spiderinka
19.01.07,15:18
Dobry den. Chcem Vas poprosit o radu pri rieseni mojho problemu so zamestnavatelom. Pracujem ako vodic s miestom vykonu prace podla pracovnej zmluvy v Pezinku.Od 1.10.2006 mi bolo zmenene miesto vykonu prace na Banovce nad Bebravou,co mi nebolo pisomne oznamene a na nijakej zmene som sa so zamestnavatelom pisomne ani ustne nedohodol.Dna 5.1.2007 som preto poziadal o ukoncenie pracovneho pomeru pisomne z uvedeneho dovodu a naslednych zdravotnych problemov v dvojmesacnej vyp.dobe.Od 8.1.2007 som nastupil PN,pocas ktorej som poziadal o preradenie na pracu v kancelarii v Pezinku,vcom mi nebolo vyhovene s oddvovodnenim,ze som potrebny ako vodic.Dna 18.1.2007 mi dorucili dodatok k zmluve so zmenou miesta vykonu prace na Banovce nad Bebravou so spatnou platnostou od 1.10.2006 s cim som nesuhlasila nepodpisal.Dna19.1.2007 som sa k tejto skutocnosti vyjadril ze s uvedenou zmenou nesuhlasim a davam im na vedomie,ze trvam na ukonceni prac.pomeru ku dnu 31.1.2007 a netrvam na vypovednej dobe.Toto som oznamil vlastne pred zacatim plynutia vypovednej doby.Nasledne na tuto skutocnost mi telefonicky oznamili,ze ma uvolnia k 31.1.2007,ale musim ukoncit PN k 30.1.2007.Zaroven chcu spisat so mnou dohodu o ukonceni prac.pomeru k 31.1.2007.Ziadam Vas o radu ako postupovat dalej ked si myslim,ze mi zaroven vznikol narok na vyplatu odstupneho,pretoze doslo ku zmene znenia prac.zmluvy zo strany zamestnavatela s cim som nesuhlasil.V sucastnej dobe neviem ako postupovat dalej a od 1.2.2007 mam nastupit do noveho zamestnania.Prosim Vas o radu co najskor ako to bude mozne.Moc krat dakujem.S pozdravom Spiderinka
lele28
29.05.08,10:28
Poradíte mi ??,
Mám pracovnú zmluvu od 19. 03.2007 ku dňu 14. 05. 2008 mi dali dohodu o ukončení pracovného pomeru s tým že hneď na to aj pracovnú zmluvu od 15. 05. 2008, to len koli tomu , že sa nám menil názov spoločnosti a tým aj konatelia a. t. ď.

Mám nárok na neaké odstupné, prípadne mám podísať tú dohodu o ukončení prac. pomeru ???
ego.mc
29.05.08,10:53
Podľa mňa nie je dôvod na ukončenie pracovného pomeru, keďže sa mení iba názov zamestnávateľa, dá sa to riešiť dodatkom k pracovnej zmluve.

Čo sa týka odstupného:
(3) Ak zamestnanec po skončení pracovného pomeru nastúpi opäť k tomu istému zamestnávateľovi alebo k jeho právnemu nástupcovi do pracovného pomeru pred uplynutím času určeného podľa poskytnutého odstupného, je povinný vrátiť odstupné alebo jeho pomernú časť. Pomerná časť odstupného sa určí podľa počtu dní od opätovného nástupu do pracovného pomeru do uplynutia času vyplývajúceho z poskytnutého odstupného.

(4) Odstupné nepatrí zamestnancovi, u ktorého pri organizačných zmenách alebo racionalizačných opatreniach dochádza k prechodu práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov na iného zamestnávateľa podľa tohto zákona.