koalko
02.01.05,20:27
účtujem v JU bar. V tomto roku zrušil bar, rozpredal majetok aj tovar. Ale ostali mu rôzne načaté fľaše alkoholu. Dala som to na osobnú spotrebu v nákupných cenách. Čiže som v JU ponížila položku tovar na základe inventarizácie. Urobila som to dobre? Vie mi niektor poradiť.?
accad
02.01.05,21:27
Predpokladám, že pri úhrade za tento tovar išiel tento tovar v JU do výdavkov znížujúcich základ dane. Ak áno, tak by sa mal podľa mňa mal upraviť, o tento zostatok tovaru na základe inventarizácie, daňový základ v tomto roku ako príjem zvýšujúci základ dane. Ak by to išlo iba ako osobná spotreba, tak sa to vyrieši len fyzicky, ale daňovo nie.
Beata
02.01.05,22:12
Myslím si, že by to malo byť pripočítané k ZD, nakoľko nákup bol zaúčtovaný ako náklad. Osobná spotreba môže byť, ale aj tak sa to musí pripočítať k ZD, pretože na osobnú spotrebu si môže zobrať len zo zdanených peňazí.
juko
03.01.05,05:39
Podľa mňa najjednoduchší prípad by bol prehnať to cez registračnú pokľadňu v nákupných cenách a tým je po probléme. Zostatok skladu "nula". Je to čisté aj pri plátcovi DPH, nakoľko nemusí robiť daňové zaťaženie z množstva vyčleneného tovaru na osobnú spotrebu.
koalko
03.01.05,18:46
máte rôzne dohady jedná sa o JU a nie je platca DPH. S tou činnosťou skončil tak načo to dotukávať do ERP. Ale pýtala som sa či poníženie nákupu tovaru v JU na vlastnú spotrebu môžem urobiť v obstarávacích cenách!!!!!
accad
03.01.05,19:39
máte rôzne dohady jedná sa o JU a nie je platca DPH. S tou činnosťou skončil tak načo to dotukávať do ERP. Ale pýtala som sa či poníženie nákupu tovaru v JU na vlastnú spotrebu môžem urobiť v obstarávacích cenách!!!!!Podľa mňa áno, za čo kúpil, za to preúčtoval na vlastnú spotrebu. Tu predsa nejde o predaj, ale likvidáciu zostatku zásob.
gabri
03.01.05,21:03
Aj podľa mňa je možné použiť na vlastnú potrebu, ale treba vysporiadať DPH.