axara
19.01.07,11:06
Dobry den!
chcem vas poprosit o radu, teda viacej rad. Poberam rodicovsky prispevok a som stale zamestnana, ale toho casu na materskej. V juni minuly rok som si zalozila zivnost. Odvody neplatim ziadne. Je to tak, ze az po podani DP toto predkladam socialke a ZP a oni mi z toho urcia vysku preddavku? Zaroven sa chcem opytat, co vsetko si mozem dat do nakladov? Internet? a ako je to s pocitacom? Mam zivnost na graficke prace, ale pocitac som mala uz pred tym, je uz starsi, takze doklad nemam, da sa to nejako dostat do nakladov?
Dakujem velmi pekne za rady.
Andrea
blcha
19.01.07,16:04
Nech ti ten počítač niekto (napríklad z rodiny) predá na kúpno-predajnú zmluvu. Získaš tak doklad o cene a môžeš účtovať. Nezabudni zaplatiť !! (HA-HA-HA)
veget
19.01.07,16:24
[quote=axara
Je to tak, ze az po podani DP toto predkladam socialke a ZP a oni mi z toho urcia vysku preddavku?
Zaroven sa chcem opytat, co vsetko si mozem dat do nakladov?

Andrea[/quote]

1.Nikto za teba neurčí výšku preddavku a povinnosť platiť, oni ťa kľudne nechajú neplatiť.... Takže treba do 30.6. podať výpis z daňového priznania za rok 2006. A urobiť si ročné zúčtovanie zo ZP.

2.Všetko čo súvisí s tvojím podnikaním a dokážeš si to obhájiť.
axara
20.01.07,09:48
dakujem. Takze do 30.6 nemusim nic robit, okrem podania DP samozrejme, myslim na kontakt s uradmi... Tak to je fajn.. :-)
vdaka