stefanf
19.01.07,06:54
1. Som živnostík a poskytujem internet "ISP" podnikam na živnostenský list všetko mam povybavované ale....
Vela ludí mi radí prejst na s.r.o.-čku, že je to lepšie neviem však prečo a včom je to lepšie.
2. Ak je to lepšie čo to stojí vytvorit si s.r.o. -čku. viem o 200.000 sk- že tam treba vložiť lebo ak ano je to pre mna príliš drahé.
Poradíte mi ?.
vikinka
19.01.07,06:17
V prípade SZČO ručíš celým svojim majetkom v rámci podnikania.Ak vytvoríš s.r.o.v tomto prípade rušíš majekom s.r.o.,ale o tomto si treba vyhľadať na porade,je tu toho dosť.Hodnota základného imania 200 000,.je naozaj potrebná pri vzniku s.r.o.prečítaj si Obchodný zákonník od § 105 tam nájdeš všetko o s.r.o.
liba2
19.01.07,09:57
1. Som živnostík a poskytujem internet "ISP" podnikam na živnostenský list všetko mam povybavované ale....
Vela ludí mi radí prejst na s.r.o.-čku, že je to lepšie neviem však prečo a včom je to lepšie.
2. Ak je to lepšie čo to stojí vytvorit si s.r.o. -čku. viem o 200.000 sk- že tam treba vložiť lebo ak ano je to pre mna príliš drahé.
Poradíte mi ?.Jednou vetou sa odpovedať nedá. Ale poradím ti: daj si tú námahu a pohľadaj si tu všetko o s.r.o. Všetky tvoje otázky sú tu už rozpracované, aj ako založiť jednoosobovú s.r.o., aj čo to stojí na poplatkoch a koľko a ako môžeš ušetriť na poplatkoch, aj ako je to s tými 200 tis. Sk. A som presvedčená, že za krátky čas nám oznámiš napr. v téme založenie s.r.o. , že si si sám založil svoju sro. Stojí to za ten čas a námahu. A mnohým veciam ktoré budeš potrebovať do budúcnosti, porozumieš už teraz - rozšíri sa ti tvoj obzor. Pekný deň :)
Bielčo
19.01.07,13:22
Jednou vetou sa odpovedať nedá. Ale poradím ti: daj si tú námahu a pohľadaj si tu všetko o s.r.o. Všetky tvoje otázky sú tu už rozpracované, aj ako založiť jednoosobovú s.r.o., aj čo to stojí na poplatkoch a koľko a ako môžeš ušetriť na poplatkoch, aj ako je to s tými 200 tis. Sk. A som presvedčená, že za krátky čas nám oznámiš napr. v téme založenie s.r.o. , že si si sám založil svoju sro. Stojí to za ten čas a námahu. A mnohým veciam ktoré budeš potrebovať do budúcnosti, porozumieš už teraz - rozšíri sa ti tvoj obzor. Pekný deň :)

ja mám tiež také plány. založiť sro. momentálne som HPP. už som sa tu dozvedel strašne veľa, to je pravda.porada.sk je super. ALE, dá sa povedať koľko to asi trvá také vybavenie? chcem v septembri otvoriť predajňu. stačí mi začať vybavovať na úradoch v júli? alebo sú tam nejaké dlhé lehoty na vyjadrenie od úradov? ďakujem
liba2
19.01.07,13:25
Vyčerpávajúcu odpoveď ti nedám, ale zápis do obchodného registra a teda vznik sro máš za 5 pracovný dní.:p
Zoltán Kovács
19.01.07,14:59
Založenie s.r.o. sa dá zvládnuť za tri týždne počnúc od zakladateľskej listine, cez živnostenský list až po zápis do obchodného registra. Vlastná skúsenosť. Potom samozrejme nasledujú ďalšie povinnosti, ako regisrácia na DÚ, ZP a SP (ak máš zamestnancov).
camelfly
19.01.07,15:43
pozri, ked si to vsetko zhrnies co tu najdes popisane o FO a SRO, dospejes urcite k nejakemu zaveru co je pre teba vyhodnejsie, ale aspon malinko:

ZIVNOST
1. Výhodami živnostenskej právnej formy malého podnikania je:
jednoduchosť vzniku
jednoduchosť riadenia
určité zvýhodnenia tejto formy
nie je nutné deponovať žiadne zákonom predpísané finančné prostriedky

- Najjednoduchšia forma organizácie
- Úplná nezávislosť v riadení a konaní
- Pružnosť
- Legislatívne výhody

2. Nevýhody živnostenského podnikania sú
ručenie živnostníka za záväzky celým svojim majetkom
nejasnosť kapitálového základu
sústredenie zodpovednosti na jednu osobu
problémy v prípadoch zodpovedných zástupcov
problémy pri koncesovaných činnostiach
problémy rastu firmy

- Limitovaný kapitál
- Malá dôvera bánk
- Nedostatočný manažment
- Limitovaná životnosť
- Osobné ručenie vlastníka za všetky
záväzky firmy

SRO
1. Vyhody
Spojenie viacerých zdrojov kapitálu
Spájanie viacerých ideí podnikania
Možnosťou špecializácie pri riadení
Podobne ako u jedného vlastníka
legislatívne výhody a jednoduchá
organizácia
výhody relatívnej právnej jednoduchosti
s partnerským podnikaním a obmedzeným
ručením za záväzky

2. Nevyhody
Možnosť
nesúhlasu a rozporov
spoločníkov
Problémy s kompetenciami
delenie zisku