martina 11
18.01.07,17:59
Má podľa vás bagrista, ktorý má nezhodné trvalé bydlisko s miestom podnikania nárok na 6,2+phm ak je objednaný na prácu od iného podnikateľa na bagri zadávateľa? Teda trochu zrozumiteľnejšie:
Z bydliska sa zvezie do miesta podnikania, kde normálne vykonáva ťažbu štrku na svojom bagri. Avšak počas celého roka si objednala iná firma, aby na ich bagri vykonával činnosť, pričom im fakturoval hodinové výkony. Má nárok na cestovné náhrady do týchto miest, aj keď na jednom mieste sa robilo celý mesiac a podobne?
Zita5
18.01.07,17:45
Má podľa vás bagrista, ktorý má nezhodné trvalé bydlisko s miestom podnikania nárok na 6,2+phm ak je objednaný na prácu od iného podnikateľa na bagri zadávateľa?

Čo použije prosím na premiestnenie z travlého bydliska do miesta podnikania ?- ak je to motorové vozidlo , nemá nárok na cestovné .
Ak je to bager ............nemá nárok na premiestnenie sa z miesta trvalého bydliska do miesta podnikania .
Ak je to bager zadávateľa , nemá nárok....detto .

Jednoducho z domu do práce nie je nárok na uplatnenie si cestovného .



Teda trochu zrozumiteľnejšie:
Z bydliska sa zvezie do miesta podnikania, kde normálne vykonáva ťažbu štrku na svojom bagri.
Na čom sa zvezie ?

Avšak počas celého roka si objednala iná firma, aby na ich bagri vykonával činnosť, pričom im fakturoval hodinové výkony. Má nárok na cestovné náhrady do týchto miest, aj keď na jednom mieste sa robilo celý mesiac a podobne?

Ak myslíte bager , ktorý odchdádza z miesta podnikania a ide na základe objednávky vykonávať prácu , tak nárok na cestovné môže uplatniť ..... ale len , ak to nie je firemný majetok .




Veľmi zložito a nejasne napísaná otázka . Ešte by bolo vhodné doplniť ...bager je v majetku podnikateľa , čiže firemný , alebo osobné vlastníctvo ...veľmi dôležité uviesť .
Martinka prosím upresni otázku , lebo mám pocit , že odpovedám , takou formou ako sa pýtaš ......
martina 11
07.02.07,16:10
prepáčte, že som sa tak dlho neozyvala, ale bola som odcestovana, takže:
1. Z miesta bydliska do miesta podnikania sa prevezie na aute sukromnom, využivanom na podnikateľ.učely - tu viem že nieje možnosť uplatnenia 6,2+PHM
2. z miesta podnikania ide na sukromnom aute využivanom na podnikateľske učely do miesta, kde sa maju vykonavať prace na bagri objednavateľa - a tu neviem či ma narok na 6,2+PHM.
Neviem či zrozumiteľnejšie, ale akosi sa neviem vykoktať.
Antea
07.02.07,17:02
prepáčte, že som sa tak dlho neozyvala, ale bola som odcestovana, takže:
1. Z miesta bydliska do miesta podnikania sa prevezie na aute sukromnom, využivanom na podnikateľ.učely - tu viem že nieje možnosť uplatnenia 6,2+PHM
2. z miesta podnikania ide na sukromnom aute využivanom na podnikateľske učely do miesta, kde sa maju vykonavať prace na bagri objednavateľa - a tu neviem či ma narok na 6,2+PHM.
Neviem či zrozumiteľnejšie, ale akosi sa neviem vykoktať.Áno tu nárok má aj na stravné /283/2002 o cest. náhr./