bui
19.01.07,23:27
Co robit v pripade, ze bol zamestnanec na sluz. ceste a stratil listky na vlak...teda nemam o cestovnom doklad...
Orsz
19.01.07,22:34
Co robit v pripade, ze bol zamestnanec na sluz. ceste a stratil listky na vlak...teda nemam o cestovnom doklad...

Hold, smola. Neviem, či je v tomto prípade možnosť ak to bolo na Slovensku, požiadať Slov.železnicu o vystavenie náhradných potvrdení o zakúpení lístkov.
Melnick
19.01.07,22:45
Dohodnúť sa so zam-ľom, o možnosti vyúčtovania služobnej cesty automobilom.;)

PS. Uprav si v zadaní otázky litok na lístok.:)
Marianna01
20.01.07,10:10
Dohodnúť sa so zam-ľom, o možnosti vyúčtovania služobnej cesty automobilom.;)

PS. Uprav si v zadaní otázky litok na lístok.:)

A keď to nepôjde, nuž nebude mať preplatený lístok, len ostatné náklady na služobku.
bui
21.01.07,09:09
No, su to jedine nahrady ktore sa mu mali preplatit, na stravne narok nema...smola je len, ze mi poslal vyuctovanie mailom s prislubom, ze mi doklady doruci neskor..a ja som to zauctovala cez ID, potom som zauctovala aj vydavok z pokladne a peniaze spolu s dokladom som si nachystala do obalky, ze ked mi donesie doklady tak podpise a vyplatim mu to....
No a teraz mam za tym zauctovane dalsie doklady a neviem co s tym, nechce sa mi prerabat cislovanie vsetkych dokladov...
Mam to normalne len oductovat minusovymi znamienkami? V novom ID a PD?...ako storno dokladov? Ja som sa len bala ci nemoze niekto namietat, ze ten zamestnanec na nahradu mal narok...lebo pocula som aj take, ze staci ak da cestne prehlasenie ze doklady stratil....No to sa mi nezdalo...
Orsz
21.01.07,12:58
No, su to jedine nahrady ktore sa mu mali preplatit, na stravne narok nema...smola je len, ze mi poslal vyuctovanie mailom s prislubom, ze mi doklady doruci neskor..a ja som to zauctovala cez ID, potom som zauctovala aj vydavok z pokladne a peniaze spolu s dokladom som si nachystala do obalky, ze ked mi donesie doklady tak podpise a vyplatim mu to....
No a teraz mam za tym zauctovane dalsie doklady a neviem co s tym, nechce sa mi prerabat cislovanie vsetkych dokladov...
Mam to normalne len oductovat minusovymi znamienkami? V novom ID a PD?...ako storno dokladov? Ja som sa len bala ci nemoze niekto namietat, ze ten zamestnanec na nahradu mal narok...lebo pocula som aj take, ze staci ak da cestne prehlasenie ze doklady stratil....No to sa mi nezdalo...

Možno urobiť storno ID - s poznámkou, že zamestnanec nepredložil požadované doklady, preto nemá nárok na vyplatenie cestovných nákladov - ak bol na služobnej ceste mu však môžeš vyplatiť aspoň náhradu za stravné - pretože to pri pracovných cestách zdokladovať nemusí.
martinius
22.01.07,07:14
U nás sa to rieši prostredníctvom čestného prehlásenia zamestnanca,že doklad stratil.Na konci roka asi urobia pripočítateľnú položku,väčšie firmy si to môžu dovoliť,ale v menšej firme by som tiež urobila storno.
Chobot
22.01.07,07:39
Ja by som to až tak tragicky nevidel. Sú dve možnosti riešenia:
1. už tým spomínaným čestným prehlásením, kde uvedie, koľko stál lístok. Veď nejakým spôsobom sa tam musel predsa dopraviť a niečo ho to určite stálo.
alebo
2. Nech si zabezpečí doklad o cene cestovného za uvedenú trasu (napr. z internetu, alebo na SAD). Použije sa potom ustanovenie § 7 ods. 8:

"8) Zamestnávateľ môže so zamestnancom písomne dohodnúť poskytovanie náhrady za použitie cestného motorového vozidla v sume zodpovedajúcej cene cestovného lístka pravidelnej verejnej dopravy."

Čiže budú sa tváriť, ako keby použil vlastné auto a firma mu preplatí len náhradu vo výške toho cestovného, ktoré preukáže. Nebude to síce úplne pravda, ale nepríde o peniaze. (Mohol ho napr. akože zviezť nejaký známy, ktorý išiel rovnakou trasou).