aglv
18.01.07,13:41
Poradte mi prosim aku zostavu PC si mam kupit. Resp co vsetko by som mala od obchodnika pozadovat pri kupe ak chcem pocitac na ktorom budem robit uctovnictvo. Program na uctovnictvo budem asi pouzivat od Krosu.
Ja som vtom uplny laik, na pocitaci robim denne, len mi tie parametre pocitacov nic nehovoria.
Je lepsi notbuk alebo normalny stolovy PC? Aky je medzi tym rozdiel? /okrem prenosnosti a ceny/.
Taka normalna zostava za cenu do 30000 Sk /ci to je uz vela?/:confused:
LubosP
18.01.07,13:40
Ahoj.
Je dolezite si presne urcit na co sa bude pocitac pouzivat. Ja PC predavam a casto sa mi stava ze zakaznik chce PC na pisane textov vo Worde a ked mu take vyskladam o par dni mi vola ze preco detom nejdu hry...
Takze jednoznacne urcenie tohto je alfou a omegou. Mozem tak zhruba povedat ze ak bude PC fakt len na pisanie resp. uctovnictvo nemusi tam byt najvykonnejsi procesor ani graficka karta ani velky disk pozornost by som venoval kvalitnemu monitoru najlepsie LCD a urcite by som dal DVD napalovacku, kvoli zaloham.
Ak budes chciet v ramci zasluzeneho odpocinku si po veceroch pozriet nejake filmy ci vypocut muzicku investoval by som do velkeho disku.
A ak si na PC brusia zuby pripadne detvaky tak to chce vykonny procesor a graficku kartu na kvalitnej doske.

Co sa tyka PC vs. Notebook tak treba povedat ze cenovo dnes uz notebooky isli vyrazne dole, do sumy 30 000 sa v pohode zmestis no v pomere k PC su stale o dost drahsie. Vacsinou byva v notebookoch mensi disk a slabsia graficka karta, nevadi ak sa bude robit len to ucto, tu treba velky pozor venovat hlavne baterii - jej vydrzi. A potom hmotnosti. Notebook je hlavne na nosenie a pracu mimo elektrickych zasuviek, takze tieto dve moznosti napr. vo vlaku velmi ocenis.
aglv
18.01.07,13:48
Dakujem. Dali ste mi pochopitelne vysvetlenie a to som potrebovala.
Uz som sa radila s jednym "blaznom" do pocitacov ale vysypal tam namna tie odborne nazvy ,skratky tak som ztoho rozhovoru snim mala riadny hokej ze co je naco.
chlap
18.01.07,16:15
Dopĺňam Luboša:

moja účtovníčka funguje s účtovníctvom na tom najlacnejšom PC, aké na trhu existovalo, a bohato jej to stačí.

Čiže aby som napísal to, čo ste chcela vedieť, tak na prácu s účtovníctvom budete potrebovať PC s parametrami:
Procesor: Intel Celeron (rýchlosť procesora nie je podstatná - stačí tá najnižšia)
Pamäť: 256 MB (odporúčam 512 MB aj kôli tomu, aby Windows neštartovali 3 minúty)
Hard Disk: stačí 40 GB
CD/DVD - stačila by aj DVD/ CD-RW (t.j. CD napaľovačka) hoci sa mi zdá, že dnes sa už štandardne dodáva DVD napaľovačka

Toto sú základné parametre:
tie ostatné nevyhnutné veci sú ešt aspoň 4 USB porty, čítačku pamäťových kariet potrebovať na účtovníctvo nebudete a monitor odporúčam LCD 17" (bohato postačuje)

PC s takýmito parametrami sa dá kúpiť už za 13.000,- Sk WIN XP.
PC pre účtovníčku (http://www.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;7680) a za monitor dáte ešte 6.000,- Sk

Veľa štastia pri výbere.
DON
19.01.07,10:49
Procesor: Intel Celeron (rýchlosť procesora nie je podstatná - stačí tá najnižšia)
Pamäť: 256 MB (odporúčam 512 MB aj kôli tomu, aby Windows neštartovali 3 minúty)
Hard Disk: stačí 40 GB
CD/DVD - stačila by aj DVD/ CD-RW (t.j. CD napaľovačka) hoci sa mi zdá, že dnes sa už štandardne dodáva DVD napaľovačka

Ja by som povedal ze parametre su nie len kvoli tomu aby sa to startovalo rychlo!!! Ja si myslim ze treba prihliadat aj na druh uctovnickeho programu a na to, kolko informacii sa na PC bude spracovavat!!! To je moj nazor :rolleyes:
chlap
19.01.07,11:28
Poradte mi prosim aku zostavu PC si mam kupit. ............ Program na uctovnictvo budem asi pouzivat od Krosu........

Citujem zo stránky výrobcu software KROS:

Odporúčaná konfigurácia počítača
Pre úspešnú a rýchlu prácu vyžaduje program OMEGA-podvojné účtovníctvo nasledovné technické a programové vybavenie počítača:

Procesor Pentium 1,2 GHz a vyšší,
Windows XP, 2000
256 MB RAM
512 MB RAM pre SQL Server vo verzii client – server
17" monitor (rozlíšenie min. 1024x768)
Laserová tlačiareň
Sieť 100 MBit, protokol TCP/IPKoniec citátu.

Program ALFA-jednoduché účtovníctvo si vystačí aj nižšou konfiguráciou.

Čiže počítač, ktorý som uviedol vyššie postačuje na prácu s programom KROS.
dracica
19.01.07,11:49
Poradím ti len jedno, všetko si pravidelne zálohuj. Môže sa ti stať že prídeš o všetky dáta...
asi pred polrokom mi spadol windows:( a pred dvoma týždňami mi odišiel hardisk:mad: ,našťastie "asi všetci svätí pri mne stáli" sa nám podarilo zachrániť dáta.:) Poviem Vám, že za tie stresy to nestojí...