mirhu
19.01.07,20:46
Ahojte, robím JÚ jednému kvetinárovi, samozrejme ma bolí hlava z toho že si neviedol sklad :) ... a tiež predával nejaké veci bez evidencie cez ERP...
a tak sa chcem opýtať, je možné mu dať do smernice, že si može odpisovať tovar- napr.zvadnuté kvety a pod, ale vobec netusim do akej sumy...denne, mesačne, ročne...
Ďakujem za radu
Danila
19.01.07,20:52
Ahojte, robím JÚ jednému kvetinárovi, samozrejme ma bolí hlava z toho že si neviedol sklad :) ... a tiež predával nejaké veci bez evidencie cez ERP...
a tak sa chcem opýtať, je možné mu dať do smernice, že si može odpisovať tovar- napr.zvadnuté kvety a pod, ale vobec netusim do akej sumy...denne, mesačne, ročne...
Ďakujem za raduTvoj kvetinár si musí robiť sklad a smernica je pre neho nevyhnutná. Interná smernica o prirodzených úbytkoch zásob stanovuje, čo je prirodzený úbytok/dosiahnutý vädnutím, vyschnutím, ..../-do normy, alebo nad normu. Na základe uvedených hodnôt budeš pracovať s výsledkami inventarizácie zásob a určovať čo s rozdielom účtovného a fyzického stavu.
Marianna01
19.01.07,21:38
Alebo sa dohodni s kvetinárom a rob mu skladovú evidenciu podľa nákupu a predaja cez PLU v ERP. Je to pracné, ale daj si zaplatiť. Rovnako vypracuj smernicu, daj mu ju odobriť a zaplatiť. Keď podnikateľ nevie, čo má zo zákona robiť, je na nás účtovníkoch a ekonómoch, aby sme ich na to upozornili. Samozrejme, nie zadarmo. Šikovný SZČO si urobí sám, ten druhý si to zaplatí
Ivana Š
19.01.07,22:15
Alebo sa dohodni s kvetinárom a rob mu skladovú evidenciu podľa nákupu a predaja cez PLU v ERP. Je to pracné, ale daj si zaplatiť. Rovnako vypracuj smernicu, daj mu ju odobriť a zaplatiť. Keď podnikateľ nevie, čo má zo zákona robiť, je na nás účtovníkoch a ekonómoch, aby sme ich na to upozornili. Samozrejme, nie zadarmo. Šikovný SZČO si urobí sám, ten druhý si to zaplatí

problém je v tej nevedomosti podnikateľov, majú hlavne jediný záujem - vysoké zisky a čo najnižšie dane a odvody (najlepšie žiadne)

o dodržiavanie zákonov už taký a najčastejšie nijaký záujem nemajú
Marianna01
19.01.07,22:21
problém je v tej nevedomosti podnikateľov, majú hlavne jediný záujem - vysoké zisky a čo najnižšie dane a odvody (najlepšie žiadne)

o dodržiavanie zákonov už taký a najčastejšie nijaký záujem nemajú

Súhlasím Ivanka, len tých nevedomých treba pekne nastrašiť, čo všetko sa im môže stať, keď nebudú mať všetky náležitosti v poriadku. Z vlastnej skúsenosti viem, že zo svojej bohorovnosti, sebaistoty, zaťatosti a ignorancie pomaličky začnú upúšťať, až nakoniec "pustia" niečo Tebe, aby zachránili seba a svoje peniažky. Len im to treba pekne predostierať, pomaly dávkovať, aby sa zas nezľakli, že si vymýšľaš, aj keď si nevymýšľaš a cituješ pomaly zákony. (Treba zas brať ohľad aj na ich zdravie a srdiečka... :D )
Ivana Š
19.01.07,22:34
Marianka, ja niekedy nemám slov a nielen slov - napr. na podnikateľa, ktorý príde s krabicou dokladov - a hneď pri dverách povie - ale tak to urobte, aby som neplatil dane ani odvody! Lebo si myslí, že účtovník je zrejme Čarodejník - čáry - máry- fuk!
Marianna01
19.01.07,22:37
Marianka, ja niekedy nemám slov a nielen slov - napr. na podnikateľa, ktorý príde s krabicou dokladov - a hneď pri dverách povie - ale tak to urobte, aby som neplatil dane ani odvody! Lebo si myslí, že účtovník je zrejme Čarodejník - čáry - máry- fuk!

Ešte lepšie je - aby som neplatil dane ani odvody, ale chcem požiadať o miliónový úver ! :eek: za rok 2005 som mala takého chytráka...;)
Ivana Š
19.01.07,22:47
Súhlasím Ivanka, len tých nevedomých treba pekne nastrašiť, čo všetko sa im môže stať, keď nebudú mať všetky náležitosti v poriadku. Z vlastnej skúsenosti viem, že zo svojej bohorovnosti, sebaistoty, zaťatosti a ignorancie pomaličky začnú upúšťať, až nakoniec "pustia" niečo Tebe, aby zachránili seba a svoje peniažky. Len im to treba pekne predostierať, pomaly dávkovať, aby sa zas nezľakli, že si vymýšľaš, aj keď si nevymýšľaš a cituješ pomaly zákony. (Treba zas brať ohľad aj na ich zdravie a srdiečka... :D )

A na Tvoje srdiečko kto berie ohľad?
Manual
20.01.07,06:35
problém je v tej nevedomosti podnikateľov, majú hlavne jediný záujem - vysoké zisky a čo najnižšie dane a odvody (najlepšie žiadne)

o dodržiavanie zákonov už taký a najčastejšie nijaký záujem nemajú Súhlasím oni sú všetci až moc vedomí, upozorniť ho na to čo potrebuješ a keď o to nemá záujem, tak pracovať s tým čo máš. Predsa nechceš byť zodpovedná aj za 2 sv. vojnu...:D
Pekný deň...:)
dracica
20.01.07,07:55
Súhlasím oni sú všetci až moc vedomí, upozorniť ho na to čo potrebuješ a keď o to nemá záujem, tak pracovať s tým čo máš. Predsa nechceš byť zodpovedná aj za 2 sv. vojnu...:D
Pekný deň...:)

hmm nejako ste odbočili od temy zvadnuté kvetinkymimotemy ale suhlasím s vami
Marianna01
20.01.07,11:02
hmm nejako ste odbočili od temy zvadnuté kvetinkymimotemy ale suhlasím s vami

Zvädnuté kvetinky sme vyriešili, až kým sa mirhu neozve, čo ďalej. Len sme si tak uľavili...:)
mirhu
24.01.07,19:14
Ahojte, dala som kvetinarovi, nech si spracuje sklad spatne od aprila :)
zaroven som ho poucila,ze to musi viest, v zivote nepocul o ziadnej smernici :) vsetko som mu vysvetlila, smernicu spracujem.. tak snad to zvladnemmmmm :)
..a este ma napadlo, on si moze brat aj kvety do osobnej spotreby, aj si bral, ale nikde to nepisal..tiez to dam do smernice, ze do akej vysky mesacne??
Manual
24.01.07,19:21
..a este ma napadlo, on si moze brat aj kvety do osobnej spotreby, aj si bral, ale nikde to nepisal..tiez to dam do smernice, ze do akej vysky mesacne??
Osobná spotreba podnikateľa sa nelimituje, osobnú potrebu môže čerpať ako mu dovolí hotovosť v pokl., stav na BU, zásoby atď.
To do smernice dávať netreba.
juliam
07.01.09,13:12
Ahojte,
tiež robím JÚ jednému kvetinárov ia samozrejme nemá smernicu. Bol by niekto taký dobrý a poslal mi vzor nejakej smernice, hlavne čo sa jedná odpadu zo zvädnutých kvetov?
Ešte by som sa chcela opýtať, ako sa potom takýto odpad v JU účtuje? či mesačne alebo ročne a akým štýlom?
Vďaka moc
mirhu
08.01.09,08:38
Ahojte,
tiež robím JÚ jednému kvetinárov ia samozrejme nemá smernicu. Bol by niekto taký dobrý a poslal mi vzor nejakej smernice, hlavne čo sa jedná odpadu zo zvädnutých kvetov?
Ešte by som sa chcela opýtať, ako sa potom takýto odpad v JU účtuje? či mesačne alebo ročne a akým štýlom?
uctovala som mu to ako spotrebu, do vysky urcenej smernicou,
Vďaka moc
odpoved v texte
juliam
19.01.09,15:51
ahoj, mohla by som na teba dostať číslo mobilu? ak ti to nevadí... dík
cjano
22.01.09,11:51
Ahojte,
tiež robím JÚ jednému kvetinárov ia samozrejme nemá smernicu. Bol by niekto taký dobrý a poslal mi vzor nejakej smernice, hlavne čo sa jedná odpadu zo zvädnutých kvetov?
Ešte by som sa chcela opýtať, ako sa potom takýto odpad v JU účtuje? či mesačne alebo ročne a akým štýlom?
Vďaka moc
Nenajde sa ni kto by uverejnil vzor smernice alebo aspoň podklad podľa čoho to môžem spracovať. Ďakujem.
Marína
16.03.09,23:49
Obsahové zameranie interného predpisu noriem prirodzených úbytkov zásob účtovných jednotiek (http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=504)
zyx66
08.08.10,07:54
Caute vsetci, chcem sa Vas opytat, ci len rychlo z brucha neviete povedat, ake su nakupne ceny kvetov vo velkosklade v porovnani s predajnymi, teda napr. ruza stoji v kvetinarstve 1E a nakupuje sa za ..E. Dakujem za rady.
Danielle369
08.08.10,08:53
To ti je načo?...Ked si kvetinárka tak to vieš a ked nie si tak ťa to nemá prečo zaujímať:)
zyx66
08.08.10,20:15
Tak to vyjadri v percentach zhruba, aka je vyska marze v sume, 50%, 100%, 150%, len aby som zhruba vedel. Dakujem :))
Zita5
09.08.10,05:19
Tak to vyjadri v percentach zhruba, aka je vyska marze v sume, 50%, 100%, 150%, len aby som zhruba vedel. Dakujem :))

Myslím, že nie je slušné , ak sa raz Veronika vyjadrila "že nepoviem" ju nabádať Vašim príspevkom, aby sa vyjadrila v percentách .To by nebolo seriózne ani voči firme ktorej spracováva účtovníctvo v rámci mlčanlivosti .

Ak chcete v tejto oblasti podnikať , zistite si ceny veľkoskladov a spravte si prieskum trhu čo sa týka cien a dostanete potom odpoveď na Vašu otázku .Tak začínali a začínajú všetci .
zyx66
09.08.10,09:15
to Zita5

ad1) Dakujem Vam za poucenie o tom co je slusne a co nie. Odpoved typu viem ale nepoviem mi pripada menej slusna, ako moja "neslusna" otazka, pretoze v podstate nie je odpovedou na otazku a je tak zbytocna

ad2) Pokial hovorite o mlcanlivosti, tak ja osobne nevidim dovod ju zachovavat, pretoze sa nebavime o konkretnych nakupnych cenach a o konkretnych firmach. Za priklad Vam moze posluzit akykolvek lekar, ktory sa z mojho pohladu nedopustil ziadneho moralneho prehresku, ked sa vyjadroval napr. k diagnoze svojho pacienta, pokial neuviedol jeho meno ale vyjadroval sa vo vseobecnej rovine.

V kazdom pripade Vam dakujem a zelam co najviac uzitocnych odpovedi :D
veronikasad
09.08.10,09:40
to Zita5

ad1) Dakujem Vam za poucenie o tom co je slusne a co nie. Odpoved typu viem ale nepoviem mi pripada menej slusna, ako moja "neslusna" otazka, pretoze v podstate nie je odpovedou na otazku a je tak zbytocna

ad2) Pokial hovorite o mlcanlivosti, tak ja osobne nevidim dovod ju zachovavat, pretoze sa nebavime o konkretnych nakupnych cenach a o konkretnych firmach. Za priklad Vam moze posluzit akykolvek lekar, ktory sa z mojho pohladu nedopustil ziadneho moralneho prehresku, ked sa vyjadroval napr. k diagnoze svojho pacienta, pokial neuviedol jeho meno ale vyjadroval sa vo vseobecnej rovine.

V kazdom pripade Vam dakujem a zelam co najviac uzitocnych odpovedi :D
Mažem svoj predch. príspevok, pretože aj podľa tejto odpovede neide o dotaz budúceho podnikatela v tejto oblasti. Hodnotiť výšku marže (neviem čo si tým sledoval) - bez posúdenia strát, je neobjektívne.
zyx66
09.08.10,12:33
veronika

Ake straty myslis? Zhnite kvety, resp. kvety ktore kupis a nepredas? Ved to uz moja starost. Jedine co ma zaujimalo, je cca. hruby z paty vytriahnuty pomer predajnej a nakupnej ceny. Iny je ked predavam oblecenie, iny ked predavam potraviny a iny ked kvety. Ja uz jednoduchsie neviem napisat co chcem, neviem preco skumas moju otazku.
veronikasad
09.08.10,12:47
veronika

Ake straty myslis? Zhnite kvety, resp. kvety ktore kupis a nepredas? Ved to uz moja starost. Jedine co ma zaujimalo, je cca. hruby z paty vytriahnuty pomer predajnej a nakupnej ceny. Iny je ked predavam oblecenie, iny ked predavam potraviny a iny ked kvety. Ja uz jednoduchsie neviem napisat co chcem, neviem preco skumas moju otazku.
prepáč, nenapíšem ti ani nákupné ceny, ani rabat. Tu máš odkaz na jedného z dodávatelov rezaných kvetov.

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ruzanr.sk%2F&ei=oPdfTJ_HBJOBOPC4kb0J&usg=AFQjCNEPNjDMYl85HLdl5BCxY428oGdoeA&sig2=Q12qaSAQ2JnBR1EM1J1MaA

Predajné ceny si zisti v najbližšom kvetinárstve vo vašom meste.