Zuzana Ku.
21.01.07,11:07
Ahojte, chcela by som poprosiť o radu. Vediem účtovníctvo združeniu dvoch podnikateľov, sú platcami DPH, daňové priznanie k DPH sa podáva za každého zvlášť. Mám ale taký problém, že daňový úrad nám nadmerný odpočet, ktorý patrí len 1 z členov združenia (sú to faktúry znejúce na jeho meno, ktoré nedávam do spoločného účtovníctva) posiela na spoločný účet združenia. Nemala by som to k aspoň k 31.12.2006 spočítať a cez výdavkový presunúť do jeho účtovníctva? Dá sa požiadať na daňovom úrade, aby to neposielali na tento účet? Ďakujem a prajem peknú nedeľu.
mysimis
21.01.07,10:24
Pravdepodobne sa jedná o člena združenia, ktorý je zodpovedný za účto. DÚ nevie, keď zasiela peniaze, či sa jedná o peniaze združenia alebo FO. Rozhodne tieto peniaze je potrebné preúčtovať do účtovníctva toho podnikateľa, ktoréhosa to týka.
Zuzana Ku.
21.01.07,10:34
Miška ďakujem pekne, ešte upresním. Práve že sa jedná o 2. účastníka združenia, všetky papiere znejú na meno toho 1. účastníka. Spravím teda výdavkový doklad, tým prevediem tiez peniaze do účta, kde patria. Asi by to mohlo stačiť....?
Zita5
21.01.07,10:38
Miška ďakujem pekne, ešte upresním. Práve že sa jedná o 2. účastníka združenia, všetky papiere znejú na meno toho 1. účastníka. Spravím teda výdavkový doklad, tým prevediem tiez peniaze do účta, kde patria. Asi by to mohlo stačiť....?

Ale 2.účastník združenia , by si mal nahlásiť svoje čislo podnikateľského účtu a v prípade NO mu tento vrátia na jeho účet .Neviem prečo to takto má ohlásené ...myslím číslo účtu povereného člena .

Veď podávajú 2 daňové priznania DPH poverený podáva za združenie a 2. člen podáva buď nulové alebo za jeho ďalšie aktivity z inej podnikateľkej činnosti.
Zita5
21.01.07,10:40
[quote=Zuzana Ku. Spravím teda výdavkový doklad, tým prevediem tiez peniaze do účta, kde patria. Asi by to mohlo stačiť....?[/quote]


Áno, môžeš cez VPD.
Zuzana Ku.
21.01.07,10:49
Asi je to naša chyba, lebo ten 2. člen nemá podnikateľský účet, a jasné, že to nemali kam poslať. Skúsim tam zbehnúť a "vyžehliť" si to u nich.Ďakujem ešte raz.
Zita5
21.01.07,10:54
Asi je to naša chyba, lebo ten 2. člen nemá podnikateľský účet, a jasné, že to nemali kam poslať. Skúsim tam zbehnúť a "vyžehliť" si to u nich.Ďakujem ešte raz.

Ale do budúcna by si mal účet zriadiť a nahlásiť na DÚ, práve z toho dôvodu , ktorý práve riešiš.V poriadku to nie je , lebo si nahlásil účet , ktorý nepatrí k jeho ŽL. a jemu ako SZČO.
Zuzana Ku.
21.01.07,11:05
Hm, je mi to jasné, uvidím čo z toho bude...A môžem sa ešte opýtať, ako to správne odúčtovať v Jú? Keď dám výdavkový z pokladne, kde to mám zaúčtovať? Tie nadmerné odpočty, čo prišli v priebehu roku by som mala správne účtovať kam?Vďaka.
Zita5
21.01.07,11:39
Hm, je mi to jasné, uvidím čo z toho bude...A môžem sa ešte opýtať, ako to správne odúčtovať v Jú? Keď dám výdavkový z pokladne, kde to mám zaúčtovať? Tie nadmerné odpočty, čo prišli v priebehu roku by som mala správne účtovať kam?Vďaka.


Ja príjem na BÚ NO účtujem ...príjem banka ....príjem neovplyvňujúci ZD-iný.

Výdaj z účtovníctva združenia /NO 2. člena združenia / by som účtovala ...výdaj pokladňa ........výdaj neovplyvňujúci ZD-iný.
Zuzana Ku.
21.01.07,11:41
Ďakujem Zitka a posielam bodík.