sybila3
20.01.07,16:56
Ahoj, chcela by som sa informovať ako sa v JU zaúčtuje, keď majiteľka obchodu dala nejaké darčekové predmety školám do tomboly? díky
ekopo
20.01.07,16:04
Ak bol pri nákupe "darčekový predmet" účtovaný ako VOZD, tak o hodnotu "darčeka" treba znížiť náklady v príslušnom stlpci pomocou ID.
A ešte sa doplním: Ak bol uplatnený nárok na odpočet DPH, tak dňom darovania vznikla daňová povinnosť.
sybila3
20.01.07,16:14
Neviem či som to dobre napísala, majiteľka obchodu s darčekovými predmetmy (vázy, sviečky...pod.) dala do tomboly predmety, ktoré ona kúpila ako tovar, ktorý predáva. A z toho tovaru, čo má na predaj zobrala niektoré veci a dala školám do tomboly.
ekopo
20.01.07,16:35
Platí moja odpoveď.
sybila3
21.01.07,16:02
Takže vystavím ID, napíšem tam napr. darč. predmety do tomboly, napríklad v hodnote 1000,-. No a účtovanie bude VOZD-výdaje za tovar a sumu dám mínusom? a dph tiež?
truch
11.06.10,16:06
Nechcem otvárať novú tému tombola, našla som tu na porade už štyri:)
Chcela by som Vás poprosiť o vtipné nápady na ceny do tomboly. Zajtra máme stretnutie zo SŠ a ide o to, aby bola sranda. Máme tam nejaké fľaše, ktoré sa potom spoločne vypijú, 2ks prezervatívy s vôňou malina, obľúbenú kravatu nášho spolužiaka, bozk od predsedu triedy..... Máte nejaké nápady??
Budem vďačná za každý, mňa totižto nič na pobavenie nenapadá:D
Lubaba
11.06.10,21:26
Nechcem otvárať novú tému tombola, našla som tu na porade už štyri:)
Chcela by som Vás poprosiť o vtipné nápady na ceny do tomboly. Zajtra máme stretnutie zo SŠ a ide o to, aby bola sranda. Máme tam nejaké fľaše, ktoré sa potom spoločne vypijú, 2ks prezervatívy s vôňou malina, obľúbenú kravatu nášho spolužiaka, bozk od predsedu triedy..... Máte nejaké nápady??
Budem vďačná za každý, mňa totižto nič na pobavenie nenapadá:D

neviem či všetky tieto dary do tomboly budú sranda, čo ak niekto nemusí maliny Dáška:D?
Lubaba
11.06.10,21:28
a pošli foto predsedu triedy, potom uvidím či to bude dobrá cena do tomboly
truch
12.06.10,10:12
neviem či všetky tieto dary do tomboly budú sranda, čo ak niekto nemusí maliny Dáška:D?
Máme tri príchute, môže si vybrať:D:D
Máme aj romantickú večeru pre dvoch-sviečky a instantná polievka, kefku a pastu pre svieži dych, 3Dpuzle- suchý rožok a strúhanka, auto/maličké/, koňak /1dcl/ a mnoho blbostí.... Dnes to vypukne, dúfam že bude perfektne, istých 30 ľudí:):) /stretko po 35.rokoch/