taimea
20.01.07,19:57
Ahojky, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc. Chcem začať podnikať ale chcem si aj sama viesť jednoduché účtovníctvo. V prvom rade si chcem zakúpiť účtovný program Alfu, nakoľko si ho mnohí z porady pochvaľovali a že vraj je jednoduchý a že takmer všetko urobí za Vás. Ale ako ďalej? Ak budem mať ten program, budem potrebovať viesť aj účtovné knihy ako peňažný denník, evidenciu faktúr....atď alebo stačí ak to budem všetko robiť v účtovnom programe? Prečítala som si znenia uz všetkých zákonov o účtovníctve, ale aj tak som z toho jeleň, priznám sa že poučky veľmi veľa nehovoria... Potrebovala by som vysvetlenie tzv. "po lopate" a to od A po Z. Viem že by bolo jednoduchšie dať to niekomu spraviť, ale predsa by som sa to chcela naučiť a viesť si účtovníctvo sama, veľmi veľmi mi na tom záleží. Bola by som vďačná za každú pomoc a vopred ďakujem za každú odpoveď.
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
LIZINKA
20.01.07,19:10
Ak si kúpiš ALFU, máš do 3 mesiacov nárok na bezplatné školenie ohľadne programu. Čo sa týka samotného účtovníctva, najlepšie bude ak si spravíš nejaký kurz. Získaš tam aspoň základné znalosti účtovníctva ktoré môžeš ďalej rozvíjať. Podľa mňa jednoduché účtovníctvo nie je až také "j e d n o d u ch é"....
liba2
20.01.07,19:38
Ahojky, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc. Chcem začať podnikať ale chcem si aj sama viesť jednoduché účtovníctvo. V prvom rade si chcem zakúpiť účtovný program Alfu, nakoľko si ho mnohí z porady pochvaľovali a že vraj je jednoduchý a že takmer všetko urobí za Vás. Ale ako ďalej? Ak budem mať ten program, budem potrebovať viesť aj účtovné knihy ako peňažný denník, evidenciu faktúr....atď alebo stačí ak to budem všetko robiť v účtovnom programe? Preto používame účtovné programy, aby sme si uľahčili prácu. Teda všetko čo zapíšeš do Alfy, už budeš mať vo výstupoch zosumarizované podľa predpisov - peňažný denník aj ostatné účtovné knihy. Tvojou úlohou bude len správne program "nakŕmiť" informáciami z účtovných dokladov a písomností.

Prečítala som si znenia uz všetkých zákonov o účtovníctve, ale aj tak som z toho jeleň, priznám sa že poučky veľmi veľa nehovoria...
Zákon o účtovníctve je len jeden; ako všetko čo káže zákon aplikovať v praxi, je uvedené v Postupoch účtovania... pre JÚ.
K tomu potrebuješ ovládať zákon o dani z príjmov, aby si vedela vo svojom účtovníctve správne zapísať do príjmov a výdavkov tie ktoré sú ovplyvňujúce základ dane.
Ďalej budeš potrebovať naštudovať rad ďalších súvisiacich predpisov , napr. zákon o cestovných náhradách...
Ďalej budeš si musieť osvojiť mnoho pojmov (účt. aj daň.) a poznať ich presný význam, aby si pochopila účtovníctvo správne; a tiež osvojiť si skratky a poznať ich význam.

Potrebovala by som vysvetlenie tzv. "po lopate" a to od A po Z.
Potvrdzujem čo ti poradili predo mnou - absolvovať kurz JÚ.

Viem že by bolo jednoduchšie dať to niekomu spraviť, ale predsa by som sa to chcela naučiť a viesť si účtovníctvo sama, veľmi veľmi mi na tom záleží.
Dá sa to naučiť, ale bez námahy a odriekania to nepôjde.
Bola by som vďačná za každú pomoc a vopred ďakujem za každú odpoveď.

Odpoveď je modrá :) :) :) .
taimea
21.01.07,13:34
Ahojky veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše odpovede... Možno skúsim ten kurz. Neviete mi niekto poradiť nejaký kurz, ktorý by sa konal v Košiciach? Ďakujem
DanielaSL
21.01.07,14:13
Alebo si zožeň niekoho, kto účtovníctvo vie dobre a "po lopate" ti ho vysvetlí. Moja skúsenosť s kurzami.... zvyčajne sa robí kurz podvojného účtovníctva a len popri ňom sa na jednom príklade za jeden - dva dni vysvetlí aj účtovníctvo jednoduché.
Muška
21.01.07,14:38
Ako prvý krok:
preštuduj si dobre http://www.porada.sk/t38186-postupy-uetovania-jednoduche-uetovnictvo-od-112006.html

potom:
- aspon kurz, alebo spriaznenú dušu
- preštudovať Zákon o dani z príjmu
- zopár školení
- a pýtať sa na PORADE
edd
21.01.07,17:01
Priklady uctovania v Alfe najdes aj na:

http://www.kros.sk/skolskeverzie#ZbierkaRiesenychPrikladov
mysimis
21.01.07,18:00
Omega, Alfa, Olymp - aj tu nájdeš o Alfe toho dosť.