marco04
20.01.07,18:15
Budem po prvý krát podávať daňové priznanie. Neviem aké doklady musím doložiť k daňovému. Učtujem v JU. Od 10.2.2006 som SZČO, pretým som bol v pracovnom pomere do 30.1.2006 - to musím doložiť Potvrdenie o príjme od zamestnávateľa. Chcem ešte podotknúť, že všetky príjmy zo SZČO sú v zahraničí, tým pádom by mali byť vyňaté z príjmu ide o NSR.
Viem že podávam DP typ B, ak si budem uplatňovať DB na deti, musia byť priložené aj kópie rodných listov? Ďakujem.
Johanka
20.01.07,17:22
Budem po prvý krát podávať daňové priznanie. Neviem aké doklady musím doložiť k daňovému. Učtujem v JU. Od 10.2.2006 som SZČO, pretým som bol v pracovnom pomere do 30.1.2006 - to musím doložiť Potvrdenie o príjme od zamestnávateľa. Chcem ešte podotknúť, že všetky príjmy zo SZČO sú v zahraničí, tým pádom by mali byť vyňaté z príjmu ide o NSR.
Viem že podávam DP typ B, ak si budem uplatňovať DB na deti, musia byť priložené aj kópie rodných listov? Ďakujem.
Ty máš v Nemecku stálu prevádzkáreň a podávaš v tam daňové priznanie?
marco04
21.01.07,14:55
Ty máš v Nemecku stálu prevádzkáreň a podávaš v tam daňové priznanie?
Ano podávam DP aj v Nemecku, ale tam je povinnosť za r. 2006 do konca r. 2007. Takže teraz čo? Mám požiadať tu o odklad a potom doložiť ďanové z Nemecka? Alebo uviesť príjmy z Nemecka a kedže sa vyjmu tak, len spraviť danové z príjmu od zamestnávateľa a pýtať si DB?
Johanka
21.01.07,15:33
V DP v SR musíš uviesť príjmy aj zo zdrojov v zahraničí, aj keď sú zo zdanenia vyňaté.
Sú dve riešenia:
- ak vieš údaje z účtovníctva vedeného v Nemecku - príjmy a výdavky - tak ich môžeš uviesť v slovenskom daňovom priznaní a pri výpočte daňovej povinnosti ich zo zdanenia vyňať. Výsledok DP podaného v Nemecku daňovú povinnosť v SR aj tak neovplyvní.
- požiadať o predĺženie lehoty na podanie DP v SR ( môžeš až o 6 mesiacov)a počkať na spracovanie nemeckého DP.
Prvý postup je neštandardný najmä preto, že správca dane môže začať daňovú kontrolu alebo Ťa vyzvať na dokladovanie príjmov z Nemecka a Ty mu nebudeš mať čo predložiť.
jež
21.01.07,16:01
SZČO dáva do daňového priznania aj preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia ?
Zita5
21.01.07,16:04
SZČO dáva do daňového priznania aj preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia ?


Tu je správna odpoveď

http://www.porada.sk/t40663-pausalne-vydavky-a-preplatok-rz.html#post367024
marco04
21.01.07,16:43
Tu je správna odpoveď

http://www.porada.sk/t40663-pausalne-vydavky-a-preplatok-rz.html#post367024
ročné zučtovanie zdrav. poistenie je za r.2005 ale ja som bol vtedy zamestnaný, či sa mýlim. Ja som len od 10.2.2006 SZČO, doteraz som platil len 966 SK
zuzanapuchlova
22.01.07,17:00
dobry den chcem sa opytat čo znamana v danovom priznani

na zaškrtnutie:
pri prijmoch dodla § 6 ods. 1 a 2 vydavky percentom z prijmov - tak chcem vediet čo to znamena a na čo to je dobre dakujem
Johanka
22.01.07,17:04
Sú to výdavky podľa §6 ods.10 Zákona o dani z príjmov - možno si počula o paušálnych výdavkoch , spisovne "výdavky uplatnené percentom z príjmov".
Ak chceš vedieť viac pozri §6 ods 10 Zákona o dani z príjmov alebo

paušálne výdavky
zuzanapuchlova
23.01.07,09:52
dakujem chcela som si byt ista či som to dobre rozumela