Koreniny Macek
18.01.07,16:32
Ahojte.Dostala som fa zo Srbska v Skk, v hodnote 240.000 bez DPH.
Ak som si správne naštudovala malo by to byť podla § 69 odst.2 a3.dan platí príjemca v priznaní by to malo byť na riadku 15.Neviem však či základ dane vstupuje do priznania, ak ano ako zaučtovať fa alebo upraviť výkaz DPH aby som to mala správne.Skúste mi poradiť, lebo termín sa blíži a ja neviem ako na to.
kalkulka
19.01.07,05:52
Srbsko podľa mojich vedomostí, nie je krajinou EU. Takže klasicky dovoz a tovar zdaniť na colnici pri dovoze. V DPH-čke je to §48. Faktúra do daňového priznania nejde. Do DP ide iba DPH vymeraná na JCD colnicou a to až v tom zdaňovacom období, v ktorom bola uhradená colnici, r. 17 DP. Takto sa to postupuje, ak sa jedná o tovar, ale to z tvojho zadania otázky to bola asi nejaká služba, takže popíš bližšie o čo sa jedná.
Koreniny Macek
19.01.07,09:51
Je to služba na základe mandátnej zmluvy, sprostredkovanie tovaru.Fa ja raz ročne aj to v Sk.Podla mna by to mal byt § 69 odst.2 a3,dan ktoru plati príjemca a ma aj plny narok na odpocet.Neviem však či je to správne a hlavne či na výkaz vstupuje aj základ dane ak ano ako to spravne doplnit do výkazu DPH.
kalkulka
19.01.07,12:25
A nespadá toto sprostredkovanie pod § 48 ods. 8?
Katarína Horváthová
19.01.07,17:24
Pravdepodobne nie §48, lebo cena za sprostredkovanie sa nezahrnula do ceny tovaru.Zmluva nebola konkretizovaná kolko krat sa bude tovar dovažat, v tomto prípade to bolo len raz do roka ,ale tento rok to vyzerá , že tovar sa bude dovážať viac krát a to na mandátnej zmluve nič nemení.
adus
11.05.07,11:44
Ahojte, mám jednu prosbu.
Firma zo Srbska si u nás ide objednať tovar (nábytok). Srbsko nie je v EÚ. Ako máme vystaviť faktúru? Má s tým niekto skúsenosti? Prosím...
Ďakujem.
Milan Benka
11.05.07,13:33
Ahojte, mám jednu prosbu.
Firma zo Srbska si u nás ide objednať tovar (nábytok). Srbsko nie je v EÚ. Ako máme vystaviť faktúru? Má s tým niekto skúsenosti? Prosím...
Ďakujem.

Predpokladám, že srbská firma si chce tento tovar odviezť do Srbska ( alebo jej ho odveziete vy).

Vývoz tovaru - oslobodenie podľa §47. Upozorňujem na povinnosť preukázania odoslania alebo prepravenia tovaru do miesta určenia na území tretieho štátu ( §47/3)

Keďže vývoz tovaru vstupuje do r.8 DP, je potrebné správne určiť vznik daňovej povinnosti (§19/9) aby ste vývoz uviedli v správnom období.