adinka55
19.01.07,09:13
Ahojte poradaci, neviem si dat rady:

zamestnanec ma HPP (odvody, preddavkova dan) a sucasne ma aj skrateny uvazok (odvody, dan zrazkova). Podla toho co som sa docitala na Porade ak by chcel pouzit dodanenie - nemozem mu urobit rocne zuctovanie, aj ked ma poziadal t.j. poda si danove priznanie sam.
Ak vsak nechce pouzit dodanenie co urobim s odvodmi zo skrateneho uväzku?

Vopred dakujem za odpoved.
matafe
19.01.07,08:21
Ak nechce "dodaniť" príjmy, ktoré mal zdaňované zrážkovou daňou, potom pri RZPD sa do úvahy neberú príjmy, ktoré už boli zdanené zrážkovou daňou, neberie sa do úvahy zaplatená zrážková daň a taktiež pre RZPD sa neberie do úvahy zaplatené poistné z takýchto príjmov.
endrju
19.01.07,08:25
Ahojte poradaci, neviem si dat rady:

zamestnanec ma HPP (odvody, preddavkova dan) a sucasne ma aj skrateny uvazok (odvody, dan zrazkova). Podla toho co som sa docitala na Porade ak by chcel pouzit dodanenie - nemozem mu urobit rocne zuctovanie, aj ked ma poziadal t.j. poda si danove priznanie sam.
Ak vsak nechce pouzit dodanenie co urobim s odvodmi zo skrateneho uväzku?

Vopred dakujem za odpoved.

Nerozumiem. :(.

Asi som nedával pozor pri čítaní zákona o dani z príjmov. Prosím vysvetliť pojem "dodanenie". Taký pojem v slovenskej legislatíve nepoznám. Ďakujem vopred za vysvetlenie.

Čo by si chcela robiť s odvodmi zo skráteného úväzku? Zmeniť ich sumu? Ak áno, pýtam sa na dôvod. :cool:
adinka55
19.01.07,08:34