miladenka
18.01.07,11:20
skusenost z dnesneho dna:
- podavala som DP na MU za nadobudnuty byt v minulom roku
- panicka na MU mi povedala, ze DP nezoberie, ze musim do DP okrem bytu nadobudnuteho v 2006 zrekapitulovat aj dalsie nehnutelnosti z predoslych rokov - aj ked za tie boli v minulosti DP riadne podane, chodia vymery, nenastali zmeny
- nechapem, ..... viete niekto co to ma znamenat? maju na takuto poziadavku narok? - nemala som cas si to s nou vydiskutovat, ale nemienim opakovane vypisovat to co uz raz bolo vypisane -- iba ak je to fakt povinnost zo zakona
- dufam, ze tu najdem podporu na to, ze NEMUSIM
dik vopred:cool:
Nefer
18.01.07,12:27
Mám rovnakú skúsenosť. Ale v zákone som takú požiadavku nenašla.
Podľa mňa to majú prácu naviac, spárovať viac priznaní na jedného daňovníka. Logika v tom ale je - ide o jednu daň, jednu sumu. :confused:
IFKA
23.01.07,10:40
Bohužiaľ, na prvý pohľad nezmysel, ale hl.m.Blava tvrdia to isté, majú rekapituláciu majetku daňovníka, preto musíme znova vypísať to isté, lebo
si nevedia vybrať iba jednu nehnuteľnosť a odmínusovať.
Majú také usmernenie zhora. A to je pre nich smerodatné.
Takže hurá, opisuj a opisuj . . .
zitkova
23.01.07,19:36
Ony to ani nesmú len tak odmínusovať. DP by sa nemalo nič prepisovať ani škrkať. A každý daňovník, ktorému vznikla zmena v uplynulom období je povinný podať nové danové priznanie. Pretože každý "musí" mať iba jednu daňovú kartu. Existuje aj systém, že keď máte viac nehnuteľností v jednom meste, tak máte aj viacero kariet. Ale to sa robí myslím, iba na dedinách.
vieroslava
25.01.07,19:10
Moja dnešná skúsenosť z oddelenia dane z nehnuteľností na Magistráte v Bratislave: netreba vypĺňať celé daňové priznanie ako sumár všetkých nehnuteľností, stačí vyplniť daňové priznanie len za novo nadobudnutú nehnuteľnosť