adulka16
18.01.07,11:43
Robim to dobre ?

Priblizne raz za dva mesiace si kupim vopred cca 40 straveniek.
Celu fakturu za stravenky davam do vydavkov neovlyvnujucich zaklad dane/ okrem spracovatelskeho poplatku samozrejme /.

Kazdy mesiac si vypracujem prehlad / uvadzam priklad /, ktory obsahuje:
pocet pracovnych dni 22
sluzobne cesty 2
dovolenka 5
spolu narok na stravne listky 15 / 22-2-5 /
do vydavkov si dam 15x 48,95 Sk / kupujem si 90.-Sk listky /.
K prehladu pripojim vydavkovy listok na sumu 734,25 Sk.


Ak by som kazdu fakturu podelila pri zapise tak, ze 45% by bolo nedanovym vydavkom a 55% by bolo danovym vydavkom ako poriesim to, ze som si kupila na dva mesiace 40 listkov a potrebovala som ich len napriklad 36 ? Dam na konci roka opravne uzavierkove doklady ?
Na porade som si nesimla, ze by si niekto viedol evidenciu kolko bolo presne pracovnych dni v mesiaci, kolko krat bol na sluzobnej ceste a pod. a podla toho by kratil stravenky.
Za odpoved vopred dakujem.
Adulka 16
renča1
18.01.07,11:14
Robim to dobre ?

Ak by som kazdu fakturu podelila pri zapise tak, ze 45% by bolo nedanovym vydavkom a 55% by bolo danovym vydavkom ako poriesim to, ze som si kupila na dva mesiace 40 listkov a potrebovala som ich len napriklad 36 ? Dam na konci roka opravne uzavierkove doklady ?
Na porade som si nesimla, ze by si niekto viedol evidenciu kolko bolo presne pracovnych dni v mesiaci, kolko krat bol na sluzobnej ceste a pod. a podla toho by kratil stravenky.
Za odpoved vopred dakujem.
Adulka 16

Ak spotrebuješ len 36 lístkov, tak zbytok, ktorý si prvotne účtovala do VOZD (55%) sa cez uzavier.operácie naúčtuje do VNOZD. Ale áno aj to tu už bolo napr:

http://www.porada.sk/t24851-stravpoukaky-u-szeo--platcu-dph-bez-zamestnancov.html alebo aj s tabuľkou: http://www.porada.sk/t38563-stravne-listky-podnikatea--zuetovanie.html
duficek
18.01.07,11:22
Robim to dobre ?

Priblizne raz za dva mesiace si kupim vopred cca 40 straveniek.
Celu fakturu za stravenky davam do vydavkov neovlyvnujucich zaklad dane/ okrem spracovatelskeho poplatku samozrejme /.

Kazdy mesiac si vypracujem prehlad / uvadzam priklad /, ktory obsahuje:
pocet pracovnych dni 22
sluzobne cesty 2
dovolenka 5
spolu narok na stravne listky 15 / 22-2-5 /
do vydavkov si dam 15x 48,95 Sk / kupujem si 90.-Sk listky /.
K prehladu pripojim vydavkovy listok na sumu 734,25 Sk.
uhradu faktury davam VNZD, az pri pouziti listkov delim na 55% a 45%. davas tie listky dufam do knihy cenin....
inak od 1.1.2007 je vyska danovo uznatelneho stravneho cela suma 89 Sk! uz nedelis 55 a 45 %


Ak by som kazdu fakturu podelila pri zapise tak, ze 45% by bolo nedanovym vydavkom a 55% by bolo danovym vydavkom ako poriesim to, ze som si kupila na dva mesiace 40 listkov a potrebovala som ich len napriklad 36 ? Dam na konci roka opravne uzavierkove doklady ?
nechal by som to tak a pri dalsej objednavke by som zobral o to menej novych listkov...
Na porade som si nesimla, ze by si niekto viedol evidenciu kolko bolo presne pracovnych dni v mesiaci, kolko krat bol na sluzobnej ceste a pod. a podla toho by kratil stravenky.
pre SZCO myslim povinnost viest si dochadzku nie je (ako je tomu pri zamestnancovi), ale pre vlastne dobru si taku evidenciu vediem, podobne ako tvoj mesacny rozpis...
Za odpoved vopred dakujem.
Adulka 16
hrubym odpoved
adulka16
18.01.07,12:32
dakujem.
Adulka 16