profi
19.01.07,09:38
Viem,ze je to tu asi 100x ,ale stale v tom nemam celkom jasno. potrebujem sa iba uistit pripadne pomoct. Bola som na skolení, oznamenie o poverení zodpovednej osoby na úrad sme zaslali to je vsetko co sme urobili. ako mam dalej postupovat? tlacivo poverenie zodpovednej osoby ma byt vypisane na kazdu osobu, ktora prichadza vo firme do styku s údajmi?udaje mame spracovavane v PC takze projekt musi byt,ale je potrebná aj smernica? a ako sa ma zaevidovat informacný systém? formular treba niekde zasielat alebo staci len založit do zlozky vo firme? potrebujem to takto podrobne,lebo uz mam uplne chaos. dakujem vsetkym dobrakom:)
Marti.ka
19.01.07,12:06
Tiež som bola na školení, a tiež v tom nemám až tak jasno. Pretože od školenia prešiel nejaký čas a niečo som aj pozabudla. Ale aspoň sa podelím s tým, ako to chápem ja. Poverená osoba je len jedna a tá sa nahlasuje na úrad na ochranu o osobných údajov. Všetky ostatné osoby, ktoré prichádzajú do styku s osobnými údajmi by mali byť poučené. Mám takéto poučenie napísané, dala som to všetkým týmto zamestnancom podpísať. A aj by som ho priložila, keby som to vedela. S tou smernicou neviem, či musí byť, ak je vypracovný bezpečnostný projekt. Evidenciu informačných systémov máme vypracovanú a založenú. Mám 3 informačné systémy - mzdový a personálny, uchádzačov o zamestnanie a obchodno-klientský /fyzické osoby/. Tiež mám nejaké vzory. Mám to vypracované v openofficecalc, takže ak vie niekto poradiť ako to prilepiť, tak by som to poslala. Zatiaľ asi toľko, možno Ti niečo z toho pomôže.