cocker.ba
19.01.07,22:49
Zdravim, poradi niekto, aka je colna sadzba na zdravotnicke pomocky (nie potreby) dovezene zo statu mimo EU? ja som ani v colnom sadzobniku nenasiel polozku zdravotnicke pomocky.
Dakujem.
ajty
21.01.07,20:34
Je dolezite o ake pomocky konkretne sa jedna... nemusi to byt v colnom sadzobniku vedene ako "zdravotne pomocky"...
Skuste napisat o co konkretne sa jedna...
cocker.ba
22.01.07,17:40
Je dolezite o ake pomocky konkretne sa jedna... nemusi to byt v colnom sadzobniku vedene ako "zdravotne pomocky"...
Skuste napisat o co konkretne sa jedna...

Jedna sa o rozne pomocky a potreby, zamerane na magnetoterapiu-magneticke masky, magneticke bandaze,magneticke vlozky do topanok,magneticke opasky,zariadenie na vyrobu magnetickej vody...Pozor! nemylit si to s lekarskymi pristrojmi!Tazko sa mi tento sortiment definuje, lebo na Slovenskom trhu zastupeny nie je.Preto asi nebude ani v colnom sadzobniku.
ajty
22.01.07,21:05
V priebehu dna sa na to skusim pozriet.... ale ak je to vsetko zamerane na magnetoterapiu (aj ked mam len matnu predstavu, co to je), tak by som to mal najst....
cocker.ba
22.01.07,21:18
V priebehu dna sa na to skusim pozriet.... ale ak je to vsetko zamerane na magnetoterapiu (aj ked mam len matnu predstavu, co to je), tak by som to mal najst....

V kazdom pripade ide o pomocky s neferitovym magnetom...
ajty
23.01.07,08:53
ja ako colny deklarant by som to zaradil 9021909000 kde je napr. pri povode Cina clo 0% a 10% DPH.

9021 - Ortopedické zariadenia vrátane bariel, liečebných a chirurgických pásov a bandáží; dlahy a ostatné pomôcky na liečenie zlomenín; umelé časti tela; načúvacie pomôcky a ostatné zariadenia nosené alebo dopravované na tele alebo v tele implantované, na kompenzovanie nejakej chyby alebo neschopnosti

Myslim, ze ked je tam napisane "vratane liecebnych pasov a bandazi"... asi to hovori za vsetko :-)
cocker.ba
23.01.07,09:50
ja ako colny deklarant by som to zaradil 9021909000 kde je napr. pri povode Cina clo 0% a 10% DPH.

9021 - Ortopedické zariadenia vrátane bariel, liečebných a chirurgických pásov a bandáží; dlahy a ostatné pomôcky na liečenie zlomenín; umelé časti tela; načúvacie pomôcky a ostatné zariadenia nosené alebo dopravované na tele alebo v tele implantované, na kompenzovanie nejakej chyby alebo neschopnosti

Myslim, ze ked je tam napisane "vratane liecebnych pasov a bandazi"... asi to hovori za vsetko :-)

Dakujem za odpoved.Sadzba asi bude 0%.Ale s tou DPH nie som si isty, nakolko sortiment nesplna vetu "na kompenzovanie nejakej chyby alebo neschopnosti"-alebo ta chyba nie je podmienkou?.Pomocky na liecenie zlomenin, to by mohlo byt, takisto aj bandaze a pasy-magnetoterapia je s velmi sirokou posbnostou.
Este zaludnejsia otazka-aku sadzbu DPH bude mat elektricky pristroj na vyrobu striebornej vody(nejde o velky pristroj, ma velkost mozno cigaretovej krabicky-takze nemylit si to s nejakym strojnym zariadenim za desattisice Sk...)? On doslova vyraba striebornu vodu vypustanim ionov striebra do vody zo svojej anody (alebo katody?).Myslel colny sadzobnik aj na taku vec?U nas sa totiz o striebornej vode nevie nic (a to sa tyka aj inych veci ohladom zdravotnictva-v tomto sme pozadu).
ajty
23.01.07,10:56
Colny sadzobnik sa pouziva rovnaky v celej EU, s mensimi odchylkami na celom svete. A da sa tam zaradit uplne vsetko od blchy po slona, od spendlika po atomovy reaktor. Nemusi menovat konkretne veci, ale dolezita je ich funkcia, pripadne material z ktoreho su vyrobene. Preto su v kapitolach uvedene aj "ostatne".
Taktiez chybajuce spojenie "kompenzujuce...." sa netyka konkretnych bandazi, tie su oddelene bodkociarkou od zvysku popisu.
Co sa tyka pristroja na striebornu vodu, skuste pozriet HS 854319 (urychlovace castic - ma to nieco spolocne s ionami), pripadne by som to riesil zaradenim do "ostatnych" v tejto kapitole HS854389
cocker.ba
24.01.07,18:00
Colny sadzobnik sa pouziva rovnaky v celej EU, s mensimi odchylkami na celom svete. A da sa tam zaradit uplne vsetko od blchy po slona, od spendlika po atomovy reaktor. Nemusi menovat konkretne veci, ale dolezita je ich funkcia, pripadne material z ktoreho su vyrobene. Preto su v kapitolach uvedene aj "ostatne".
Taktiez chybajuce spojenie "kompenzujuce...." sa netyka konkretnych bandazi, tie su oddelene bodkociarkou od zvysku popisu.
Co sa tyka pristroja na striebornu vodu, skuste pozriet HS 854319 (urychlovace castic - ma to nieco spolocne s ionami), pripadne by som to riesil zaradenim do "ostatnych" v tejto kapitole HS854389

Tak jadrovu fyziku by som do toho neplietol http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif.Ten ionizator striebornej vody na zaklade fyzikalnych zakonov vplyvom el. prudu obohacuje vodu o iony striebra, takze s urychlovacmi castic urcite nema nic spolocne.Tak to bude asi "ostatne".
Vianocka
02.02.07,11:33
Prosím, namá niekto prílohu, v ktorej sú uvedené produkty podliehajúce novej zníženej 10% sadzbe DPH? Potrebujeme to veľmi súrne!!!!!!!!!
Vďaka.
Vianocka
02.02.07,11:58
Prosím, namá niekto prílohu, v ktorej sú uvedené produkty podliehajúce novej zníženej 10% sadzbe DPH? Potrebujeme to veľmi súrne!!!!!!!!!
Vďaka.

Prosím, nikto nevie poradiť, kde to hľadať?
Vianocka
03.02.07,19:25
Prepáčte, keďže sa nikto nevyjadril, mám obavy, či sa vôbec pýtam k veci. Tak teraz naozaj neviem, kde hľadať zoznam produktov podliehajúcich 10% sadzbe DPH. Prosím, to sa nikto z poraďákov zatiaľ touto problematikou nezaoberal? Ak sa pýtam od veci, aspoň mi to dajte vedieť. Dík.
Excise Duty
04.02.07,11:06
Prepáčte, keďže sa nikto nevyjadril, mám obavy, či sa vôbec pýtam k veci. Tak teraz naozaj neviem, kde hľadať zoznam produktov podliehajúcich 10% sadzbe DPH. Prosím, to sa nikto z poraďákov zatiaľ touto problematikou nezaoberal? Ak sa pýtam od veci, aspoň mi to dajte vedieť. Dík.

Naozaj hľadáš pomoc v nevhodnej téme. Pokiaľ ide o to, kde hľadať zoznam produktov podliehajúcich 10% sadzbe DPH (http://www.porada.sk/autolink.php?id=1&script=showthread&forumid=8), treba sa uvedomiť pre budúcnosť nasledovné: sadzby dane akéhokoľvek daňového zákona možno meniť opäť iba zákonom, takže to bude zákon, v ktorom nájdeš zmenu sadzby DPH a pochopiteľne okruh tovarov, ktorých sa táto zmenená sadzba DPH týka a ten zákon nájdeš vždy v Zbierke zákonov (www.zbierka.sk (http://www.zbierka.sk/)).
Len pre tentokrát, je to zákon č. 656/2006 Z. z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov. Odporúčam na stránke Zbierka aktivovať si notifikáciu a sledovať všetky predpisy v nej uverejnené, či sa ma náhodou netýkajú.