Anairda
03.01.05,10:29
Je možné mať počas roka mínusovú pokladňu a vyrovnať ju len na konci roka?
Alebo treba použiť nejakú finančnú výpomoc 249?? Prípadne niečo iné?
Bubika
03.01.05,09:32
ak sa nám to stane v priebehu roka, tak tam šupneme pôžičku podnikateľa.
Beata
03.01.05,09:34
Osobne si myslím, že je to nezmysel mať mínusovú pokladňu, i keď rozumiem že je jednoduché to dosiahnuť. Neviem či je reč o JÚ alebo PÚ, no v každom prípade ja to riešim priebežne dotáciou pokladne, či už z účtu, alebo v hotovosti osobný vklad.
vladan
03.01.05,09:35
robím to obdobne ako Bubika a Beata :D
Bubika
03.01.05,09:39
Osobne si myslím, že je to nezmysel mať mínusovú pokladňu, i keď rozumiem že je jednoduché to dosiahnuť. Neviem či je reč o JÚ alebo PÚ, no v každom prípade ja to riešim priebežne dotáciou pokladne, či už z účtu, alebo v hotovosti osobný vklad.
Ja sa prikláňam k názoru, že mínusová pokladňa nie je celkom ok.
Palino
03.01.05,09:45
Mínusová pokladňa vôbec nie je O.K. Je hneď jasné, že to je len "akože" pokladňa a to by v žiadnom prípade jasné nemalo byť!
Anairda
03.01.05,10:03
Takže použijem účet 249 ak sa jedná o cudzie peniaze, a ak sa jedná o osobný vklad? Môže vôbec s.r.o. používať osobný vklad do pokladne?
Palino
03.01.05,10:09
Ja by som použil 249 ako krátkodobú pôžičku, to je jedno od koho sú tie peniaze.
rosemary
03.01.05,14:00
Inventarizáciu pokladne treba robiť 4x do roka, neexistuje ju vyrovnať iba na konci roka, ak sa už také niečo podarí. podľa mňa je to nezmysel, pri výdajoch by sa mohli daňováci pozastaviť, z čoho ste vydali peniaze, keď máte mínus.
Paula
03.01.05,14:28
Stáva sa, že sa nájde zabudnutý doklad (teraz nebudem uvažovať o DPH) a je škoda nedať ho do výdavkov (nákladov). Najlepšie je robiť 1/4-ročné súpisky po uzavretí roka. Spočítať si predtým kvartály a ak treba - šupnúť spomínanú pôžičku podnikateľa- aby kvartál nekončil mínusom. Iné je, ak treba priebežne kontrolovať pracovníka majúceho na starosť hotovosť a zavčasu ustriehnuť jeho osobné manko.
Anairda
03.01.05,16:04
Ďakujem za rady, vidno, že sa vyznáte. PÚ robím pre manžela a pre seba, takže spomínané manko nehrozí :). Ale aj tak ďakujem za promptné odpovede.
A veľa úspechov v novom roku!!!