Monika
09.06.04,09:35
Môže mi niekto poradiť, alebo skôr napísať svoju skúsenosť s účtovaním v programe POHODA, konkrétne SKLAD spôsobom A.
Pri vydávaní zo skladu mi niektoré položky nechce vydať z dôvodu časového rozlíšenia. Neviem, ako to riešite /program, ktorý som používala predtým mi dovolil ísť v sklade aj do mínusu/ v tom prípade, ak faktúru vystavíte skôr ako príjmete materiál na sklad. Ide len o to, že niekedy príde faktúra za materiál omnoho neskôr, ako samotný materiál a nesedí to potom v dátumoch.
Poraďte, prosím.
Pekný deň.http://www.porada.sk/images/icons/icon3.gif
Dada
09.06.04,07:42
V globálnom nastavení sa dá zaškrtnúť povoliť zásoby do mínusu. My to ale nerobíme. Tiež máme problém s dátumami. Ak urobíš výdaj skôr ako príjem, zle prertáva váženú nákupnú cenu. Tak skladník sa rozhodol, že keď je to v rámci jedného mesiaca, tak bude posúvať dátumy príjmov tak, aby boli skôr ako výdaje, aby mu to sedelo. Bližšie o tom moc neviem, lebo so skladmi nerobím, tak len toľko.
Monika
09.06.04,07:58
Ďakujem za radu Dada.
Problém je v tom, že ak účtujem sklad spôsobom A do mínusu ma program vôbec nepustí, aj keby som si to nastavila v globálnom nastavení, to mi povedali aj vo firme STORMWARE. Neviem si s tým rady, preto píšem do porady!
Napíšte ešte niekto, ako túto situáciu riešite.
VĎAKA
Dada
09.06.04,08:07
Takže kolega mi to tu vysvetľuje. Výdajku vystavuje s dátumom, kedy bol skutočne tovar fyzicky vydaný, čo nám sedí aj s vydanými faktúrami. Ak tovar odíde skôr ako ho máš prijatý na sklad, dá sa to riešiť v rámci toho jedného mesiaca, že si na príjemke posunieš dátum, aby bol skorší ako bola výdajka. Potom množstvo tovaru na sklade sedí, avšak neprepočíta to korektne váženú nákupnú cenu. Tak nejako to robí a sedí nám to.
Do mínusu so zásobami nechodíme.
Monika
09.06.04,08:11
Ďakujem Dada, skúsim to tak urobiť.
Ešte jedna otázka, pri kontrole s tým nebol žiaden problém? Myslím s posúvaním dátumov.
Ďakujem.
Dada
09.06.04,08:17
Mali sme kontrolu za rok 2002, to sme ešte B spôsobom robili a skladom sa ani nezaoberali, keď videli koľko položiek tam máme (je ich totiž straaaašne veľa). A spôsobom robíme od minulého roka. Takže neviem ti povedať. Ale keď je to v rámci jedného mesiaca, tak s tým zrejme nič nepokazíš. Ináč sa to nedá urobiť, aby si to mala v poriadku. Neviem no. Záleží aj kto príde na kontrolu.
Monika
09.06.04,08:21
Ďakujem ešte raz Dada za všetky rady, si zlatá!
Pekný deň.
Dada
09.06.04,08:26
Nie je za čo, len ak ti to pomôže. :-))))