SlavkaS
20.01.07,00:02
Dobrý deň,

poprosím Vás v programe MRP Pú Win, pri pridávaní do zoznamu prijatých faktúr,aký dátum dávate do odpočítania dane?

Ja dávam zhodný s dátumom prijatia faktúry, teda až keď mám faktúru,, vtedy si uplatním odpočet DPH.

Ďalej nerozumiem funkcii, preúčtovať DPH,keby by niekto mohol vysvetliť, aký to má vyznam?


Vopred ďakujem
Marína
19.01.07,23:34
SlavkaS
19.01.07,23:51
Dakujem v tom preúčtovania mám už jasnejšie.

Slavka
lenkak
21.01.07,20:26
preúčtovanie dph sa robilo dakedy, to je pozostatok. Kliknutie navyše.
ani1
29.09.10,18:57
poprosila by som o maličkú radu, SZČO, JÚ, MRP WIN, štvrťročný platca DPH:
prijatá faktúra-dátum dodania služby 30.03
ani1
29.09.10,19:00
poprosila by som o maličkú radu, SZČO, JÚ, MRP WIN, štvrťročný platca DPH:
prijatá faktúra-dátum dodania služby 30.03
sorry, pokračujem dátum vyhotovenia faktúry 03.04
ktorý dátum píšem do prijatých faktúr čo sa týka dph? pôjde to do I. alebo II. štvrťroka?
díky moc za pomoc
Zvalik
29.09.10,19:29
dátum prijatia fa je keď ti príde a čo sa týka dph pôjde to do I.štvrťrok. ak sa mýlim opravte ma!
Betina2
29.09.10,19:47
Ja síce nerobím v MRP, ale
princíp dátumov je rovnaký.
Napr. som mesačný platca DPH.
Obdržím faktúru dňa 6.7.
s dátumom vystavenia 2.7.
a dátumom dodania 25.5.
Faktúru zapíšem, zaevidujem s dátumom obdržania 6.7., dátum dodania zadám podla faktúry 25.5. Odpočet uplatním dňa 25.5., čiže v mesiaci máj. Ja mám nastavené Dátum účtovného prípadu odvodzovať od dátumu dodania.a. Je to ovela prehladnejšie pri kontrole DPH. lebo odpočet DPH aj účtovanie je v rovnakom období. Jedine na prelome rokov musím odsledovať náklady a výnosy a správne o nich účtovať (ID)

Ak by som faktúru ale obdržala napr. až po podaní DP za mesiac máj, t.j. až napr. 30.6., tak v tom prípade zadám
dátum zápisu 30.6.,
ale dátum dodania tiež 30.6., lebo už má uzatvorené DP za máj a zákon mi umožňuje odpočítať daň v období, v ktorom mám faktúru. A navyše by mi ani účtovanie o DPH nesedelo v danom mesiaci. Teraz pekne ide odpočet do júna aj zaúčtovanie je v júni.