Marianna01
20.01.07,20:01
Rysuje sa mi účtovníctvo v stávkovej kancelárii - JU. Má niekto nejaké skúsenosti, je za tým niečo, čo sa bežne nerobí, alebo sú tu nejaké mútne vody?
liba2
20.01.07,19:13
Rysuje sa mi účtovníctvo v stávkovej kancelárii - JU. Má niekto nejaké skúsenosti, je za tým niečo, čo sa bežne nerobí, alebo sú tu nejaké mútne vody?...veru na porade na túto tému (účto) som nič nenašla:mee:
Marianna01
20.01.07,19:21
veď práve, preto sa pýtam, či niekto nevie o niečom zákernom, čo by ma tam mohlo čakať.
Ale keď sa nikto nepýta, asi tam nič také hrozné nebude, nie? :o
veget
20.01.07,19:33
Rysuje sa mi účtovníctvo v stávkovej kancelárii - JU. Má niekto nejaké skúsenosti, je za tým niečo, čo sa bežne nerobí, alebo sú tu nejaké mútne vody?

Mne tiež, tak o mesiac budeme múdrejší. Jediné čo som zatiaľ zistila je to, že príjem je vyplatený raz za mesiac ako percentá z obratu stávok.
Marianna01
20.01.07,19:37
Mne tiež, tak o mesiac budeme múdrejší. Jediné čo som zatiaľ zistila je to, že príjem je vyplatený raz za mesiac ako percentá z obratu stávok.

Mne sa zatiaľ dostali do rúk akési týždenné tržby z tej ich mašiny, ktoré vypľúvajú tikety. Niečo ako denná uzávierka z ERP, len týždenná a na takom veeeľmi neobvyklom formáte (no asi ako tikety). Sú tam sumy - spolu predané, z toho nejaký ich percentuálny príjem a na odvedenie stávkovej spoločnosti. Platby som iné nevidela -ale práve tým, že je tam odpočet z toho, čo treba odoslať tej konkrétnej stávkovej spoločnosti, dochádza tam automaticky k úhrade pohľadávky... Aspoň tuto to tak funguje.
veget
20.01.07,19:44
Bohužiaľ ja som v prevádzke ešte nebola, len som čítala zmluvu nájomcu-môjho klienta. Z celého som pochopila, že my s evidenciou ich denných tržieb ako účtovníci nič mať nebudeme. Proste dostanú raz za mesiac percentá z dosiahnutého obratu.
Marianna01
20.01.07,19:47
Ono nikde nie je písané, že všetky stávkové spoločnosti majú rovnaké podmienky, Tipos a čojaviemakévšelijaké spoločnosti sú. Takže je možné, že u Teba to bude ináč... Však uvidíme, ako sa to vyvŕbi...
chudaska
20.10.07,16:35
ahojte poradaci,tak ako to funguje v stávkovej kancelárii, okrem tržieb,čo sa tam platia ešte nejaké poplatky /dane/ z vkladov? Čo je tam iné ako v klasickom účte?
912
05.11.07,07:24
Ja som akurát tiež mala stretnutie so svokrou kamarátky, ktorá začala podnikať ako SZČO a jediná jej činnosť je stávková kancelária. Vzhľadom na to, že nemá skoro žiadne výdavky, tak sme sa rozhodli uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Chcem sa spýtať, či v takomto prípade stačí viesť evidenciu príjmov (z tých dlhých lístkov) len jej týždenného podielu? (Je to vlastne to, čo jej vychádza z terminálu. Čiastku na odvedenie odvedie a zvyšok je jej príjmom).

Zuzana
eva1907
15.03.09,06:08
Po dlhom čase otváram túto tému, lebo asi ma to neminie a budem účtovať stávkovú kanceláriu. Prosím Vás má niekto skúsenosti čo sa tam má účtovať? Faktúry sú v takom formáte ako ešte v r. 2007 uviedla Marianna. Stačí zaúčtovať voči Tiposu len úhradu došlej faktúry. Čo s DPH, ktoré si účtujú za služby - dobijanie telef. kariet? A ešte jedno: v zberni budú pracovať dvaja zamestnanci ako ich je lepšie zamestnať - na prac. zmluvu alebo ako SZČO z pohľadu odvodov? Ďakujem
Majka
11.03.10,22:38
prosim vas ako zuctujete Manko v pokladni v stavkovej kancelari?

tipsportu a odvadzaju trzby a vznikol schodok v pokladni /neboli vyplatene vsetky vlozene stavky/ manko prevadzkovatel terminalu priznal s splaca mesacne podla splaktoveho kalendara.Vlastne to nie je manko financ.prostriedkov jeho firmy ale stavkovej kancelarie....
Majka
12.03.10,07:54
prosim je tu niekto?