DanielaSL
21.01.07,14:17
Dovolenky sú síce ešte ďaleko...ale katalógy na novú sezónu sa už v cestovkách objavili. Zaujal ma grécky ostrov Kos. Má niekto skúsenosti s dovolenkou na tomto ostrove?
katka50
21.01.07,15:33
Otvor si internetovú stránku www.recko.name.Potom si klikni na diskuzní forum a do vyhľadávanie si daj Kos. Určite tam nájdeš veľa zaujímavého.
andreaS
21.01.07,15:53
Ja som tam bola s priatelom pred cca 4 rokmi. Vtedy to bola ponukana novinka a kopa hotelov bola vo vystavbe. Ale dodnes si tu dovolenku nevieme vynachvalit. Boli sme ubytovani v casti Kefalos v malinkom apartmane Katerinaki a mohli sme vyuzivat bazen a ine sluzby blizkeho hotela Kordistos. Plaz ma sice sklamala co sa tyka piesok s kamenmi ale vynahradil to maly pocet ludi na nej. Mohli sme si vyberat, kam sa usadime a nikto nas nerusil.

Pozicali sme si aj skuter na jeden den a za tu dobu sme na tomto malickom ostrove /dlzka cca 50 km/ urobili 300 km!! Prechodili sme ho krizom krazom. Kazdu jednu plaz.

Teraz vymyslame,kam pojdeme tento rok a rozmyslame, ze to bude znova Kos. :) Mozno sme mali len stastie, ale nic zleho sa nam za tie dva tyzdne neprihodilo. Vsetko bolo super a to sme tam boli len sami dvaja bez znamych.
O.Pavel
01.02.07,17:48
pred tromi rokmi sme boli na Kose v Tigaki beach bolo tam super vrelo doporučujem. Krásna pláž perfektní domáci a nádherné ostrovi okolo , doporučujem termín v júni potom je tam dosť horúco.Prajem krásne chvíle
na Kose
SERVIS
02.02.07,11:11
Mňa by zaujímalo, aké su tam ceny potravín. Všimla som si, že ponúkajú cestovky iba dopravu a ubytovanie bez stravy. Ak by sme sa chceli stravovať sami, to by sme si asi museli priniesť z domu základ a tam len prikúpiť?
ata111
02.02.07,12:36
Všade v Grécku sú taverničky, kde sa výborne naješ. Je to drahšie ako u nás, ale dá sa nájsť menu s vínom za 8-9 EUR na os. Supermarkety su dobré zásobené polotovarmi, ceny prijateľné, takže nie je treba brať veľké zásoby z domu. Krásnu dovolenku, tiež uvažujem o Kose.
andreaS
02.02.07,17:23
bola som tam sice pred 4 rokmi, ale vtedy nebolo kde moc nakupovat a ovocie tam bolo priserne drahe (napr. rez melona akurat tak pre chut 4 eurá). V nasej casti boli take malicke potraviny, lepsie povedane rozlicny tovar, ale potravin tam mal viac ako ine, aj cerstve pecivo mali. My sme si so sebou zobrali klasicke polotovary, cestoviny, pastety, ktoré nam vydrzali skoro na cele dva tyzdne. V pohode sa da najest, a obzvlast vyborny je gyros. Toho sme sa nedokazali prejest. Gyros do ruky bol za 1,5 EUR, tanierova mega verzia bola za 4 EUR.

KOS je malicky ostrov (ma dlzku cca 50km) a vtedy tam boli 2 supermarkety. Maso sa dalo vtedy kupit len tam, nam ho kupili ochotne delegatky :)

Viem, ze ti, ktori byvali v hoteloch s polpenziou sa stazovali, pretoze stale mali to iste - sucha zemla, bez masla ci natierky, paradajky, papriky, salama... a na izbe si nemohli ani nic pripravit, lebo tam nemali varice ani chladnicky...
Anduca
22.02.07,12:39
Videl niekto na ostrove biely piesok? Vraj je v Marmari a v Tigaki. Zaujíma ma to, lebo Kos ma veľmi zaujal a chcela by som tam ísť...
Dada
22.02.07,12:45
Videl niekto na ostrove biely piesok? Vraj je v Marmari a v Tigaki. Zaujíma ma to, lebo Kos ma veľmi zaujal a chcela by som tam ísť...

Pred 3 rokmi sme boli na Kose. Mali sme kombináciu Kos a Rodos, týždeň na Kose a potom loďou na 2 týždne na Rodos. Nádhera. Na Kose sme boli celkom na východnom cípe PSALIDI. Do mesta Kos to bolo MHD len kúsok. Hotel sa volal Oceanis. Pláž mal vlastnú, nádhernú, na trávičke sa dalo ležať, zvyšok kamienková. Loďou sme boli aj na výlet v tureckom Bodrume, ktorý vidno z Kosu. Treba myslieť na to, že na ostrovoch je troška veternejšie ako na inde. Ale ináč nádherná dovolenka.

Ak chceš vidieť nejaké fotky, môžem ti poslať e-mailom.
Anduca
22.02.07,13:37
No, to bola určite nádhera...
Naozaj mi pošleš tie fotky? :) Tak ťa poprosím, na túto adresu: anduca@azet.sk.
Vďaka.
Gapo
04.03.07,16:50
Dovolenky sú síce ešte ďaleko...ale katalógy na novú sezónu sa už v cestovkách objavili. Zaujal ma grécky ostrov Kos. Má niekto skúsenosti s dovolenkou na tomto ostrove?
Boli sme minulý rok na Kose v Mastihari, hotel Princess of Kos. Nie je to super destinácia , ale dá sa, je to malý ostrov a ak si požičiate nejaké približovadlo a nebojíte sa jazdiť, prejdete ho celý, sú tam aj nejaké vykopávky atď. Všetko závisí od toho aké máte nároky.
simonka
14.07.07,16:31
Práve som sa vrátila s ostrova Kos. Boli sme v Tigaki. Hotel gaia Vilage. Nikomu nedoporučujem. more a pláž krásne. Zariadenie a veĺkosť izby najviac**+ malo byť ****. Raňajky každý deň rovnaké.
Karinulka
08.01.08,18:05
Skvelý výber! Krásne pláže, čistučké more, skvelí ludia... Pre to všetko sa oplatí navštíviť tento úžasný ostrov. Ale bola by škoda celé dni vylihovať na pláži pretože Kos má naozaj čo ponúknuť aj čo sa týka pamiatok či historie... či už navštívite múzeum v hlavnom meste, dedinku Zia, Antimachiu, kúpele, nazriete pod Hippokratov platan a ak túžite po zábave tak sa oplatí zažiť atmosféru Bar street... Ak máte radi vodné športy tak tu si ich užijete do sýtosti. A ak vás toto všetko omrzí, môžete navštíviť Turecko, ktoré je vzdialené len pár minút od tohto ostrova a preto vám Kos dáva možnosť vidieť počas dovolenky 2 krajiny naraz.
Fakt odporúčam :)