jzim
21.01.07,15:41
dobry den,
vopred sa ospravedlnujem, ak to uz bolo spominane, ale prisli mi peniaze na ucet za poskodeny vrateny tovar. neviem ako to mam zapisat v programe pohoda do "banky". potrebujem vediet predkotaciu a clenenie DPH a konstantny symbol. som len zaciatocnik, tak dakujem za pomoc.
A ak si vykazujem cestovny prikaz z pokladne, aka predkontacia a clenenie DPH? uctujem v JU dakujem, dakujem
apo
27.01.07,18:28
dobry den,
vopred sa ospravedlnujem, ak to uz bolo spominane, ale prisli mi peniaze na ucet za poskodeny vrateny tovar. neviem ako to mam zapisat v programe pohoda do "banky". potrebujem vediet predkotaciu a clenenie DPH a konstantny symbol. som len zaciatocnik, tak dakujem za pomoc.
A ak si vykazujem cestovny prikaz z pokladne, aka predkontacia a clenenie DPH? uctujem v JU dakujem, dakujem

Ak prišli peniaze tak napred mal prísť dobropis, ten bolo potrebné zaúčtovať v došlých faktúrach mínusom, alebo predvoliť dobropis, v členení DPH dať PDoprava.

Ak nie je dobropis potom ja účtujem ako nákup tovaru mínusom a PDoprava.

Pri cesťákoch môže mať odpočet DPH iba živostník nie jeho zamestnanci a členenie potom ide PD ak je nárok na odpočet, alebo PN ale o DPH vtredy neúčtuješ nakoľko je náklad celá suma.

apo