katkasabka
19.01.07,12:43
Pozdravujem všetkých,
potrebovala by som poradit v jednom vystupe vo vydanych fakturach v MRP WIN PU.
Ide mi o to aby sa mi vo vystupnej zostave objavila tabulka odberatelov podla mena a aby mal kazdy pri sebe v riadku sumu ich uhradených faktúr a sumu neuhradených faktúr.
Mame mesacnych odberatelov a nenasla som vo vystupoch takuto moznost, hoci som vselijako volila vystupy. Nasla som tam, ze mi ich zoradi podla odberatelov abecedne a rozpise ich podla ich jednotlivých faktúr, ale ja by som potrebovala ich suhrnne platby, resp. nedoplatky.
Vdaka za kazdu pomoc.
ALDA
19.01.07,13:10
Výstup-zoznam faktúr-01-zoznam vyd. fa-adresa/ičo/.
Budeš mať zostavu všetkých fa odberateľa, uhradené, neuhr. spolu, ale iba jednitlivo. Ak neudaš názov odberateľa, tak bude zoznam podľa odber., ale nedáva súčet za odberateľa.
katkasabka
19.01.07,13:30
Ďakujem veľmi pekne:)
to iste zhruba dostanem: vystupy-zoznam fa-05zoznam podla odberatelov a do triedenia dam firmu a cislo faktury.
Takze asi ten suhrnny vystup z MRP nedostanem.
Skoda, ale este raz vdaka:)
pekny vikend
lenkak
21.01.07,20:24
ak chceš iba jednu firmu, zadaj si konkrétne IČO.
fakt. vydané - Výstupy - Zoznam faktúr - Ukážka, Tu si zadaj IČO.
katkasabka
22.01.07,07:19
Áno, to viem, ale potrebujem suhrn platieb za jednotlivych odberatelov na jednom liste papiera vystupu a nie aby boli samostatne. Vďaka aj tak:)
ALDA
22.01.07,16:59
Áno, to viem, ale potrebujem suhrn platieb za jednotlivych odberatelov na jednom liste papiera vystupu a nie aby boli samostatne. Vďaka aj tak:)

Ja som si odberat. predelila čiarou a nasčítala ak som to potrebovala ako ty.
Presnejšie som si jednotlivo dala ukážku a opísala sumu, ktorú som dopísala na to jedno tlačivo.
Marína
22.01.07,21:28
Myslím, že pre programátora by to nemal byť až taký problém, veď ide len o vyfiltrovanie podľa určitých kritérií a zosúčtovanie, len by mal o tom vedieť. Je to na Tebe, či dáš návrh do MRP.
SlavkaS
22.01.07,22:45
Ahoj,

takže to môžeš spraviť nasledovne:

predloha vystupnej zostavy
05 zoznam vydaných faktúr podľa odberateľov
skopirovať áno
editovať
všetky, triedenie IČO alebo Firma-keď dáš firmu náhled bude podľa abecedy OK
Si v oprave tiskovej zostavy, hore Ti svieti "A" neviem koľko, pôvodný 05 Ti ostal
Ako máš hlavu stránky, všetko vymaž č tvojej faktory sumy, odberateľa
dátumy
teraz klikni na ten prázdny priestor objavý sa ti nastavenie parametrov zostavy,nastavenie oddílu, tam kde maš nastavenú kvačku telo sestavy tak to zruš a daj konec- tým pádom Ti zmizne rozpis faktúr.
Ďalej
Hlava stránky by Ti malo ostať
Celkom, suma, suma,suma,suma, prázdne miesto, nad tým máš odberateľ.
takže ideme vložiť odberateľa
Uplne hore máš datové prvky šipku a vedľa toho knižočku na prvú z ľava klikni, vyber položku firma a vlož, na to prázdne miesto klikni na to a nastav nasledovné
vyška 15
lavý 410
šírka 180
pismo 8
tučné OK
pod zoznamom máš číslo - prepíš si to na sumár napr.
zd.pl. a splatnosť môžeš vyhodiť
hore máš také oko to je náhľad, klikni si na to a ukáže Ti čo si vytvorila,
a myslím si, že keď Ti to tak bude stačiť máš o problém menej,

keby Ti si si s tým nevedela rady môžeš mi zavolať na mobil pošli súkromnú správu a pošlem číslo, a môžeme to spraviť súčastne len skôr ako o 8:30 ráno nemôžem kôli dcére.

Veľa zdaru
Slavka Šoltisová
katkasabka
23.01.07,06:17
Bre ranko:) dakujem veľmi pekne všetkým dámam.
A idem to hned aj skusit nastavit Slavka, vdaka za možnosti. ak by sa mi to nedarilo spravit, ozvem sa:)
katkasabka
24.01.07,11:21
Tak super. dostala som sa k tej zostave az dnes, a trochu som sa s tym pohrala a uplne perfektne to ide. Dokonca som si vymenila stlpca a doplnila co som potrebovala, tak som rada.
Ďakujem ti veľmi pekne Slavka a samo aj ostatným skvelym damam:)
adinka55
25.01.07,09:26
Da sa to urobit aj jednoduchsie, zavisi vsak aku mas verziu. Ja som to objavila teraz.

1. stlacis tlacitko Zobrazenie - tam si nastavis hned v prvom riadku zotriedenie podla ICO dod/odb. a dole zas uplne naspodu zaskrtnes okienko pouzit filter

2. Ides normalne cez Vystupy - Zoznam fa - predloha 02 (pre zotriedenie podla ICO), dalej stlacis Ukazka resp. Tlac, v dalsom okne zaskrtni hned hore pouzit nastaveny filter a daj OK.

Vysledkom je zostava zotriedena podla odberatela aj zosumarizovana podla odberatela.
katkasabka
02.03.07,10:53
Ups, sice dost neskoro ale predsa ti tiez dakujem za radu. je to tiez super vystup.