llenkaa
18.01.07,19:59
SZČO si objednala u dodávateľa tovar. Požiadala rodinného priateľa o vyplatenie a prevzatie tovaru. Lenže milý priateľ tovar prevzal a aj ho vyplatil, lenže nie v hotovosti, ale v predajni cez terminál a zo svojho súkr. účtu. Faktúra je síce uhradená, ale SZČO nemá doklad o úhrade. SZČO vedie JÚ.
A čo teraz?
Manual
18.01.07,19:06
Ja by som to riešil tak, že od známeho by som si ofotil BV kde je úhrada tej DF a priložil do účtovníctva a cez ID by som tú DF uhradil. A známemu by som z pokladne cez VPD vydal sumu vo výške úhrady DF.
Pekný večer...
JankaO
18.01.07,19:09
SZČO si objednala u dodávateľa tovar. Požiadala rodinného priateľa o vyplatenie a prevzatie tovaru. Lenže milý priateľ tovar prevzal a aj ho vyplatil, lenže nie v hotovosti, ale v predajni cez terminál a zo svojho súkr. účtu. Faktúra je síce uhradená, ale SZČO nemá doklad o úhrade. SZČO vedie JÚ.
A čo teraz?


Pri kúpe by mu mali na predajni vystaviť doklad z ERP zaplatený nie v hotovosti ale kartou. Nemá takýto doklad?
llenkaa
18.01.07,19:20
dodávateľ vystavil faktúru, na ktorej je forma úhrady v hotovosti.
A potom je ešte k dispozícii lístok o úhrade cez terminál v predajni.
Manual
18.01.07,19:25
dodávateľ vystavil faktúru, na ktorej je forma úhrady v hotovosti.
A potom je ešte k dispozícii lístok o úhrade cez terminál v predajni. To že je forma úhrady na Fa v hotovosti neznamená že musí byť uhradená v hotovosti, jednoducho bola zaplatená tak ako bola. Podstatné je že bola zaplatená. Aj keď máš lístok z terminálu ale to nie je tvoja karta ale kamarátova. Takže nejak sa s kamarátom musíš preukázateľne vysporiadať.
llenkaa
18.01.07,19:55
tak to urobím cez ID so spárovaním všetkých relevantných dokladov. Dúfam, že to bude stačiť.
Ďakujem.
Lydka R
19.01.07,19:46
Ja by som to riešil tak, že od známeho by som si ofotil BV kde je úhrada tej DF a priložil do účtovníctva a cez ID by som tú DF uhradil. A známemu by som z pokladne cez VPD vydal sumu vo výške úhrady DF.
Pekný večer...
Áno, takto to občas robím, keď si klienti (a netýka sa to len SZČO) zmýlia čísla svojich účtov a uhradia firemné faktúry z bežných účtov.