sonička
19.01.07,07:55
Želám pekný deň:
Máme zamestnanca, kt.ukončil PP dňa 08.12.2006, kde:
-neodopracoval ani jeden deň, ale
- zamestnávateľ ho poslal vyčerpať si zostatok dovolenky k tomu dňu, čiže 6 dní dovolenky a náhrada za dovolenku bola Sk 2800,-- ja sa chcem spýtať či z tejto sumy mali byť robené odvody do SP a VZP a výpočet dane? ďakujem...............
mysimis
19.01.07,06:56
áno, je to vymeriavací základ pre odvody.
Tweety
19.01.07,06:57
Želám pekný deň:
Máme zamestnanca, kt.ukončil PP dňa 08.12.2006, kde:
-neodopracoval ani jeden deň, ale
- zamestnávateľ ho poslal vyčerpať si zostatok dovolenky k tomu dňu, čiže 6 dní dovolenky a náhrada za dovolenku bola Sk 2800,-- ja sa chcem spýtať či z tejto sumy mali byť robené odvody do SP a VZP a výpočet dane? ďakujem...............
ÁNo, z tejto.
sonička
19.01.07,07:03
A ak by bol takýto prípad, že ukončí PP k 31.12.2006 a bol celý mesiac chorý a preplatili sme mu dovolenku kde náhrada za preplatenú dovolenku je Sk 6500,-- tak platím odvody do SP a VZP z tejto sumy?
jankasm
19.01.07,07:11
A ak by bol takýto prípad, že ukončí PP k 31.12.2006 a bol celý mesiac chorý a preplatili sme mu dovolenku kde náhrada za preplatenú dovolenku je Sk 6500,-- tak platím odvody do SP a VZP z tejto sumy?

Pokiaľ by bol celý mesiac PN tak odvody platí len do ZP a do SP len úrazové a garančné poistenie.
Iveta Matlovičová
19.01.07,07:23
Pokiaľ by bol celý mesiac PN tak odvody platí len do ZP a do SP len úrazové a garančné poistenie.
Podľa § 140 ods. 2:Zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti ani v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného 49) alebo má nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu, 50) ak sa zamestnancovi počas týchto období neposkytuje plat alebo služobný príjem podľa osobitného predpisu, 6) a v období, počas ktorého sa vypláca rehabilitačné alebo rekvalifikačné.
Podľa § 140 ods. 6: Zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie, poistné na garančné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity v období, počas ktorého jeho zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti.

podľa mňa zamesntávateľ na garančné poistenie zamestnávateľ neplatí.
sonička
19.01.07,07:25
ďakujem za odpoveď , a ak by bol celým mesiac PN a ukončil PP 31.12.2006 a všetku dovolenku by už mal vyčerpanú tak podľa mňa je VZ je Sk 0,-- takže by neplatil žiadne odvody ani do SP a ani do VZP, opravte ma ak sa mýlim?
mysimis
19.01.07,07:52
ďakujem za odpoveď , a ak by bol celým mesiac PN a ukončil PP 31.12.2006 a všetku dovolenku by už mal vyčerpanú tak podľa mňa je VZ je Sk 0,-- takže by neplatil žiadne odvody ani do SP a ani do VZP, opravte ma ak sa mýlim?

Nie, v tom prípade by neplatil žiadne odvody.