Kubyk
21.01.07,18:52
podnikateľ Tomáš má vlastné motorové vozidlo, ktoré nie je zaradené do podnikania, ale účtuje si cesty (6,20), na toto auto si učtuje cesty (prepočítaný benzín) aj manželka, tiež podnikateľka. Medzi sebou majú bezodplatnú zmluvu o prenájme mot. vozidla. Tomáš zaplatil cestnú daň a toto auto predal tri mesiace po jeho kúpe.
otázka: Má podnikateľ Tomáš príjem z predaja auta zdaniť?
Muška
21.01.07,18:05
Ak Tomáš ani manželka nemali auto zaradené do obchodného majetku , tak mu nič nevyplýva pri predaji vlastného auta.

A načo mali manželia medzi sebou bezodplatnú zmluvu o prenájme MV??? :eek: Veď auto patrí do BSM - tzn., že obidvaja boli vlastníci spoločne toho auta.
Melnick
21.01.07,18:13
Ak Tomáš ani manželka nemali auto zaradené do obchodného majetku , tak mu nič nevyplýva pri predaji vlastného auta.

A načo mali manželia medzi sebou bezodplatnú zmluvu o prenájme MV??? :eek: Veď auto patrí do BSM - tzn., že obidvaja boli vlastníci spoločne toho auta.

Veru,veru, Muškine vypleštené okále:eek: sú namieste. Medzi manželmi nie je možný prenájom, ak majú BSM.
Kubyk
23.01.07,17:20
Ďakujem za odpoveď...
Veď aj aj som si to myslela, no kolegovia v práci ma presviedčali, že ak vlastné auto použijem na "podnikateľskú cestu" - teda za účelom zisku, tak je zaradené v podnikaní...Vraj mám naň zaplatenú cestnú daň a tak ho musím vložiť aj keď neodpisujem....
Nezdá sa mi to správne, tak som sa spýtala ďalej....
Dík Lucia;)
vikinka
23.01.07,17:45
Keď ho zaradím do podnikania nemožem predsa uplatňovať paušál!