hafnium
18.01.07,16:52
Chcela by som vediet kde sa da zohnat sietova karta do PC, co stoji a ci si ju mozem dat do PC, ktory je stary assi tak 10rokov:confused: . Vdak aza radu.
chlap
18.01.07,16:04
1. Dá sa zohnať v hociktorom obchode s výpočtovou technikou
2. Stojí od 200,- do 1.000,- Sk
3. Čisto teoreticky sa dá vložiť aj do PC, ktoré je staré 10 rokov, avšak prakticky to asi možné nebude, pretože nová sieťová karta nebude komunikovať s 10 rokov starou základnou doskou, resp. s ostatným hardwarom.

Ja som sa raz pokúšal rozchodiť sieťovú kartu v 5 rokov starom PC a nepodarilo sa mi to.

Napíšte, prečo chcete kupovať sieťovú kartu do starého PC (čo chcete dosiahnuť) a možno prídeme na iné riešenie Vášho skutočného problému.
pedantmk
18.01.07,16:05
Chcela by som vediet kde sa da zohnat sietova karta do PC, co stoji a ci si ju mozem dat do PC, ktory je stary assi tak 10rokov:confused: . Vdak aza radu.
Najskôr asi v bazáre alebo v komisionálnom predaji PC.
Alebo sa spýtať najbližšieho okolia,či niekto nejakú nepotrebuje.
Podľa mňa taká staršia má hodnotu cca 25,-Sk s DPH. :)

Treba pozrieť v PC aké má voľné sloty na karty, či PCI alebo ISA a taká musí byť aj sieťová karta.
A aby to nebolo jednoduché,tak aj sieťové karty sú na rôzne typy sietí: koax-BNC,RJ45.A nie každá funguje pod starším operačným systémom.
Ak treba len prepojiť PC na iné PC radšej by som sa priklonil k prepojovaciemu káblu cez paralelný port (výstup na tlačiareň).

Teda súhlasím z chlapom,treba napísať podstatu problému - prečo treba sieťovú kartu do starého PC.
DON
19.01.07,10:56
pedantmk ma pravdu ja si tiez myslim ze treba najskor zajst do bazaru a kupit staru kartu, lebo sa neoplati kupovat novu kedze ako napisal chlap by nespolupracovala so starou maticnou doskou