pavolp
18.01.07,11:13
Ahojte,
chcem sa opytat ohladom uctovania.Zacinam podnikat a mam nejake Eura a Sk. Mam to spravit ako vklady do podnikania? alebo si mam z tych penazi spravit len ucty? a aky kurz mam dat na tie eura ak k nim nemam ziadny doklady o kupe?
A posledna otazoka je ak mi dojde faktrura zo zahranicia aky kurz je potrebny k zauctovaniu? resp.aj aky datum je dolezity pre uctovanie v CM?
Dik moc
ekopo
18.01.07,10:26
Ohľadne kurzov tu bolo popísané dosť. Vždy treba najkôr pred položením otázky "prekutrať" Poradu. odpoveď na Tvoju otázku je asi takáto:
Ak "vložíš" valutu do podnikania, použiješ kurz NBS v deň vloženia. Na faktúru zo zahraničia sa použije vo všeobecnosti kurz NBS pri dátume vystavenia. Predpokladám, že nie si platca DPH.
vikinka
18.01.07,10:32
Zaúčtuj to ako vklady-dotácie pokladne, eurá do valutovej pokladne,alebo ako píšeš možeš to vložiť na BÚ.Kurz nebudeš udávať pri vklade do val.pokladne,nemusíš prepočítavať na SKK.Pri došlej fa.účtuješ kurzom NBS platným v deň uskutočnenia účtovného prípadu.Dňom uskutočnenia účtov.prípadu je deň splnenia dodávky tovaru.
pavolp
18.01.07,12:41
No prave ze ja platcom som.Vcom sa to meni?aky je tam rozdiel?
Ohľadne kurzov tu bolo popísané dosť. Vždy treba najkôr pred položením otázky "prekutrať" Poradu. odpoveď na Tvoju otázku je asi takáto:
Ak "vložíš" valutu do podnikania, použiješ kurz NBS v deň vloženia. Na faktúru zo zahraničia sa použije vo všeobecnosti kurz NBS pri dátume vystavenia. Predpokladám, že nie si platca DPH.