Janca
03.01.05,08:37
Chcem urobit pracovnu zmluvu s invalidnym dochodcom ako "domackym zamestnancom", ktory bude pracu vykonavat doma a v pohyblivej pracovnej dobe.
Neni som si vsak ista, ci z danoveho hladiska ho mozem v kazdom ohlade brat ako "klasickeho zamestnanca" a to z pohladu zakona o SF, cestovnych nahrad a ostatnych predpisov.
Viem, ze teraz je pre nase profesie najvacsi zhon o to viac ocenim rychlu radu, nakolko ho chcem prihlasit do 8.1.2005.
Janca
03.01.05,12:55
Este raz sa skusim zviditelnit - nikto tu nezamestnava domackeho zamestnanca podla parag. 52 ZP ?
vladan
03.01.05,13:35
Janca, podľa mňa je to klasický zamestnanec. Dávam do pozornosti § 57, ktorý hovorí o pracovnej ceste. Začiatok by bol v mieste bydliska domáckeho zamestnanca. Zákon o SF hovorí o tvorení zo súhrnu hrubých miezd zúčtovaných zamestnancov na výplatu. A domácky zamestnanec dostáva mzdu, čiže aj z jeho mzdy by som tvorila SF.
Jani, marí sa mi, že na nejakom školení sme sa bavili, že domácky zamestnanec nemá nárok na stravovanie. Ale neviem to nikde nájsť a v ZP o tom jednoznačne nehovorí. Takže teraz neviem. Ak si spomeniem, alebo nájdem, ozvem sa :D
Ešte ma napadlo, že aj keby to platilo, mohla by si so súhlasom zástupcov zamestnancov rozšíriť okruh osôb, ktorým zabezpečíš stravovanie.
Pekný deň
Manual
03.01.05,15:26
My zamestnávame pracovníka, ktorý je na tkz. čiastočnom inv. dôchodku, na polovičný prac. úväzok - 4 hod. denne. On je stále doma a prácu mu nosíme domov. Riadne je prihlásený do SP a ZP, odvody do SF z jeho mzdy nerobíme. Tiež si myslím, že domácky zamestnanec nemá nárok na stravovanie.
Janca
06.01.05,06:27
Dakujem za odpovede. Medzicasom mi prisiel PMPP 2-3/2005 -Povinnosti mzdovej uctovnicky od A po Z, kde som nasla zostavajuce odpovede na moje otazky. Este raz dakujem.