monikad
21.01.07,13:13
Ahojte,
chcem sa spytat, ci uz vydavate zamestnancom potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch FO zo zav. cinnosti...,
alebo cakate na nove tlaciva.
Dakujem.
mysimis
21.01.07,12:44
Zatiaľ nevydávam, čo ak do 15.2. požiadajú o ročné zúčtovanie dane? Okrem iného mám tlačivo v softe, takže nebudem musieť čakať.
abel
21.01.07,12:51
Tlačivá sú už dávno - iné nové nebudú.
Zita4
21.01.07,12:54
Ahojte,
chcem sa spytat, ci uz vydavate zamestnancom potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch FO zo zav. cinnosti...,
alebo cakate na nove tlaciva.
Dakujem.
Platné tlačivo je na stránke www.drsr.sk, ale ho prikladám aj sem stiahnuté z tej stránky spolu s poučením.
fialka m
22.01.07,08:13
Ja prave posielam vsetkym vystupenym a dohodarom potvrdenia o zdanitelnej mzde za rok 2006. Ak bude niekto chciet, aby som mu vykonala rocne zuctovanie, tak so ziadostou budem chciet, aby mi vratili aj zaslane potvrdenie o zdanitelnej mzde :)
abel
22.01.07,08:50
Ak bude niekto chciet, aby som mu vykonala rocne zuctovanie, tak so ziadostou budem chciet, aby mi vratili aj zaslane potvrdenie o zdanitelnej mzde :)
:confused::confused::confused::confused:

www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=8241&LngID=0
fialka m
22.01.07,08:55
[/u][/b]
:confused::confused::confused::confused:

www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=8241&LngID=0 (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=8241&LngID=0)

dnes mi to nejako nepali, nechapem :confused:
abel
22.01.07,09:07
Prečo chceš, aby ti vrátili potvrdenie? Ty si im povinná ho vystaviť a to zostáva zamestnancom.
fialka m
22.01.07,09:10
Prečo chceš, aby ti vrátili potvrdenie? Ty si im povinná ho vystaviť a to zostáva zamestnancom.

Ano, ale ked si potom oni zmyslia, ze chcu aby som im vykonala rocne zuctovanie, tak by bolo lepsie, keby mi ho vratili. Aby to nahodou niekto nevyuzil a nepoziadal aj ineho zamestnavatela a dal mu to potvrdenie odo mna. Tym padom by sa mu mohla dan vratit 2-krat, lebo by poziadal 2 zamestnavatelov. Viem, ze to je extrem, ale zamestnanci su vselijaki :)
jales
22.01.07,09:15
fialka m ja by som sa s tým posielaním potvrdení až tak neponáhľala. Tak ako Ti priložil abel stačí to do 10.3., ak o to zamestnanec do 5.2. nepožiada. Veď každé potvrdenie by malo ísť doporučeným listom, a to v dnešnej dobe nie sú malé náklady, hlavne vo firmách s väčším počtom zamestnancov. A okrem toho, ak robíš dlhšie mzdy vieš, že kopec ľudí pošte nevenuje pozornosť a nevedia na čo si im to poslala a keď prídu žiadať po tom o ročné zúčtovanie aj tak to skoro zaslané potvrdenie nevedia nájsť a robíš ďalšie, lebo iné Ti neostáva.
fialka m
22.01.07,09:17
fialka m ja by som sa s tým posielaním potvrdení až tak neponáhľala. Tak ako Ti priložil abel stačí to do 10.3., ak o to zamestnanec do 5.2. nepožiada. Veď každé potvrdenie by malo ísť doporučeným listom, a to v dnešnej dobe nie sú malé náklady, hlavne vo firmách s väčším počtom zamestnancov. A okrem toho, ak robíš dlhšie mzdy vieš, že kopec ľudí pošte nevenuje pozornosť a nevedia na čo si im to poslala a keď prídu žiadať po tom o ročné zúčtovanie aj tak to skoro zaslané potvrdenie nevedia nájsť a robíš ďalšie, lebo iné Ti neostáva.

v pohode, ja to takto robim uz 3 rok a nemam problem :)
abel
22.01.07,09:23
Aby to nahodou niekto nevyuzil a nepoziadal aj ineho zamestnavatela a dal mu to potvrdenie odo mna. Tym padom by sa mu mohla dan vratit 2-krat, lebo by poziadal 2 zamestnavatelov. Viem, ze to je extrem, ale zamestnanci su vselijaki :)
A čo by si tým vyriešila? Prečítaj si poučenie bod 6) daňového priznania typu A - predkladajú sa KÓPIE potvrdení od zamestnávateľov.
Potvrdenia zasielaš preukázateľne (doporučene) alebo jeho prevzatie ti musí zamestnanec podpísať na zadnej strane vyhlásenia. A ty chceš, aby ti podpísal, že ho prevzal, a potom mu povieš, aby ti ho vrátil? Vôbec si nerob zbytočné starosti.