ALBINA
20.01.07,13:12
Dobrý deň!

Som nováčik a neviem,či postupujem dobre:pracovníčka bola už celý rok 2006 na RD ,dovolenka na zotavenie sa jej krátila na 0 dní(na zač roka mala 15 dní).
Čiže tento rok jej nahodím len 0 dní a to zostane až do nástupu?

Druhá prac. ukončila MD na konci novembra 2006.Zostalo jej 31,5 dní dovolenky.Hneď nastúpila na RD.Čiže v januári jej nahodím 31,5 dní dovol. a po
100 neodpracov.dňoch sa jej začne krátiť?

Ďakujem za zrozumiteľnú odpoveď.
Albína.
didiana
20.01.07,13:54
Z dôvodu čerpania RD § 166 ods.2.Kráti sa dovolenka za prvých 100 takto zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu. Potom za každých 22 dní rovnako o jednu dvanástinu.
jankasm
20.01.07,17:49
Dobrý deň!

Som nováčik a neviem,či postupujem dobre:pracovníčka bola už celý rok 2006 na RD ,dovolenka na zotavenie sa jej krátila na 0 dní(na zač roka mala 15 dní).
Čiže tento rok jej nahodím len 0 dní a to zostane až do nástupu?

Druhá prac. ukončila MD na konci novembra 2006.Zostalo jej 31,5 dní dovolenky.Hneď nastúpila na RD.Čiže v januári jej nahodím 31,5 dní dovol. a po
100 neodpracov.dňoch sa jej začne krátiť?

Ďakujem za zrozumiteľnú odpoveď.
Albína.

Ak som dobre pochopila otázke, tak prvá pracovníčka mala na začiatku roku 2006 15 dní dovolenky /predpokladám preto, že tých 15 dní je ešte z roku 2005/. Ak je to tak, potom tých 15 dní jej zostáva aj naďalej, len v roku 2006 jej ďalší nový nárok na dovolenku nevznikne, keďže je celý rok na RD. Preto bude mať až do návratu z RD počet dní dovolenky 15.

Druhej pracovníčke, ktorej skončila MD v novembri, rovnako zostalo z roku 2006 31,5 dňa. Tieto dni jej zostávajú, tie už krátiť nebudeš. V roku 2007 je na RD, čiže ak sa v priebehu roku nevráti do práce a nič neodpracuje, žiadny ďalší nárok na dovolenku jej nevznikne,a ani krátiť sa jej nič nebude. Až do návrahu z RD bude mať počet dní 31,5.

Dávam do pozornosti dôležité skutočnosti:
- dovolenka sa posudzuje v rámci každého roka zvlášť /to znamená, že ak má z roku 2005 napr. 20 dní dovolenky a v roku 2006 jej začne napr. v marci RD, tak tá dovolenka z roku 2005 sa jej už krátiť nebude, krátila by sa jej dovolenka len z roku 2006, keby jej na ňu vznikol pred začiatkom RD nárok/
- počas MD vzniká nárok na dovolenku normálne ako keby pracovala, čas MD sa posudzuje ako výkon práce
- dovolenka sa kráti počas RD, za prvých 100 pracovných dní o 1/12 a za každých ďalších 22 dní o ďalšuy 1/12 - POZOR - len v rámci jedného kalendárneho roka
ALBINA
21.01.07,14:44
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.
Albína.
ujo
05.03.07,08:21
Dobrý. Chcel by som sa opýtať :je dovolenkový priemer (ale aj sviatok) taký istý ako normálny? Myslím tým pracovný priemer, za normálne hodiny. Respektíve ako sa to dá vypočítať. Vopred Vám ďakujem.