dracica
19.01.07,10:23
Mám otázočku k dani z mot. vozidiel
Pri úžitových autách sa sadzba dane určuje podľa počtu náprav a podľa celkovej hmotnosti uvedených v technickom preukaze.
V techn. preukaze je uvedená:
prevádzková hmotnosť a najväčšia prípustná hmotnosť

aká je celková hmotnosť ???
skaspa
19.01.07,09:25
Mám otázočku k určeniu sadzby dane z motorových vozidiel

pri úžitkových autách sa daň určuje podľa počtu náprav a celkovej hmotnosti.

Celková hmotnosť je prevádzková hmotnosť alebo najväčšia prípustná hmotnosť???

podľa § 96 ods. 2 zákona 582/2004 o miestnych daniach a...

Celková hmotnosť vozidla je súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti. V návesových jazdných súpravách sa celkovou hmotnosťou jednotlivého vozidla rozumie numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy.
Paula
19.01.07,09:25
Mám otázočku k dani z mot. vozidiel
Pri úžitových autách sa sadzba dane určuje podľa počtu náprav a podľa celkovej hmotnosti uvedených v technickom preukaze.
V techn. preukaze je uvedená:
prevádzková hmotnosť a najväčšia prípustná hmotnosť

aká je celková hmotnosť ???

pozri:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=40350&highlight=pozri
dracica
19.01.07,09:35
v príspevkoch sa píše najvačsia prípustná hmotnosť určite je to tak???

Minulý rok som vypisovala priznanie k DzMV, tiež som nad tým maturovala ale už si nepametam, čo sa tam malo uviesť, lebo som si neurobila kópiu
anarchy
22.01.07,20:26
Ked sme pri dani z MV. Mate niekto skusenosti akym sposobom Vasi spravcovia pozaduju preukazat moznost sadzby EURO 3 resp. EURO 4. Nasi pozaduju certifikat od vyrobcu, ze vozidlo splna napr. Euro 4 (mam zato, ze staci, ze MV je vyrobene po 1.1.2005, ale oni tvrdia, ze musia byt splnene oba predpoklady, t.j. vyrobene vtedy a preukazanie certifikatom.) Vyrobca nas poslal na strom, ze co to chceme, oni nic take vydavat na male uzitkove auta nebudu ...
Co vy na to, slusi sa to :-)))
dracica
29.01.07,19:38
Musim sa v prvom rade všetkym poďakovat za príspevky, veľmi pekne ďakujem...

Sadzba DzMV pre úžitkové vozidlá sa určuje podľa počtu náprav a podľa celkovej hmotnosti vozidla. Celková hmostnosť vozidla = najavačšia prípustná celková hmotnosť vozidla podľa nového technického preukazu. Dnes mi to potvrdili na DU.:)

Takže mali ste pravdu:---