katarina.j
20.01.07,15:43
Ahojte,spýtam sa-keď ma niekto v živnostenskom liste napísané-"spracovanie udajov",čo to presne znamená,aká činnosť je tým myslená???Ďakujem
mysimis
20.01.07,14:51
Stretla som sa s tým u ľudí, ktorí robia niečo okolo reklamnej štatistiky. Zvyčajne nás oslovujú v hypermarketoch a pýtajú sa nás na rôzne druhy výrobkov.
katarina.j
20.01.07,14:53
Aha.Miška a nemože to mať niečo spolčné s učtovníctvom?
mysimis
20.01.07,14:59
Na účtovníctvo by to podľa mňa nestačilo. Na to sa teraz dáva - "vedenie účtovníctva".
Danila
20.01.07,15:05
Na účtovníctvo by to podľa mňa nestačilo. Na to sa teraz dáva - "vedenie účtovníctva".Tiež zastávam tento názor. Ale podľa najnovších mojich zistení to majú aj ľudia, ktorí spracúvajú "predkontované" účtovné doklady. A sú teda asi tiež účtovníci. Je to teda tiež spracovanie údajov. Ku podivu.
Monika Kováčová
20.01.07,15:06
Tiež zastávam tento názor. Ale podľa najnovších mojich zistení to majú aj ľudia, ktorí spracúvajú "predkontované" účtovné doklady. A sú teda asi tiež účtovníci. Je to teda tiež spracovanie údajov. Ku podivu.

Neuveriteľné....
:confused:
mysimis
20.01.07,15:16
Tiež zastávam tento názor. Ale podľa najnovších mojich zistení to majú aj ľudia, ktorí spracúvajú "predkontované" účtovné doklady. A sú teda asi tiež účtovníci. Je to teda tiež spracovanie údajov. Ku podivu.

To snáď nie je ani pravda, ja sa opýtam, že keď urobia predkontácie kto im urobí potom účtovnú závierku??? Veď majú oprávnenie len na spracovanie údajov. Ako sa tak pozerám, dnes už môže účtovníctvo robiť ktokoľvek.
katarina.j
20.01.07,15:19
Lebo misymis.keď si to tak zoberieš tak účtovníctvo je vlastne tiež spracovanie údajov-či sa mýlim?logicky mi to tak vychádza
Monika Kováčová
20.01.07,15:23
aj právne poradenstvo je teda potom katarina.j len spracovanie údajov - a vyhodnotenie, aj práca správcu dane je len spracovanie údajov, aj notári len spracovávajú údaje, aj vlastne všetci len spracovávajú údaje: v poisťovniach, v úradoch...
mysimis
20.01.07,15:23
Ja to pripúšťam, že to je spracovanie údajov, ale i tak si myslím, že na živnosť pre účto nestačí.
Monika Kováčová
20.01.07,15:26
Ja to pripúšťam, že to je spracovanie údajov, ale i tak si myslím, že na živnosť pre účto nestačí.

No ja to nepripúšťam vôbec...
Spracovanie údajov podľa mňa je, keď niekomu nahádžem do nejakej databázy údaje z nejakých podkladov - ale vedenie účtovníctva určite nie je nahadzovanie údajov .... v prvom rade bez vedomostí by sa ani nahodiť nedali... popozerajte príspevky začínajúcich v jednoduchom účtovníctve... Nedokážu účtovný doklad "spracovať" pretože im chýbajú základné informácie z oblasti účtovníctva a daní... tak tápajú a tápajú - ešteže existuje porada...
katarina.j
20.01.07,15:28
ermonko-nebuď na mňa taký zlý-ja som sa len pýtala,hm.Totiž moj manžel to má v žl,okrem iného samozrejme a teraz po 5rokoch sa ma vypytuje,čo to je.Keď si robil žl tak mu napísali čo si tam má dať a on si to tam dal.
mysimis
20.01.07,15:30
To snáď nie je ani pravda, ja sa opýtam, že keď urobia predkontácie kto im urobí potom účtovnú závierku??? Veď majú oprávnenie len na spracovanie údajov. Ako sa tak pozerám, dnes už môže účtovníctvo robiť ktokoľvek.

Ermon, mne to vYsvetľovať nemusíš, ja to všetko viem. V príspevku, ktorý Ti citujem som písala presne o tom čo píšeš.
Monika Kováčová
20.01.07,15:35
Ja viem, ale vyletelo mi to... vždy ma to rozčertí... tak sa na mňa nehnevajte, už budem dobrá...
mysimis
20.01.07,15:38
Ja viem, ale vyletelo mi to... vždy ma to rozčertí... tak sa na mňa nehnevajte, už budem dobrá...

mimotemy wau, ja som si vždy myslela, že si chlap. To ermon sa nedalo určiť, prepáč.;)
LIZINKA
20.01.07,15:38
niekedy sa za to skryva aj učtovníctvo. keď bolo treba dokladovať vzdelanie a prax na účtovníctvo, tí čo to namali to obchádzali ako "spracovanie údajov na počítači.
katarina.j
20.01.07,15:39
ermon-inak máš pravdu v tom že niektorí teežúčtovníci nemajú o tom ani páru ale poznam zasa ľudí ktorí sú elektrikári,murári a pod. a predstav si si vedia robiť účto sami,cez ALFU a pod.A dokonca to majú aj dobre,hmhm.Takže škola všetko nerobí lebo poznám aj všelijakých ING. a sú hlupy ako lopaty,xixxi
katarina.j
20.01.07,15:41
ermon je žena???no toto.To je šok
Monika Kováčová
20.01.07,15:41
mimotemy wau, ja som si vždy myslela, že si chlap. To ermon sa nedalo určiť, prepáč.;)

:D :D :D ... nepozeráš Nickoťahák.... :D :D :D
mysimis
20.01.07,15:43
a čo to je ten Nickoťahák.....kde ho nájdem???
Monika Kováčová
20.01.07,15:44
Johanka
20.01.07,15:44
Konečne som pochopila, prečo vyzerám ako blbec, keď sa niekde pochválim, že robím účtovníctvo. To si o mne myslia, že som "nahadzovač" :D .
Môj švagor mi raz povedal: " Ty máš prachy zadarmo, celý deň na .... sedíš a do televízora hľadíš.":rolleyes:
ekopo
20.01.07,15:46
.... v prvom rade bez vedomostí by sa ani nahodiť nedali... popozerajte príspevky začínajúcich v jednoduchom účtovníctve... Nedokážu účtovný doklad "spracovať" pretože im chýbajú základné informácie z oblasti účtovníctva a daní... tak tápajú a tápajú - ešteže existuje porada...
.....príspevky nielen v JU, niekedy žasnem ........ samozrejme nikto múdry z neba nespadol....
mysimis
20.01.07,15:46
http://www.porada.sk/showpost.php?p=149172&postcount=137

Ďakujem za usmernenie, aj moja dcéra je Monika.....;)
evina
20.01.07,15:50
Do 1.9.2001 bola medzi viazanými živnosťami nasledovná:


SKUPINA 214: Ostatné



------------------------------------------------------------------------------
Automatizované a) stredoškolské
spracovanie údajov vzdelanie zakončené
maturitnou skúškou
alebo

b) vysokoškolské
vzdelanie

Takáto živnosť bola v rámci novelizácie zákona č. 279/2001 k 1.9.2001 zrušená.

Účtovníctvo to určite nie je, aj keď je pravdou, že účtovníctvo môže robiť kto len chce, nakoľko t.č. je to živnosť voľná ...........
evina
20.01.07,16:02
Klasifikácia produkcie
72.22.15 I Ostatné odborné služby



72.30 Spracovanie údajov a služby s tým spojené

72.30.1 Služby riadenia a vedenia zariadení na

spracovanie údajov

72.30.10 Služby riadenia a vedenia zariadení na

spracovanie údajov

72.30.2 Počítačové spracovanie údajov a služby s

tým spojené

72.30.21 Služby súvisiace so spracovaním údajov a

ich tabeláciou

72.30.22 Služby súvisiace so zaznamenávaním
katarina.j
20.01.07,16:04
OK,ja to zhrniem-na účto to nestačí aleď ma ešte niekto okrem toho v ŽL aj administratívne prace a poradenstvo v oblasti podnikania tak správnou štylizáciou zmluvy sa dá týmto robiť aj účto.Podotýkam-SPRAVNOU ŠTYLIZáCIOU ZMLUVY.T,j. že v zmluve bude uvedené čo ja viem napr.-spracovanie podkladov pre prípravu daňového priznania.Ja viem,že už moc špekulujem ale asi by to tak mohlo byť,no nie???
katarina.j
20.01.07,16:09
Možno si toto bude pozerať aj pán Mihál a vyjadrí sa aj on,hmhm
evina
20.01.07,16:13
OK,ja to zhrniem-na účto to nestačí aleď ma ešte niekto okrem toho v ŽL aj administratívne prace a poradenstvo v oblasti podnikania tak správnou štylizáciou zmluvy sa dá týmto robiť aj účto.Podotýkam-SPRAVNOU ŠTYLIZáCIOU ZMLUVY.T,j. že v zmluve bude uvedené čo ja viem napr.-spracovanie podkladov pre prípravu daňového priznania.Ja viem,že už moc špekulujem ale asi by to tak mohlo byť,no nie???

Do ŽL tohto času píšu:

administratívne práce
vznik oprávnenia....

vedenie účtovníctva
vznik oprávnenia.....

t.j. rozlišujú tieto dve činnosti


Ak tá protistrana /ktorá prijíma službu/ so "správnou štylizáciou" :D bude súhlasiť s takým spracovaním účtovníctva /t.j. bez zodpovednosti spracovávateľa za obsah účtovníctva /lebo spracovať a a nahodiť sa dá kadečo/, tak potom áno .....
mysimis
20.01.07,16:14
V dnešnej dobe, keď bez problémov dostaneš ŽL na vedenie účtovníctva, nechápem, prečo to neurobíš a potom nemusíš špekulovať o "správnej štylizácii zmluvy".
Danila
22.01.07,09:41
Neuveriteľné....
:confused:Ermon, mňa len udivuje, že to mnohých " udivuje ". To možno ani nie je také príšerné, ako keď sa tu ja dozvedám o inventarizáciách stropovou metódou a pod. a hladina je oveľa kľudnejšia. Nepovažujem ani účtovníkov samoukov za odborníkov. A sú tu. A sú mnohokrát obdivuhodní. Aspoň podľa toho, ako sledujem ich posun vpred. Apropo. To čo som napísala je menšia ujma na kvalite účtovníctva, ako to, čo je veľakrát aj z dotazov úplne bežné, že sa "účtovník" cez Poradu učí, čo je účtovanie, učí predkontovať a učí zároveň pracovať s programom. Odkedy poznám Poradu, sa takmer ničomu nečudujem...Možno neuveriteľné, ale je to tak...
regina.golierova
28.01.08,12:16
Ahojte,spýtam sa-keď ma niekto v živnostenskom liste napísané-"spracovanie udajov",čo to presne znamená,aká činnosť je tým myslená???Ďakujem
Spracovanie údajov je akýkoľvek súbor činností automaticky alebo mechanicky vykonávaných na akýchkoľvek údajoch, vrátane získavania akýchkoľvek údajov, ich používania, zverejňovania, prispôsobovania, zmeny, opravovania, obnovy, kombinovania, blokovania, vymazávania, prenosu, rušenia, nahrávania, organizovania a uchovávania.