Gonka
21.01.07,16:11
Prosím o radu, ako by mala vyzerať zmluva o poskytovaní služieb BOZP a PO - hlavne predmet činnosti a nejaké špecifiká na ktoré mám byť opatrná.
Ak sa dá aj finančná odmena za vypracovanie dokumentácie BOZP a PO pre jednoduchú organizáciu v prenajatých priestoroch /6 zamestnancov/
a mesačný paušaál v akej výške.
Vopred ďakujem za rady.
Gonka
karol.za
21.01.07,18:45
Prosím o radu, ako by mala vyzerať zmluva o poskytovaní služieb BOZP a PO - hlavne predmet činnosti a nejaké špecifiká na ktoré mám byť opatrná.
Ak sa dá aj finančná odmena za vypracovanie dokumentácie BOZP a PO pre jednoduchú organizáciu v prenajatých priestoroch /6 zamestnancov/
a mesačný paušaál v akej výške.
Vopred ďakujem za rady.
Gonka
ahoj gonka
jednoduchá organizácia-6 zamestancov??? žáleží akú prácu vykonávajú
táto info chýba,aby sa dal určiť napríklad rozsah školenia bozp a daľšia potrebná dokumentácia bozp,
z hľadiska požiarnej ochrany ma zaujalo,,v prenajatých priestoroch,,tu záleží ako je v zmluve spomenuté zabezpečenie protipožiarnej ochrany,v prípade že ste v podnájme,niektorú dokumentáciu musí vypracovať majiteľ objektu,tu by som doporučil trochu sa pozrieť do zákona 314/2001 o ochrane pred požiarmi,
§§ týkajúce sa povinnosti právnickej osoby a fyzickej osoby a aj § aké úlohy zabezpečuje pomocou technika požiarnej ochrany,vo vyhláške 121/2002 o protipožiarnej prevencii akú dokumentáciu treba mať vypracovanú /§24/
po doplnení chýbajúcich informácii ,budem môcť doplniť odpoveď na dané špecifiká,ktoré zatiaľ niesú pre mňa známe
s pozdravom karol
:) :) :) :)
Gonka
22.01.07,19:01
Ahoj Karol,
zamestnávajú iba administratívnych zamestnancov, z hľadiska prenájmu sa zmluvne dohodli, že nájomca bude v prenajatých priestoroch v plnom rozsahu plniť povinnosti zo zákona o ochrane pred požiarmi, napriek tomu je prenajímateľ povinný vypracovať pož.evakuačný plán a požiarne pol. smerice.
Ostatnú dokumentáciu dopracujem, v objekte je aj ohlasovňa požiarov, stála sluužba , tak to bude vecou písomnej dohodyjedna spoločná ohlasovňa.
S pozdravom, Gonka