Magie
21.01.07,11:32
Dobrý deň, prosím Vás vie mi niekto poradiť, ak prepravca uskutočnil prepravu tovaru nákladnou dopravou pre českého odberateľa - platcu DPH registrovaného v ČR - je treba také plnenie oslobodené od DPH prepočítať koeficientom? Vďaka za skorú odpoveď.
kalkulka
22.01.07,09:38
Nie je to potrebné.
monika-s
24.01.07,08:00
A ako vlastne takýto prípad zahrniem do DPH?
monika-s
24.01.07,12:43
Odpovedzte mi prosím do akého riadku a či vôbec zahrniem do účtovníctva prípad uvedený v zadaní.

Veľmi pekne prosím o skorú odpoveď.

Monika
Milan Benka
24.01.07,13:26
Do účtovníctva to určite zahrnieš.
Čo sa týka DPH, miestom dodania je v tomto prípade krajina, kt. pridelila odberateľovi IČ DPH, t.j. ČR (§16/1). Do daňového priznania táto služba nevstupuje. Bude figurovať iba v evidencii vedenej podľa § 70.
monika-s
24.01.07,14:01
strášne pekne ti ďakujem za odpoveď. veľmi si mi pomohla