Lila
19.01.07,12:22
Prosím o pomoc a radu, rada by som pridala bod pre : andrej rv
a nedá sa mi, vypisuje mi, že najskôr musím prideliť bod niekomu inému.
Už sa mi to stalo viackrát. Dá sa stým niečo urobiť? Poradíte mi, prosím ako nato ?
Vopred ďakujem
katkaj
19.01.07,11:25
Prosím o pomoc a radu, rada by som pridala bod pre : andrej rv
a nedá sa mi, vypisuje mi, že najskôr musím prideliť bod niekomu inému.
Už sa mi to stalo viackrát. Dá sa stým niečo urobiť? Poradíte mi, prosím ako nato ?
Vopred ďakujem

ja si pamätám že sa nedalo za sebou pridať bod jednej osobe, musela si medzitým obodovať aj niekoho iného. Ale či to stále funguje týmto štýlom neviem. Ale asi áno ;)
Janka6685
19.01.07,11:28
Tiež sa mi to nepáči, lebo chcem pridať bod....zatiaľ nemôžem....a potom na to zabudnem:mee:. Nemôžem teraz pridávať body hocikomu len preto, že chcem dať niekomu dvakrát za sebou. Čo ak mi pomohol v dvoch rôznych témach?
Lila
19.01.07,11:31
Hm, dnes som bod už pridelila jednej poraďáčke a chcem prideliť aj adrejovi a nejde to. Takže v tomto to asi nebude.
Skôr si myslím, že za deň môžme oceniť len jedného poraďáka.
renča1
19.01.07,11:32
Hm, dnes som bod už pridelila jednej poraďáčke a chcem prideliť aj adrejovi a nejde to. Takže v tomto to asi nebude.

2 x musíš prideliť inému poraďákovi bod, až potom ho môžeš uštedriť andrejovi_rv.:)
Zita5
19.01.07,11:34
Hm, dnes som bod už pridelila jednej poraďáčke a chcem prideliť aj adrejovi a nejde to. Takže v tomto to asi nebude.


V jednej téme ?

Mne sa už osobne viac krát stalo , že ak som chcela prideliť bodík niekomu , tak najskôr som musela ohodnotiť a aj iného poraďáka , hoci ani to nemalo byť za čo ohodnotenie .Ja som už aj niekde o tom písala a aj Richard opovedal ...len nemám čas hľadať tú tému .

No vypadá to tak , že to stále tak isto funguje , neviem ale prečo .
Lila
19.01.07,11:37
Dievčatá, ďakujem. Teraz idem bodovať!
Velettka
19.01.07,12:04
vyskušaj si to na mne kludne, sa nebudem hnevat :-)))))))))))))))
bv_alexandra
19.01.07,12:22
V jednej téme ?

Mne sa už osobne viac krát stalo , že ak som chcela prideliť bodík niekomu , tak najskôr som musela ohodnotiť a aj iného poraďáka , hoci ani to nemalo byť za čo ohodnotenie .Ja som už aj niekde o tom písala a aj Richard opovedal ...len nemám čas hľadať tú tému .

No vypadá to tak , že to stále tak isto funguje , neviem ale prečo .
http://www.porada.sk/t18188-oceoujem.html tu je tá téma, skutočne je to tak treba udeliť dva súhlasy aby si mohla znovu oceniť daného človeka;)
Laura1
25.01.07,08:01
Pribudol mi jeden malý bodík, ja zatiaľ nie som taká šikovná, že by to bola samozrejmosť. Ako zistím, kto mi ho pridelil a za čo?
Dúfam, že časom ich bude viac a nebudú pre mňa také vzácne.:)
Zita5
25.01.07,08:02
Pribudol mi jeden malý bodík, ja zatiaľ nie som taká šikovná, že by to bola samozrejmosť. Ako zistím, kto mi ho pridelil a za čo?
Dúfam, že časom ich bude viac a nebudú pre mňa také vzácne.:)


V ľavo hore na lište máš" nastavenia" ...klikni a tam uvidíš kto a za čo Ti pridelil bodík .
katkaj
25.01.07,08:03
Pribudol mi jeden malý bodík, ja zatiaľ nie som taká šikovná, že by to bola samozrejmosť. Ako zistím, kto mi ho pridelil a za čo?
Dúfam, že časom ich bude viac a nebudú pre mňa také vzácne.:)

Klikni hore na lište na "Nastavenia" a tam si pozrieš od koho máš bodík a aj začo ;)
Laura1
25.01.07,08:08
Ďakujeeeem!
dana99
22.03.07,17:54
Ahoj Richard. 1.3. som pridelila bod a zhodou okolnosti mi dnes poradil ten istý človek. Ale ja mu nemôžem dať bod. Nedá sa s tým niečo spraviť? Veď už prešlo veľa dní. Musím dať bod 2 rôznym ľuďom, aby som ocenila toho, kto mi pomohol?
Dana
Tweety
22.03.07,17:56
Ahoj Richard. 1.3. som pridelila bod a zhodou okolnosti mi dnes poradil ten istý človek. Ale ja mu nemôžem dať bod. Nedá sa s tým niečo spraviť? Veď už prešlo veľa dní. Musím dať bod 2 rôznym ľuďom, aby som ocenila toho, kto mi pomohol?
Dana
Nie, musíš pridať niekomu inému, je to tak.:)
Zoltán Kovács
22.03.07,17:57
Ahoj Richard. 1.3. som pridelila bod a zhodou okolnosti mi dnes poradil ten istý človek. Ale ja mu nemôžem dať bod. Nedá sa s tým niečo spraviť? Veď už prešlo veľa dní. Musím dať bod 2 rôznym ľuďom, aby som ocenila toho, kto mi pomohol?
Dana

KeĎ chceš tomu istému poraďákovi udeliť bod, tak najprv musíš bodom oceniť dvoch iných, až potom môžeš tomu istému dať bodík.
dana99
22.03.07,18:03
Ďakujem, keď sa ináč nedá, idem si Vás nájsť niekde inde, tu sa nedá. Ahojte
Richard
22.03.07,21:02
žiaľ takto to funguje, keby sa veci používali ako sa majú nemuseli by sme tu mať opatrenia ako tieto...
rovnako mám sťažnosti na to že niektorí nemôžu posielať príspevky kým nemajú 5 príspevkov... atď
takisto sa chystám zrušiť v hlasovaní "kto hlasoval" lebo sa to vôbec nevyužíva ako má...
fileva
22.03.07,21:06
Ahoj Richard. 1.3. som pridelila bod a zhodou okolnosti mi dnes poradil ten istý človek. Ale ja mu nemôžem dať bod. Nedá sa s tým niečo spraviť? Veď už prešlo veľa dní. Musím dať bod 2 rôznym ľuďom, aby som ocenila toho, kto mi pomohol?
Dana

Plne súhlasím s "dana99". Nezdá sa mi to správne, keď ma niekto obmedzuje takýmto spôsobom v pridelovaní bodov za radu, ktorá mi pomohla. Hádam sa môžem slobodne rozhodnúť, komu pridať bod ako moje poďakovanie. Prečo by som mala dať bod, a 2 razy niekomu inému, keď napríklad mi niektorý Poraďák viac raz poradí v tej istej téme. K čomu potom majú slúžiť tie body? Nezdá sa mi to najšťastnejšie riešenie.
Prosím, berte to ako čisto môj názor, nechcem nikocho nahnevať alebo niečo podobné a ani podnietiť nejakú diskusiu o názoroch toho ktorého člena Porady.
Richard
23.03.07,07:46
fileva, keby sme tu nemali osoby, ktoré si navzájom "dohadzujú" body tak by sme to tu nemuseli mať ...

Vraveli sme že body budú len za odborné témy, zriadil som novú Poradu v mimo-odbornej Porade Záhrada - fotoinšpirácie a čo sa stalo? Keďže som tam zabudol vypnúť bodovanie, jedna osôbka tam začala bodovať ostošesť. Konkrétne tá čo s tebou súhlasí.
Darmo sa tu snažíme pomocou bodov odlíšiť tých, ktorí vedia poradiť hlavne v odbornej problematike, keď sa nám tu nájdu takí čo to celé zdevalvujú ...

Potom tu musím zavádzať opatrenia, ktoré sa nepáčia ani mne ani Vám.
Elena Navrátilová
23.03.07,08:49
Osobne som si ani nevšimla, že to je v hobby. Veď ja som pozerala len obrázky a už tam bodíky niekto dal. Ja mám úprimne prírodu a všetko pekné rada. Mrzí ma, že to vadí. Asi nebudem mať odvahu body dávať. Týmto sa ospravedlňujem. Nepozerám kto konkrétny príspevok dal, ale to čo ma príspevok zaujal. Vadí to snáď? Veď aj v zázrakoch prírody by som ich rada pridala. Takže sa ospravedlňujem,ale som si to vôbec neuvedomila. Veď to bolo v záhradke, nie? Takže prvensto mi teraz nepripisuj, nepatrí mi.
Elena Navrátilová
23.03.07,09:01
Plne súhlasím s "dana99". Nezdá sa mi to správne, keď ma niekto obmedzuje takýmto spôsobom v pridelovaní bodov za radu, ktorá mi pomohla. Hádam sa môžem slobodne rozhodnúť, komu pridať bod ako moje poďakovanie. Prečo by som mala dať bod, a 2 razy niekomu inému, keď napríklad mi niektorý Poraďák viac raz poradí v tej istej téme. K čomu potom majú slúžiť tie body? Nezdá sa mi to najšťastnejšie riešenie.
Prosím, berte to ako čisto môj názor, nechcem nikocho nahnevať alebo niečo podobné a ani podnietiť nejakú diskusiu o názoroch toho ktorého člena Porady.
Plne súhlasím, ale etiketa, pravidlá sú určené a ako všade, musia sa dodržiavať. Tiež je to čisto môj názor. Takisto nemienim nikoho nahnevať... Dala som súhlas preto, že sa s Tvojim názorom stotožňujem. odTak isto nechcem vyvolať žiadnu diskusiu. Ja ani nezvyknem pýtať rady, skôr radím, ale tiež dám bod keď sa mi niekoho odpoveď páči.
Elena Navrátilová
23.03.07,09:08
fileva, keby sme tu nemali osoby, ktoré si navzájom "dohadzujú" body tak by sme to tu nemuseli mať ...

Vraveli sme že body budú len za odborné témy, zriadil som novú Poradu v mimo-odbornej Porade Záhrada - fotoinšpirácie a čo sa stalo? Keďže som tam zabudol vypnúť bodovanie, jedna osôbka tam začala bodovať ostošesť. Konkrétne tá čo s tebou súhlasí.
Darmo sa tu snažíme pomocou bodov odlíšiť tých, ktorí vedia poradiť hlavne v odbornej problematike, keď sa nám tu nájdu takí čo to celé zdevalvujú ...

Potom tu musím zavádzať opatrenia, ktoré sa nepáčia ani mne ani Vám.
Je smutné, že má admin k svojej stránke takýto prístup. Člena označiť ako "jedna osôbka" je veľmi invektívne. No aspoň viem kde ma za vyjadrenie bodom dokáže niekto zaradiť. Keby sa nebolo zabudlo dať bodovanie, nemuselo sa to stať. Ja osobne nemám problém ohodnotiť bodom aj pekné zábery /niekedy práve toto pomôže/, či je tá téma taká alebo taká. Samozrejme rešpektujem etiketu, ale ako ... prvá som nebola a ani som to neobjavila. Takže nerozumiem prečo vadím práve ja.
kukučka
23.03.07,09:25
Nováčik by sa mal najprv rozkukať ako a prečo to tu takto chodí a až potom skôr poradiť ako kritizovať. Nechajme Richarda pracovať a vylepšovať túto našu milovanú Poradu, veď kde by sme už potom chodili?
Zita5
23.03.07,09:59
Richard , ako budeme riešiť situáciu , ak dostanem bod v niektorej téme ........ a cez SS dostanem správu , že za ten bod , ktorý som mala pridelený dotyčný poraďák ktorý bodoval bol "zvozený , vyhrešený alebo sprdnutý " ďalším poraďákom , že prečo mi ho dal , nakoľko bodíky sa dávajú len za odbornú tému .Nebola to téma v hobby poradách.
Ten kto to bol , sa tu teraz v tejto téme najde ......a veľmi by som si želala vedieť , kto brojí voči mojej osobe .

To si mám myslieť , že sú tu ľudia , ktorý takto ovplyňujú tých čo pridávajú bodíky a určujú komu môžu a komu nie , nemusí to byť len môj prípad , ale kľudne to môže byť prípad iného poraďáka .A možno je takýchto prípadov viac .Ja osobne neviem o ktorého poraďáka sa jedná , čo tu robí takého poriadky , lebo jeho meno mi nebolo prezradené .
Nemala som v záujme o tom písať , ale myslím , že mali by sme vedieť všetko čo sa na Porade deje .

Nie je to tiež určité porušenie Etikety porady.
Ja si myslím , že tie bodíky vnášajú na Poradu len ľudskú zlobu .
V živote ma nikdy nenapadlo atakovať cez SS niekoho , že prečo a začo a kto a komu pridelil bod , hold ale to záleží od povahy ľudí , čo existujú tu medzi nami .

Ďakujem vopred za odpoveď .
Zita5
23.03.07,10:15
Ešte dodám , ak niekto je voči mne zaujatý , a má niečo voči mojej osobe , može mi to verejne vyjadriť ....tu v tejto téme ........ a nemusí podrážať nohy ohováraním a v rámci SS
Muška
23.03.07,10:33
Zitka,
tak na toto mám len :eek:
Petrairsko
23.03.07,10:34
Dobry den, mohli by ste mi prosim poradit, potrebovala by som pridat prispevok, ohladne jednej teny danoveho priznania, ale neviem nikde na tejto stranke najst, kde sa pridava prispevok. Je to tym,z esom sa len prave zaregistrovala ako novy uzivatel a este sa mi to nezobrazuje, alebo treba si predplatit nejaku sumu?? neviem na to prijst, ako tu surfujem, poradili by ste mi?
Vdaka,

petra
sta
23.03.07,10:40
Petrairsko
23.03.07,10:51
Prosim o radu, ako mam pridat prispevok do porady?? nemozem najst ziaden link na to, kde by osm to pridala, je to tym, ze som cerstvo zaregistrovany uzivatel??
Navigovali by ste ma niekto?
Vdaka za radu,
petra
Zoltán Kovács
23.03.07,11:03
Ten predchádzajúci príspevok je pre teba. Tam máš link, kde je vetko popísané.
Jozef Mihál
23.03.07,11:07
Jajaj, tak to vyzerá, keď niekto nechodí na školenia práce s Poradou (21.3.2007 jedno také bolo). Z Írska sem nie je až tak ďaleko...
Richard
23.03.07,11:38
Keď už na nič iné, táto téma je dobrá na pripomenutie toho na čo tu body sú.

V prvom rade sú na ocenenie odborných rád. Viem že aj neodborné témy si zaslúžia body, ale zatiaľ to je takto.
A keď to nerešpektujú VIPkári, tak potom čo možno očakávať od občasných poraďákov? Namiesto aby sa im šli vzorom sa tu robí v systéme zmätok.

Elena predpokladám, že ako aktívny člen dávno vieš že body sú za odborné príspevky. Tak to prosím dodržuj! Ak sa ti systém bodovania nepáči, je lepšie ho nevyužiť ako kaziť.
Elena Navrátilová
23.03.07,11:48
Keď už na nič iné, táto téma je dobrá na pripomenutie toho na čo tu body sú.

V prvom rade sú na ocenenie odborných rád. Viem že aj neodborné témy si zaslúžia body, ale zatiaľ to je takto.
A keď to nerešpektujú VIPkári, tak potom čo možno očakávať od občasných poraďákov? Namiesto aby sa im šli vzorom sa tu robí v systéme zmätok.

Elena predpokladám, že ako aktívny člen dávno vieš že body sú za odborné príspevky. Tak to prosím dodržuj! Ak sa ti systém bodovania nepáči, je lepšie ho nevyužiť ako kaziť.
Ja som to vysvetlila, takže...."jedna osôbka" berie na vedomie že záhradka patrí do hobby. Ospravedlnila som sa. Myslím, že to je dostačujúce.Ale keďže tam už bod bol, myslela som že je to o inom a fakt príspevok bol úžasný. Škoda že nemám takú krásnu záhradku aj ja. Ale vzhľadom k mojim zdravotným problémom, ktoré mám asi budem len obzerať.
willma
23.03.07,12:25
a vysvetlil by mi niekto prosím, prečo nemôžem otvoriť tretiu stránku v tejto téme?, OSPRAVEDLŇUJEM SA MEDZITÝM SA PODARILO
Zoltán Kovács
23.03.07,12:27
a vysvetlil by mi niekto prosím, prečo nemôžem otvoriť tretiu stránku v tejto téme???

Mne to (finguje.) funguje.

mimotemy Tak toto je poriadný preklep.:D
fileva
23.03.07,22:25
fileva, keby sme tu nemali osoby, ktoré si navzájom "dohadzujú" body tak by sme to tu nemuseli mať ...

Vraveli sme že body budú len za odborné témy, zriadil som novú Poradu v mimo-odbornej Porade Záhrada - fotoinšpirácie a čo sa stalo? Keďže som tam zabudol vypnúť bodovanie, jedna osôbka tam začala bodovať ostošesť. Konkrétne tá čo s tebou súhlasí.
Darmo sa tu snažíme pomocou bodov odlíšiť tých, ktorí vedia poradiť hlavne v odbornej problematike, keď sa nám tu nájdu takí čo to celé zdevalvujú ...

Potom tu musím zavádzať opatrenia, ktoré sa nepáčia ani mne ani Vám.

Richard, nehnevajte sa, ale toto sa mi skutočne nepáči. Na Porade som len krátko, ale je pre mňa neoceniteľnou pomocou pri mojej, pre mňa osobne úplne novej pracovnej činnosti. Veľmi si vážim niektorých Poraďákov, ktorí mi, a nielen mne, ten ktorý problém vedia vysvetliť so snahou pomôcť druhému. Veľa ráz potrebujem nielen pomôcť v riešení problému, ale často sa aj uistiť, či moje rozmýšľanie smeruje správnym smerom. Tak prečo by som nemohla dať aj za krátku a výstižnu odpoveď bodík aj pri viacerých odpovediach v príspevkoch danej témy tej istej osobe. Neviem, ale asi si možno neuvedomujete, že sa im nemám iným spôsobom ako poďakovať za to, že mi pomohli. Myslím si, že to by mal byť zmysel Porady, pomôcť a poradiť niekomu, kto to potrebuje preto, že chcem pomôcť a nie naháňať si nejaké bodíky. Ich rady sú často neoceniteľné. Nevyváži ich ani udeľovanie bodíkov. Viem z mojej predchádzajúce 28 ročnej praxe, síce v inej oblasti, čo pre človeka znamená pochvala a ocenenie. Tak, ak sa to dá, prosím, neobmedzujte nás v oceňovaní tých Poraďákov, ktorí si to skutočne zaslúžia.
kukučka
24.03.07,00:09
Richard, nehnevajte sa, ale toto sa mi skutočne nepáči. Na Porade som len krátko, ale je pre mňa neoceniteľnou pomocou pri mojej, pre mňa osobne úplne novej pracovnej činnosti. Veľmi si vážim niektorých Poraďákov, ktorí mi, a nielen mne, ten ktorý problém vedia vysvetliť so snahou pomôcť druhému. Veľa ráz potrebujem nielen pomôcť v riešení problému, ale často sa aj uistiť, či moje rozmýšľanie smeruje správnym smerom. Tak prečo by som nemohla dať aj za krátku a výstižnu odpoveď bodík aj pri viacerých odpovediach v príspevkoch danej témy tej istej osobe. Neviem, ale asi si možno neuvedomujete, že sa im nemám iným spôsobom ako poďakovať za to, že mi pomohli. Myslím si, že to by mal byť zmysel Porady, pomôcť a poradiť niekomu, kto to potrebuje preto, že chcem pomôcť a nie naháňať si nejaké bodíky. Ich rady sú často neoceniteľné. Nevyváži ich ani udeľovanie bodíkov. Viem z mojej predchádzajúce 28 ročnej praxe, síce v inej oblasti, čo pre človeka znamená pochvala a ocenenie. Tak, ak sa to dá, prosím, neobmedzujte nás v oceňovaní tých Poraďákov, ktorí si to skutočne zaslúžia.

Milá fileva, veru preukazuješ vďačnosť čudným spôsobom.
Rešpektuj pravidlá a ak nemôžeš v danej chvíli dať bod, nikto a nič ti nebráni napísať ďakujem, poprípade sa poďakovať v súkromnej správe.
Richard ti už raz odpovedal a ty si jak malé decko, ktoré sa hádže o zem. A navyše odporuješ i sama sebe. Prečítaj si ešte raz môj príspevok č. 24.

Príď do tejto témy aj o rok, dobre? :) :) :)
Zita5
24.03.07,07:24
Richard , ako budeme riešiť situáciu , ak dostanem bod v niektorej téme ........ a cez SS dostanem správu , že za ten bod , ktorý som mala pridelený dotyčný poraďák ktorý bodoval bol "zvozený , vyhrešený alebo sprdnutý " ďalším poraďákom , že prečo mi ho dal , nakoľko bodíky sa dávajú len za odbornú tému .Nebola to téma v hobby poradách.
Ten kto to bol , sa tu teraz v tejto téme najde ......a veľmi by som si želala vedieť , kto brojí voči mojej osobe .

To si mám myslieť , že sú tu ľudia , ktorý takto ovplyňujú tých čo pridávajú bodíky a určujú komu môžu a komu nie , nemusí to byť len môj prípad , ale kľudne to môže byť prípad iného poraďáka .A možno je takýchto prípadov viac .Ja osobne neviem o ktorého poraďáka sa jedná , čo tu robí takého poriadky , lebo jeho meno mi nebolo prezradené .
Nemala som v záujme o tom písať , ale myslím , že mali by sme vedieť všetko čo sa na Porade deje .

Nie je to tiež určité porušenie Etikety porady.
Ja si myslím , že tie bodíky vnášajú na Poradu len ľudskú zlobu .
V živote ma nikdy nenapadlo atakovať cez SS niekoho , že prečo a začo a kto a komu pridelil bod , hold ale to záleží od povahy ľudí , čo existujú tu medzi nami .

Ďakujem vopred za odpoveď .

Richard , neviem či ste prehliadli môj príspevok ,alebo nejako nedopatrením sa stalo , že som ešte nodostala odpoveď na môj príspevok .Ešte raz Vás prosím o odpoveď , aby som mala v tejto oblasti jasno .


Myslím že by sme nemali prehliadať bod č.15 Etikety porady , ktorý znie

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.

Ďakujem.
Zita5
24.03.07,09:37
posúvam.......................................... ....
fileva
24.03.07,11:38
Milá fileva, veru preukazuješ vďačnosť čudným spôsobom.
Rešpektuj pravidlá a ak nemôžeš v danej chvíli dať bod, nikto a nič ti nebráni napísať ďakujem, poprípade sa poďakovať v súkromnej správe.
Richard ti už raz odpovedal a ty si jak malé decko, ktoré sa hádže o zem. A navyše odporuješ i sama sebe. Prečítaj si ešte raz môj príspevok č. 24.

Príď do tejto témy aj o rok, dobre? :) :) :)

Pani "kukučka", nedá mi nereagovať na Váš príspevok, v ktorom ste citovali môj názor.
1. Pravidlá PORADY si ctím a rešpektujem ich. Je snáď ich nerešpektovaním vyjadrenie vlastného subjektívneho názoru? Bod 10 Etikety Porady okrem iného hovorí: ... V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena ...
2. Vo veľkej väčšine svoje príspevky končím alebo začínam slovkom ĎAKUJEM. U mnohých Poraďákov sa do SS nedostanem.
3. Už dávno nie som malé decko, ktoré sa hádže o zem. Neviem, z ktorých mojich vyjadrení sa ste takto usúdili a označili ma tak.
4. Prečítala som si aj Váš príspevok č. 24. A viete, že ma viac menej ničím nezaujal? Azda ak tým "nováčikom". Každý bol raz v niečom nováčik, každý raz v niečom začínal. Keby som bola skúsenou účtovníčkou s praxou ako mnohí, výborní s ľudským prístupom k začínajúcim, tu na Porade, tak sa nepýtam, ale radím iným v snahe pomôcť im. A ak tá kritika patrí mne, tak by hádam bolo vhodnejšie, skôr ako zareagujete, si ujasniť rozdiel medzi pojmami kritika a vyjadrenie subjektívneho názoru.
5. V mojom príspevku Richardovi, na ktorý ste reagovali, išlo o to, že prečo musím prideliť najskôr dva razy bod niekomu, keď na ocenenie z môjho pohľadu nie je dôvod, len preto, aby som mohla dať bod tomu Poraďákovi alebo členovi Porady, ktorého rady mi pomohli a chcem to oceniť. Ja som nikoho nekritizovala, len som vyslovila svoj názor, ktorý v konečnom dôsledku môže v budúcnosti prispieť aj k tomu, že sa takýto systém prehodnotí a možno aj upraví alebo zmení. Bod 12 Etikety Porady okrem iného hovorí: ...dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla... .
Ja na Poradu nechodím denne preto, aby som zbierala nejaké body alebo súhlasy, nie je to pre mňa rozhodujúce a neriešim to. Chodím sem preto, aby som sa čo najviac naučila a rozšírila si svoje poznatky v danej oblasti.
Za to si veľmi vážim mnohých poraďákov, najmä pani ZITU 5, ktorá je človek ozaj s veľkým srdcom a so snahou vždy každému pomôcť a čo najlepšie poradiť.
Rozpísala som sa, ale už končím. Dúfam, že sa Vás nedotkli moje slová, nie je to kritika len vyjadrenie mojich ozaj subjektívnych názorov, s ktorými nemusí niekto súhlasiť.Ja sa vždy vyjadrujem otvorene a za svojimi názormi si aj vždy stojím.
Prajem Vám pekný deň.
DanielaSL
24.03.07,11:50
Môj názor bol od prvej chvíle ten, že nejaké bodovanie na porade nie je vôbec potrebné. Kto je dobrý a kto menej dobrý poradca, sa dá zistiť už veľmi rýchlo. A zistí to aj nováčik. A myslím si, že ani body k tomu nie sú potrebné. Skôr si vážim súhlasy ako body. Odkedy Richard zverejnil kto príspevok ocenil vidieť, že niektorí sa odvďačia za krátku vetu ani nie moc dôležitú bodom a iní za skutočne kvalitné a dlhé rady nedostanú nič. Tak o čom toto je?
Monika Kováčová
24.03.07,11:57
O NIČOM ....!
Simonab
24.03.07,12:20
Keď už na nič iné, táto téma je dobrá na pripomenutie toho na čo tu body sú.

V prvom rade sú na ocenenie odborných rád. Viem že aj neodborné témy si zaslúžia body, ale zatiaľ to je takto.
A keď to nerešpektujú VIPkári, tak potom čo možno očakávať od občasných poraďákov? Namiesto aby sa im šli vzorom sa tu robí v systéme zmätok.

Elena predpokladám, že ako aktívny člen dávno vieš že body sú za odborné príspevky. Tak to prosím dodržuj! Ak sa ti systém bodovania nepáči, je lepšie ho nevyužiť ako kaziť.

Richard v téme záhradka, som aj ja udelila bod ( a nebola som jediná). Nechápem prečo apeluješ len na jedného poraďáka?:(
Simonab
24.03.07,12:22
Richard , neviem či ste prehliadli môj príspevok ,alebo nejako nedopatrením sa stalo , že som ešte nodostala odpoveď na môj príspevok .Ešte raz Vás prosím o odpoveď , aby som mala v tejto oblasti jasno .


Myslím že by sme nemali prehliadať bod č.15 Etikety porady , ktorý znie

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.

Ďakujem.
Posúvam.....
A tiež ma veľmi zaujíma Richardov názor ( keďže je administrátorom ).
Jozef Mihál
24.03.07,16:26
Dovolím si zapojiť sa do zaujímavej a Poradu nesporne ďalej posúvajúcej debaty.

Ten človek, ktorý v SS vynadal poraďákovi za pridelenie bodu Zite5 )http://www.porada.sk/showpost.php?p=430814&postcount=25) samozrejme porušil bod č.15 Etikety (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html).

To podľa mňa nepotrebuje ďalšiu diskusiu a neviem čo špeciálne by k tomu mal povedať napríklad Richard.

V Etikete nám chýba jedno. Máme tam zadefinovaných momentálne 15 pravidiel správania sa na Porade. Nemáme tam však uvedené, čo s tým členom, kto svojim chovaním Etiketu porušuje.

Analógia so zákonmi - načo by bolo v nejakom zákone definovanie povinností občana, ak by v tom zákone neboli uvedené aj sankcie za porušovanie týchto povinností.

Takže čo s tým? Čo s členom, ktorý porušil bod č.15 Etikety? A čo s členom, ktorý porušil napr. bod č.6 Etikety? Atď. Navrhnite - škála možností je široká - od "zastreliť" cez "vylúčiť" až k "vykašlať sa na to".
Melnick
24.03.07,17:28
Jozef prikláňam sa k tretej možnosti-vykašľať sa na to,lebo nakoniec sa stretneme v Haagu. Zitka vie,že za pridelený bod Strelcovi aj mňa skritizovala jedna poraďáčka a iba preto si dovolím takto reagovať.
No asi aj v parlamente vedia ,prečo sú niektoré hlasovania tajné,to na margo tých zverejnených oceňovaní.
Monika Kováčová
24.03.07,17:32
Ja nechápem prečo koho trápia body ktoré iný pridelí inému...
Prečo sa do toho niekto mieša.... vypisuje...
A prečo dotyčného meno nezverejníte. To by mohlo byť aj riešenie, ktoré navrhuje p. Mihál: čo s členom, ktorý porušil nejaký bod Etikety... Mohol by mať nejaký znak pod nickom napr. nerešpektoval som pravidlá, povedzme za trest 10 dní... alebo niečo také.... hm.. asi blbosť.
Monika Kováčová
24.03.07,17:36
ale čo, zachvíľu by sme boli skoro všetci označkovaní ako kedysi časť obyvateľstva za fašizmu - žltými hviezdami...
Už aj tak je tu priveľa značiek, tma a svetlo na príspevky sa podľa mňa neosvedčila .... možno tma a svetlo na porušovateľov by bol lepší nápad ale nie od členov porady, len od moderátorov.
Melnick
24.03.07,17:40
Nemám teraz veľa času /teda vôbec ho nemám/ tráviť na porade,ale cítim tu napätie. Všetci sme unavení,vyčerpaní a po čase sa na veci budeme dívať úplne inými očami.
Priznám sa,že som tiež chcela bod prideliť jednému poraďákovi v dvoch rôznych témach - naozaj zaslúžene a po upozornení ,že musím dať bod niekomu inému ,som vyslovene cielene hľadala niekoho,komu nedal za dobrú odpoveď bod ten, kto ho mal odmeniť a pridelila som mu ho ja. Aj keď ten bod nebol "zadarmo",ale za kvalitnú odpoveď ,mal byť udelený niekým iným,ale..??? Odpovedzte si ako chcete.:)
Melnick
24.03.07,17:44
Ja nechápem prečo koho trápia body ktoré iný pridelí inému...
Prečo sa do toho niekto mieša.... vypisuje...
A prečo dotyčného meno nezverejníte. To by mohlo byť aj riešenie, ktoré navrhuje p. Mihál: čo s členom, ktorý porušil nejaký bod Etikety... Mohol by mať nejaký znak pod nickom napr. nerešpektoval som pravidlá, povedzme za trest 10 dní... alebo niečo také.... hm.. asi blbosť.

Monika, napr. :potrestáte ma a ja urazená prídem sem späť pod iným nickom.
Nerobme to,môže to byť začiatok konca............:rolleyes:
Monika Kováčová
24.03.07,17:50
Nemyslela som to ako nejakú "hanbu". Každý sa môže seknúť. A keď príde pod iným nickom, buď už etiketu neporuší - čo je cieľ, alebo znova poruší a dostane takú istú značku - nie na stálo... preventívne, a nemyslím, že by sme ho mali kvôli tomu ignorovať alebo niečo podobné.
Monika Kováčová
24.03.07,18:00
ešte skúsim toto:
Člen ktorý hrubo poruší etiketu napr. tým, že v SS sa pýta na odborné otázky, by mohol mať 10 dní miesto avataru pod nickom toto:
1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.

alebo iný bod, podľa porušenia. Tu by sa mali stanoviť hrubé porušenia aby napr. tí , ktorí sú noví členovia a nevyhľadávajú len rovno položia novú tému, pretože sa tu ešte neorientujú nemali stále pod menom bod 6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

Nemyslím to zle, to len na margo čo s tými, čo sústavne porušujú etiketu.
Monika Kováčová
24.03.07,18:03
A som totálne mimotemy , že? :eek:
andrej_rv
24.03.07,18:18
Takže čo s tým? Čo s členom, ktorý porušil bod č.15 Etikety? A čo s členom, ktorý porušil napr. bod č.6 Etikety? Atď. Navrhnite - škála možností je široká - od "zastreliť" cez "vylúčiť" až k "vykašlať sa na to". Podľa mňa nič. Chodia tu dospelí ľudia. Väčšina si zrejme aspoň raz etiketu Porady prečítala, väčšina sa podľa nej aj správa. Účasť na Porade (pasívna aj aktívna) je dobrovoľná, tak isto dobrovoľné je aj dodržiavanie nepísanej (i písanej) etikety. Zita svoje výhrady napísala a podľa mňa to stačí. Nejaké násilné vynucovanie dodržiavania pravidiel je podľa mňa kontraproduktívne, pretože inteligenciu ani povahu "porušovateľa" aj tak neovplyvní.

P.S. 1 Nejaké "umravňovanie" na Porade by okrem "umravňovaných" potom potrebovalo aj nejakého "umravňovateľa (-ov) ". Kto sa cíti byť kompetentný ?

P.S. 2 Možno by celá táto téma vôbec nebola potrebná, keby si každý zvážil, prečo vlastne na Poradu chodí. Predpokladám, že kvôli bodom naozaj len úplne zanedbateľný zlomok %...
Jozef Mihál
24.03.07,20:11
Len či bude Zitke takéto riešenie stačiť...

Napr. ja som sa už dávnejšie rozhodol narušiteľov bodu 1. Etikety, teda tých, čo mi zasielajú SS so žiadosťou o riešenie odborného problému, verejne pranierovať tu:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=387240&postcount=220

Na mieste Zity by som urobil to isté.
Marianna01
24.03.07,21:50
pamätáte sa na Jumpera? kto by sa nepamätal, že? Ja som riešila túto "záležitosť" s ním a "ľuďmi okolo neho" aj cez SS, a to vám poviem, bola iná káva... niektoré poraďáčky o tom vedia, dosvedčia... mimochodom, na jednom blogu som citovaná z porady práve z debaty s jumperom a spol., kde ma niekto upozorňuje "get lamp"... nepripomína vám to niečo? :rolleyes:

mimotemy ale lepšie by to bolo, keby to bolo lamb, to by som aspoň vedela, na čom som... :D

upravujem tento príspevok - teda len pridávam: aby ste si nemysleli, že mám ťažké srdce na jumpera. Je mi to v podstate srdečne jedno, a keď sa na uvedený blog aj zatúlam, dobre sa na tom zabávam... :D Takže neberte tento príspevok, že mám pocit krivdy, lebo ..... o.i. niekto ma niekde citoval... toto beriem ako otvorené fórum, kde každý, kto na moje príspevky natrafí, má právo ich citovať bez toho, aby mi musel platiť autorský honorár...:D:D:D a aký si spraví úsudok - nuž , to neovplyvním dodatočne. Ak som na daného človeka nepôsobila dobre už z prvého príspevku, ťažko si o mne bude meniť mienku.
A takto je to aj prideľovaním bodov - ak mám o niekom dobrú mienku, je pre mňa jednoduchšie prideliť bod, ako keď niekoho "nemusím"... porozmýšľajte o tom. Prideľovanie bodov, súhlasov, svetla, tmy je veľmi, veľmi subjektívne a nemá sa nikto prečo urážať. Či už za to, že dostal niekto nezaslúžene, alebo za to, že si zaslúžil a nedostal...
Elena Navrátilová
25.03.07,08:39
Nie som na porade dlho. Úprimne závidím tým, čo ju poznali od začiatku. Nebolo námietok na správanie sa nováčikov /aj oni boli všetci začiatočníci/, medzitým sa aj osobne spoznali na rôznych stretnutiach. Neboli žiadne body....iné technické a odborné "vymoženosti", ktoré sa snažím rešpektovať. Sama sa rada zoznámim s inými členmi porady. Ešte sa mi nestalo, aby som zo stretnutia odchádzala so zlými pocitmi, ... Vždy to bolo plné priateľskej atmosféry. Samozrejme, technické vylepšenia sú veľmi špecifické. Nechodím na iné internetové fóra toľko ako práve na poradu. V poslednej dobe ale už nie s tými pocitmi ako pred časom. Neviem, ale niektoré až invektívne výpady proti členom porady sú pre mňa neskutočným sklamaním. Za svoje názory sú doslova daný na pranier. Pre mňa je toto nepochopiteľné. V rámci plurality sa hádam dá názor niekoho prečítať a urobiť si názor. Ak súhlasím, resp. nesúhlasím sa vyjadrím, alebo nevyjadrím. Dám bod, dám súhlas, dám tmu, svetlo... všetko je jeho vyjadrením. Nehľadám v iného názore dôvod nato, aby som ho teraz išla osočovať a znevažovať. Asi mám iné myslenie a hľadám to pozitívne z každého vyjadrenia, príspevku. Keď sa niekto ospravedlní, beriem to, že ho to mrzí. Zaráža ma hlavne to, že ten kto si dá tú námahu a invektívne osloví toho čo dal bod, už neosloví toho čo radí, že poradil. Mne z toho vychádza, že vadí práve, že ten, tá ... dostal bod. Nie že poradil, snažil sa. Mám asi správny pocit, že dosť členov porady tu má založených viac nickov. Vychádza mi to z toho, že je dosť jednodňových registovaných, ktorí maximálne napíšu nejaký poburujúci príspevok a už sa neukážu. Myslím, že tie "dupľované" nicky slúžia práve na takéto invektívy. Takže prajem úprimne, aby to osočovanie, závisť z tohto fóra už zmizlo, je to na škodu tak kvalitnej www. stránky. Aby sme sa pri osobných stretnutiach stále vedeli jeden druhému pozrieť do očí...
DanielaSL
25.03.07,08:47
Elenka veľmi pekne si to napísala... ako keby si čítala moje myšlienky. Ešte aj takto vyjadrujem svoj súhlas s tvojim príspevkom.:)
Elena Navrátilová
25.03.07,09:59
Elenka veľmi pekne si to napísala... ako keby si čítala moje myšlienky. Ešte aj takto vyjadrujem svoj súhlas s tvojim príspevkom.:)
Ďakujem Danielka. :)
Zita5
25.03.07,18:34
Dovolím si zapojiť sa do zaujímavej a Poradu nesporne ďalej posúvajúcej debaty.

Ten človek, ktorý v SS vynadal poraďákovi za pridelenie bodu Zite5 )http://www.porada.sk/showpost.php?p=430814&postcount=25) samozrejme porušil bod č.15 Etikety (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html).

To podľa mňa nepotrebuje ďalšiu diskusiu a neviem čo špeciálne by k tomu mal povedať napríklad Richard.

V Etikete nám chýba jedno. Máme tam zadefinovaných momentálne 15 pravidiel správania sa na Porade. Nemáme tam však uvedené, čo s tým členom, kto svojim chovaním Etiketu porušuje.

Analógia so zákonmi - načo by bolo v nejakom zákone definovanie povinností občana, ak by v tom zákone neboli uvedené aj sankcie za porušovanie týchto povinností.

Takže čo s tým? Čo s členom, ktorý porušil bod č.15 Etikety? A čo s členom, ktorý porušil napr. bod č.6 Etikety? Atď. Navrhnite - škála možností je široká - od "zastreliť" cez "vylúčiť" až k "vykašlať sa na to".

Pán Mihál , týmto ďakujem za reakciu .

Čo ma však znepokojuje , tak to je veta vyznačená červeným.
Nejako sa so znením vety neviem vysporiadať a nechápem jej obsah , to snáď je na Porade prvý krát .
Teda mám si to vysvetľovať tak , že "vedenie Porady" sa dva dni radilo čo mi odpísať a boli ste poverený odpoveďou , alebo je to Vaša spontánna reakcia a Richard jednoducho sa nemusí baviť s poraďákom ako som ja ?
Ja Richarda stále považujem za administrátora , ale ak sa niečo zmenilo , tak by ste nám mohli dať na vedomie , aby poraďáci vedeli , že na koho sa v prípade problému obrátiť .

Ako Vy píšete ......." čo by mal Richard špeciálne k tomu povedať "..... to znamená že ja si môžem myslieť , že na Porade sa začína hon na niektorých nepohodlných ľudí ..... ako som napríklad ja . Alebo ako si to mám vysvetliť ?

Jednoducho nechápem , ale myslím , že zmenou Porady sa mení Aj Richard .To je môj názor ku ktorému som dospela z tejto témy , nakoľko som prosila Richarda o odpoveď a jednoducho ma poslal "do tmy" ....
Jozef I
25.03.07,18:49
Ja som na Porade už tiež pekne dlho a snažím sa tu nájsť radu a ak viem tak aj poradiť. Preto som tu a preto sem aj budem chodiť. Nechápem všetky tieto debaty o bodoch, svetle a tme, súhlasoch a pod. Mne osobne je jedno, či niekto odo mňa žiada pomocou ss-ky radu. Ak chcem, poradím, ak nechcem, ss-ku zmažem. Ak mi niekto pridelí bod, som rád ak nie, nepohoršujem sa. Ak príspevok niekto "pošle" do tmy, je to jeho vyjadrenie názoru a mňa sa to nedotkne. Ja som svojim príspevkom vyjadril svoj pocit, názor alebo radu, a či môj príspevok niekomu pomôže, alebo vadí, je na chuti toho, kto ho číta. Som rád, že existuje takáto stránka, ale viem aj to, že je to dielo Richarda a čisto jeho myšlienka. Ak uzná za vhodné a zavedie tu novinky, my ich môžeme prijať alebo neprijať, ale je na ňom ako to tu bude vyzerať. Ak sa rozhodne Poradu zrušiť, tak ju zruší a nik z nás s tým nič nespraví a môžeme sa rozčulovať akurát tak doma pri PC.
Ide tu o "žabomyšie vojny" a sú podľa mňa úplne zbytočné.
Zita5
25.03.07,18:59
Len či bude Zitke takéto riešenie stačiť...

Napr. ja som sa už dávnejšie rozhodol narušiteľov bodu 1. Etikety, teda tých, čo mi zasielajú SS so žiadosťou o riešenie odborného problému, verejne pranierovať tu:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=387240&postcount=220

Na mieste Zity by som urobil to isté.


To nemyslíte vážne , však .......a čo by som tam asi uvádzala ? Mená , ktorých moje body zaujímajú ? Ak by niekomu chýbali , poverujem Richarda a môže takému poraďákovi čo mu chýbajú body ......
ich presunúť .

Ja by som skôr navrhovala celé bodovanie zrušiť .Možno by si to želali aj viacerí poraďáci .
Jozef Mihál
25.03.07,20:22
Píšem z mobilu preto stručne. Moja vyššia reakcia je moja. Nie som majiteľ ani admin Porady - ale taký istý člen ako napr. Zita. Mám vlastný názor. Ak sa mi niečo nepáči - viď problém SS - tak sa ozvem. Ak mám ale problém s adminom tak využijem práve SS. K téme - ja som za bodovanie a dodržiavanie Etikety, vrátane bodu 15.
Jozef Mihál
25.03.07,20:35
Ešte naťukám: Poradu chápem v prvom rade ako odborné fórum, preto podporujem body, svetlo a tmu, výchovu nováčikov - vyhľadávanie a dodržiavanie etikety. A som za tvrdšie opatrenia voči tým, čo etiketu ignorujú.
Jozef Mihál
26.03.07,06:58
O nás bez nás - takže ešte sa "bez neho" vyjadrím k Richardovi. A to tak, že uvediem link na jeho príspevok ešte z 11.3.2007, ktorým on sám doplnil Etiketu o bod 15.:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=416834&postcount=244

...všimli ste si tam tú vetu: "Len pripomeniem, že osočovanie členov Porady v nadväznosti na ich hodnotenie či bodovanie atď. môže vyústiť v zrušenie členstva.".

...a všimli ste si v Richardovom podpise toto: "Pripomienky k stránke tu".

Čiže v Etikete sa na prípady, aký tu zverejnila Zita5, "už dávno" pamätá a kto na takýto prípad narazí, mal by sa ozvať adminovi - Richardovi - viď vyššie citácia z jeho podpisu - a myslím, že to ide aj bez toho, aby do veci boli zaťahovaní ostatní.
Zita5
26.03.07,11:02
O nás bez nás - takže ešte sa "bez neho" vyjadrím k Richardovi. A to tak, že uvediem link na jeho príspevok ešte z 11.3.2007, ktorým on sám doplnil Etiketu o bod 15.:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=416834&postcount=244

...všimli ste si tam tú vetu: "Len pripomeniem, že osočovanie členov Porady v nadväznosti na ich hodnotenie či bodovanie atď. môže vyústiť v zrušenie členstva.".

...a všimli ste si v Richardovom podpise toto: "Pripomienky k stránke tu".

Čiže v Etikete sa na prípady, aký tu zverejnila Zita5, "už dávno" pamätá a kto na takýto prípad narazí, mal by sa ozvať adminovi - Richardovi - viď vyššie citácia z jeho podpisu - a myslím, že to ide aj bez toho, aby do veci boli zaťahovaní ostatní.

Pán Mihál opakovane ďakujem za Vašu reakciu a samozrejme aj za reakcie poraďákov , ktorí sa v tejto téme vyjadrili .Každý máme kus svojej pravdy a ja to akceptujem .

Čo dodať ........no snáď len toľko , že nikdy počas môjho pôsobenia na Porade , som nepoužila SS zaslanú Richardovi , v ktorej by som niečo "bonzovala " -nevysvetlujte si tento výraz zle , ale píšem to ľudovo a všeobecne .
Ja som to do teraz nerobila, nepatrí to k mojej povahe a ani sa to nechcem naučiť .Andrej rv to správne pomenoval ...sme tu všetko dospelí ľudia .....Ja som to uviedla verejne , aby sa poraďák/čka/ci v rámci Etikety Porady bod 15 aj chovali a neznepríjemňovali tu život sebe a aj ďalším poraďákom .

Pripomienku k stránke tu ....na ktorú ma odkazujete , by som skôr brala , ako zaslanie nejakého návrhu na vylepšenie technickej stránky Porady .....a nie aby som žalovala ....čo kto a kedy .Možno mám inú predstavu o danom linku , ale je to prípustné ,aby sme si to každý vysvetlili po svojom k čomu daný link slúži .

Ešte by som podotkla , nebolo mojim záujmom zaťahovať do problému celé fórum ..........ale som pokladala za správne , to dať na verejnosť preto , aby tí čo používajú ťahy ovplyvňovania sa spamätali , že nepostupujú správne a ja zasa som považovala za správny postup , neposielať Richardovi niečo cez SS poza chrbát poraďákov , lebo to sa nás týka všetkých .

Ďakujem za pochopenie .
účtovník 007
26.03.07,11:47
Čo dodať ........no snáď len toľko , že nikdy počas môjho pôsobenia na Porade , som nepoužila SS zaslanú Richardovi , v ktorej by som niečo "bonzovala " -nevysvetlujte si tento výraz zle , ale píšem to ľudovo a všeobecne .
Ja som to do teraz nerobila, nepatrí to k mojej povahe a ani sa to nechcem naučiť . .

Nechápem Zitka prečo nie. Ak niektorý Poraďák nedodržuje nepísané pravidlá slušnosti a pravidlá dané Richardom, treba jeho "blbú" ss-ku zverejniť. Mohli by sa k nej ostatní Poraďáci vyjadriť a bolo by asi dosť tých, ktorí by ju odsúdili. Predišlo by sa pocitom krivdy a mohli by sme hovoriť o konkrétnom prípade. Takto je to jedna babka povedala. Ak máš pocit útokov na svoju osobu, založ novú tému a na rovinu bez okolkov "vynadaj" tomu, kto na teba útočí. Aj ostatní majú právo vedieť, ak sa niekto nevie vpratať do kože. Hádok tu už bolo veľa a ešte aj veľa bude, lebo namýšľať si, že 46 ooo nickov sa bude správať slušne a podľa pravidiel je blbosť. Ale riešiť to tak, že zverejnenie, alebo nahlásenie adminovi nie je v mojej povahe je nesprávne.;) Ak by si to bola spravila, možno by si dnes nemala čo riešiť.
Pekný deň:)
Elena Navrátilová
26.03.07,14:04
No ja teda by som už celkom bola za uzavretie, keďže riešenie sa akosi nenašlo. Mne z toho vychádza, že za všetko môže Zitka5, lebo to mala nahlásiť ss-kou. Keďže to zverejnila. Neviem, ale prečo sa nepranieruje ten čo oslovoval "bodovateľov". Pritom bod 1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov, by sa dal použiť presne na to, čo sa tu teraz rieši. Ťažko čakať, že ten čo rád používa invektívne praktiky formou ss-iek sa prizná, aj keď som presvedčená, že nie je problém to zistiť. Myslím, že osočovanie ale nevedie k riešeniu, iba k zvyšovaniu napätiu a znechuteniu ako sa vedia dospelí, ktorí sa poznajú viac menej len virtuálne takto osočovať. Možno som stará štrutúra, ale som žena a skôr by sa mi páčilo také obyčajné mužské gesto, v ktorom by bolo cítiť také obyčajné mužské "ochranné a gentlmenské gesto". Tu mi to bohužiaľ pripadá "kto z koho". Nehľadá sa riešenie ale zvyšuje napätie. Samozrejme ideálne by bolo zo všetkých príspevkov vyňať práve to, čo pomôže porade a poraďákom posunúť ju k dobrému a ešte lepšiemu.
Marianna01
26.03.07,14:25
táto debata v tomto štýle nikam nevedie. Nie je potrebné, aby sme riešili, čo sa malo a nemalo, čo bolo či nebolo urobené. Treba prísť s návrhom.
Padol tu návrh na vylúčenie z porady. Ja som nebola za, ale ak sa stanovia presné pravidlá, súhlasím, aby admin mal právo vo výnimočných prípadoch, ak sa hrubo poruší etiketa, pozastaviť prístup na poradu na niekoľko dní. Vyrieši to síce len príspevky toho ktorého nicku, pretože prihlásiť sa pod iným nickom nie je problém, ale aspoň si ten človek uvedomí, čo urobil. Nie som za to, aby sa špeciálne upozorňovalo - tento má ban, len jednoducho - namiesto bodov, alebo pod nimi, bude mať uvedené - ban do....
Jozef Mihál
26.03.07,14:26
Elenka, bod 15. Etikety bol v Zitkinom prípade porušený, čo je nesporné a nikto tu myslím proti tomu nevystupuje, práve naopak, v tomto sa tu každý zastáva Zitky. Niekto emotívne, niekto vecne. Čiže v tejto debatke ja osobne nevidím žiadne "kto z koho" - skôr vidím "nikto z nikoho".

Zitka tu vyzvala dotyčného, nám neznámeho, aby sa verejne priznal, pretože ona sama je gavalier a ona jeho meno (nick) na pranier sama nedá. V tomto hodnotím následnú diskusiu tak, že niekto by taký gavalier nebol (napr. ja), niekto by nad tým mávol rukou a "nechal to tak" (v príspevku č.55 Andrej je blízko takémuto riešeniu).

A práve tým "nechal to tak" sa zvyšuje to napätie, pretože keď sa tomu, čo hrubo narušuje pravidlá hry na Porade, nevyčistí žalúdok, budú sa takéto prípady permanentne opakovať a znechucovať aj ďalších inak ochotných Poraďákov.

Rozdiel medzi týmto našim diskusným fórom a všelijakými pokecmi je práve v existencií Etikety a jej dodržiavaní. A samozrejme v tom, že si tu sami dokážeme (?) udržať poriadok s nespratníkmi.
Simonab
26.03.07,16:20
Ja by som len toľko chcela povedať. Podľa toho čo Zitka píše, som pochopila ( a zdá sa mi to aj samozrejmé ), že ona vlastne chce aby sa k jej prvému príspevku vyjadril Richard ako admin tohto fóra ( a on mlčí napriek tomu že viackrát zdôrazňoval, že keď sa naskytne nejaký problém, treba to sem napísať ). Nič viac a nič menej. A podľa jej posledného príspevku predpokladám, že to už vzdala a jednoducho nemieni Richarda obťažovať SS-kami ( z čoho mi zasa vyplýva že si váži jeho súkromie ). Určite nechcela aby to vyústilo do takejto siahodlhej k ničomu nevedúcej debaty. Toť vsjo.
účtovník 007
26.03.07,17:35
No ja teda by som už celkom bola za uzavretie, keďže riešenie sa akosi nenašlo. Mne z toho vychádza, že za všetko môže Zitka5, lebo to mala nahlásiť ss-kou. Keďže to zverejnila. Neviem, ale prečo sa nepranieruje ten čo oslovoval "bodovateľov". Pritom bod 1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov, by sa dal použiť presne na to, čo sa tu teraz rieši. Ťažko čakať, že ten čo rád používa invektívne praktiky formou ss-iek sa prizná, aj keď som presvedčená, že nie je problém to zistiť. .

Elenka nepochopili sme sa, nie namala to nahlásiť(aj keď mala na to dobrý dôvod), ale nespratníka treba identifikovať. A možno tak, že mu z prosta do prosta poviem, čo si o ňom myslím, možno aj priamo v novej téme v hobby.
A ani Richard sa nemá potom k čomu vyjadriť, ak nevie o čo ide.SS-ky sú súkromné. nemôže niekomu zrušiť členstvo, ak nie je do problému zainteresovaný.
Ja nemám rada napádanie členov Porady a už vôbec nie tých, čo k vysokej úrovni Porady pomáhajú.
Elena Navrátilová
27.03.07,04:22
Jasné mojka, že to nepochopenie si myslím sa nesie týmito všetkými príspevkami. Napísané už boli asi všetky alternatívy... Ja som toho názoru, že napádanie členov navzájom na poradu jednoducho nepatrí.