Kolenčík
21.01.07,08:41
Moja dcéra pečie vynikajúce štrudle, len vždy je nešťastná z toho že jej na povrchu praskne, neviete jej poradiť? Robí to z lístkového cesta kúpeného v JEDNOTE.
Marína
21.01.07,09:21
Štrúdľa praská napr. vtedy, ak je veľa náplne a cesto je tenké, ak je náplň mokrá(napr.jablková) a pri pečení má snahu tekutina z nej sa odparovať a namá kam. Preto sa cesto na povrchu popicháva vidličkou. Niekedy ani to nestačí a cesto praskne. Ja si lístkové cesto občas robím sama, ale z kupovaných za najlepšie považujem mrazené od Radomy.

Čo keby sa naučila ťahanú štrúdľu? V tejto téme
http://www.porada.sk/t14255-strudla.html?highlight=%B9tr%FAd%B5a
som dala podrobný popis(prísp.18)
http://www.porada.sk/showpost.php?p=139864&postcount=18
Prečítaj si aj komentáre od dievčat a ich nadšenie, že to zvládli. Ozaj to nie je taký veľký problém zvládnuť, ako sa zdá. Je výborná a nepraská.
Kolenčík
21.01.07,14:24
Ďakujem Marína, vyskúšame spolu.
CypercanPM
22.01.07,06:50
ahoj, ja tiež robím štrudľu z lístkoveho cesta, no ja ju pred peccenim potriem žltkom a este na ňu pokrajam kusky masla. Má peknú farbu a nepopraská. Dôležitá je teplota 160 stupňov tepplovzduná rúra.
Marína
22.01.07,07:06
Ďakujem Marína, vyskúšame spolu.
Potom napíš, prosím, ako to dopadlo.
Kolenčík
03.02.07,18:41
Všetko sme robili ako bolo treba a zas to nevyšlo - praskla. Došli sme k uzáveru, že je to cestom, od iného výrobcu bolo kvalitnejšie. Budeme skúšať ďalej. Za rady ďakujem.
Marína
03.02.07,19:57
Nakoniec sa dopracujete k tomu, že budete ťahať.;) Aj tak len ťahaná je štrúdľa a z lístkové, kysnutého a pod. sú záviny. A vy chcete štrúdľu.:) Skúste a uvidíš, akí budete pyšní, že viete ťahať cesto na štrúdľu.
viera kankova
25.02.07,17:39
Ja pridam svoj recept na dietnu strudlu,je dobra cesto 250dkg hladkej muky 1 kelimok kyslej smotany i vajce vajce nemusite dat.Cesto sa da dobre rozvalkat napln podla chuti cesto potriet olejom upiect dobru chut
bábika
07.03.07,14:39
Nech skúsi štrúdlové cesto, alebo nech to potrie poriadne vrstvou vajíčka. Bábika