Heni
02.01.05,15:28
ahojte Pohoďáci v Porade, alebo Poraďáci v Pohode;)

ponahadzovala som do pokladne výdavkové aj príjmové doklady a potrebovala som to zotriediť podľa dátumu. tak som to dala prečíslovať a hľa: aj príjmové mi označilo a očíslovalo do poradia s výdavkovými :eek:
Čo teraz s tým? Je nejaká "finta", aby som to nemusela mazať a nahadzovať PPD znova, len preto, aby to malo svoj číselný rad?
Vďaka.
Fajdy
02.01.05,18:05
Dá sa to cez výber záznamov zloženou otázkou.
Do poľa agendy použiješ - Typ,
v poli hodnota si vyberieš- príjem,alebo výdavok.
Čim dostaneš do výberu rovnaké druhy dokladov a tie prečísluješ, ale musia byť len jedného druhu.
Nech sa podarí.
Heni
02.01.05,19:21
ďakujem, vyskúšam to.
ešte by som rada vedieť, či sa dá použiť číselný rad napr. VPD 001, PPD 001, došlé faktúry by boli DF 001, vyšlé VF 001, alebo musím používať len tie prednastavené, čo sú príliš dlhé. Na toto moje číslovanie mi vypisuje, že rad už bol založený, tak neviem, je aj na to nejaká finta? ;)
Hlinkovx
02.01.05,19:32
Heni..a aký program používaš?
Heni
02.01.05,19:40
Heni..a aký program používaš?snažím sa prísť na chuť Pohode, zatiaľ mám len demo... celkom sa mi pozdáva, ale toto číslovanie :(
Hlinkovx
02.01.05,20:55
Takže keď si otvoríš napríklad vydané faktúry...tam máš číslo faktúry dáš si tie tri bodky ... a otvorí sa ti okienko číselné rady.... a tam napr. prvé si zadáš VF a 001 ..chápeš?
Tento postup sa týka..keď si nastavuješ číselné rady pri prvom použití
Heni
02.01.05,21:06
:) chápem, ale stále to musím zadávať ručne a ešte ma upozorňuje, že taký rad už bol založený... ale ja nechcem mať čísla 12004001 a pod, mne stačí len to posledné 001...
iba raz mi zobralo (pri tom prvotnom nastavovaní), že DF 001, ostatné už nechce, už musím mať tie dlllheee číselká :eek:
Hlinkovx
02.01.05,21:12
HENI a uložila si si to?..nie len preniesť do dokladu ..ale aj uložiť to treba
Heni
02.01.05,21:38
hm, neviem, tuším sa mi to nedalo...
teraz mi ale napadlo, že čo ak je to tou demoverziou a trápim sa zbytočne :cool:
Silvi, ty máš ako tie číselné rady? Máš aj tie dlhé prefixy, alebo len tak, ako ja chcem, všetko od 001?
Hlinkovx
02.01.05,21:42
hm, neviem, tuším sa mi to nedalo...
teraz mi ale napadlo, že čo ak je to tou demoverziou a trápim sa zbytočne :cool:
Silvi, ty máš ako tie číselné rady? Máš aj tie dlhé prefixy, alebo len tak, ako ja chcem, všetko od 001?
Heni..ide to aj v demoverzii...je to bez problémov..
Ja mám číselné rady...prvé 0 a ostatné od 001
ale aj do toho prvého niečo musíš dať..ináč ti to nezoberie
Heni
02.01.05,22:07
Aj v deme to ide? To si ma potešila, budem sa v tom viac ňúrať. Bála som sa experimentovať, lebo keď som chcela niečo vymazať, tak ma upozornilo, že mám na vymazanie len 10 pokusov :( a ja už mám 7 vyčerpaných ...
čakala som s kúpou na január, aby mi výdavok išiel už do tohto roka ;)
Hlinkovx
02.01.05,22:13
Aj v deme to ide? To si ma potešila, budem sa v tom viac ňúrať. Bála som sa experimentovať, lebo keď som chcela niečo vymazať, tak ma upozornilo, že mám na vymazanie len 10 pokusov :( a ja už mám 7 vyčerpaných ...
čakala som s kúpou na január, aby mi výdavok išiel už do tohto roka ;)
Áno aj v deme to ide..ja som totiž až do septembra používala len demo...až potom šéfino kúpil profi verziu...
S tým mazaním...to je dobré..poznám to..ja som si ich minula hneď ..bo som nevedela nastaviť počiatočné stavy, ale už to našťastie mám za sebou..
asarm
30.10.05,14:20
môže mi niketo poradadiť?

zakladám s.r.o., kde bude okrem iného vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva (cca účtovníctvo pre 50 firiem)
Je software POHODA dobrý a kvalitý?
Prípadne ak viete odporučiť iný.
Ďakujem
Prue
30.10.05,18:15
Software POHODA je veľmi dobrý, ale to je individuálny názor. Niekomu vyhovuje iný soft. Treba vyskúšať viaceré demo verzie ekon. softwarov a vybrať si podľa toho, čo vyhovuje tebe.
Paula
30.10.05,18:45
môže mi niketo poradadiť?

zakladám s.r.o., kde bude okrem iného vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva (cca účtovníctvo pre 50 firiem)
Je software POHODA dobrý a kvalitý?
Prípadne ak viete odporučiť iný.
ĎakujemKaždý, kto má rád ten svoj SW,najmä preto, že: jeho filozofia je nekomplikovaná, jeho "inovácie" sú v rámci zmien v zákonoch načas, poskytuje množstvo rôznych výstupov a prehľadov pre tlač, jeho cena je v porovnaní so slabšími ( menej pohodlia poskytujúcimi) prijateľnejšia, tlačiareň s ním nemá problém, atd., atd., ..... ti môže doporučiť práve ten svoj obľúbený SW. Je naozaj dobré vyskúšať si najprv demo verzie...... ale je dobré aj mať možnosť stráviť pár chvíľ s človekom, ktorý už má niektorý SW "v malíčku" , účtuje v ňom dlhší čas a pomôže ti v začiatkoch. Takže by som sa poobzerala nielen po demo verizách, ale aj vo svojom okolí u už skúsených účtovníkov.
P.S.:skôr nájdeš možno orientáciu v kýbliku "Účtovné a iné softvéry". Tu sa ti odpovedie stratia.
Daska
30.10.05,19:09