riordan
21.01.07,13:13
Mám len takú malú prosbu, hľadala som vo vypracovaných otázkach, ale to tam zrovna nie je. T.j. DPH pri predaji osobného auta.
1. Auto v IM odpísané a predaj cez bazár za cenu odhadcu.
2.auto bolo na leasing, neupl. DPH, ale PHM uplatnená DPH.

Otázka : PREDAJ S DPH alebo BEZ DPH??

Ďakujem !!!
accad
21.01.07,12:26
Pri predaji osobného MV, pri ktorom nebola DPH uplatnená na vstupe (obstaranie buď formou kúpy alebo leasingu) sa postupuje podľa § 42 zákona o DPH ( oslobodenie od dane pri dodaní tovaru, pri ktorom nebola odpočítaná daň).
Uplatňovanie DPH pri nákupe PHM na to nemá vplyv.
Predaj bez DPH s uvedením § 42 na faktúre.
riordan
21.01.07,12:37
Ďakujem, idem to naštudovať.
jankajese
21.03.07,08:00
Prosím Vás, neviem mám rovnako postupovať pri predaji osobného vozidla v s. r. o., ak bolo kúpené 20.03. od súkromnej osoby, zatial urobila prepis len tá súkromná osoba na Dopravnom inšpektoráte a s.r.o. sa rozhodli, že vozidlo predajú. Ako je to s dph pri vystavení fa v tomto prípade?
ALBO
21.03.07,08:06
Prosím Vás, neviem mám rovnako postupovať pri predaji osobného vozidla v s. r. o., ak bolo kúpené 20.03. od súkromnej osoby, zatial urobila prepis len tá súkromná osoba na Dopravnom inšpektoráte a s.r.o. sa rozhodli, že vozidlo predajú. Ako je to s dph pri vystavení fa v tomto prípade?

Nerozumiem, včera ste ho kúpili a dnes ho idete predať? ste bazár?skuste to napísať inak.
jankajese
21.03.07,08:17
Nie, s.r.o. nie je bazár, len konateľ sa rozhodol, že už nechce to vozidlo a chce ho predať. A teraz neviem, či mám vystaví fa bez dph alebo s dph. Postupuje sa rovnako, ak sa predáva firme, alebo súkromnej osobe?
Ďakujem.
jankajese
21.03.07,09:04
Čítala som tu na porade o tom príspevky a niekde som zachytila v tejto súvislosti aj § 66. Čo to znamená, viet mi to niekto vysvetlit?
Jana Acsová
21.03.07,09:13
Čítala som tu na porade o tom príspevky a niekde som zachytila v tejto súvislosti aj § 66. Čo to znamená, viet mi to niekto vysvetlit?
http://www.porada.sk/t32004-osobitna-uprava-uplatoovania-dane-pri-pouitom-tovare.html
jankajese
21.03.07,09:34
Panebože, dúfam, že sa ten §66 netýka uvedenej situácie, ktorú som opísala hore,lebo ja tomu fakt nerozumiem. A tlačia na mňa, že či to bude musieť by predané s tou dph-čkou.
Prosím, Vás poraďte je to obyčajná s.r.o. - neobchoduje s autami.
ALBO
21.03.07,09:46
Panebože, dúfam, že sa ten §66 netýka uvedenej situácie, ktorú som opísala hore,lebo ja tomu fakt nerozumiem. A tlačia na mňa, že či to bude musieť by predané s tou dph-čkou.
Prosím, Vás poraďte je to obyčajná s.r.o. - neobchoduje s autami.

Stále ste síce nenapísali, či ho včera ste kúpili a dnes predávate a či steho kupili od FO a Predávate FO alebo čo sa tam deje u vás.
Ale § 42 hovorí, že pri predaji auta u ktorého sa nedá odpočítať daň (všeobecne u osobného auta) je predaj oslobobodený. Takže bez DPH, keďže nie ste obchodník.
jankajese
21.03.07,09:52
Auto bolo kúpené od súkromnej osoby a chce to predaj niejakej osobe živnostníkovi. Len neviem, či to on bude chcieť na firmu, alebo tiež ako súkromná osoba. Je teda v tom rozdiel?
A ešte raz ďakujem, lebo fakt tu robia také zbytočné prolémy, že ja už neviem, aký má to všetko zmysel.
ALBO
21.03.07,10:07
Auto bolo kúpené od súkromnej osoby a chce to predaj niejakej osobe živnostníkovi. Len neviem, či to on bude chcieť na firmu, alebo tiež ako súkromná osoba. Je teda v tom rozdiel?
A ešte raz ďakujem, lebo fakt tu robia také zbytočné prolémy, že ja už neviem, aký má to všetko zmysel.
podľa mňa §42