popleta
21.01.07,21:14
SZČO chce " zamestnať " inú SZČO . Aku zmluvu s ním treba spísať? Alebo stačí niečo ako Dohoda o vykonaní práce?
tinaM
21.01.07,20:23
SZČO chce " zamestnať " inú SZČO . Aku zmluvu s ním treba spísať? Alebo stačí niečo ako Dohoda o vykonaní práce?
Ak chce zamestnať, urobí sa pracovná zmluva a tým pádom sa jedná o vášho zamestnanca. Ak ako SZČO, tak môže na základe objednávky. Môže sa aj na základe Dohody o VP.
ekopo
21.01.07,20:43
Medzi SZČO a SZČO môže byť napr. zmluva o dielo.....Dohoda o VP je už v pozícii zamestnávateľ - zamestnanec. Otázka je veľmi všeobecná.
popleta
21.01.07,20:49
SZČO 1 vlastní pracovný stroj a chce SZČO 2 zamestnať,alebo dať pracovať ako strojníka na na uvedený prac (stavebný ) stroj.
Lubaba
21.01.07,20:58
Medzi SZČO a SZČO môže byť napr. zmluva o dielo.....Dohoda o VP je už v pozícii zamestnávateľ - zamestnanec. Otázka je veľmi všeobecná.


našla by sa tu nejaká zmluva o dielo / vzor/?
tinaM
21.01.07,21:00
SZČO 1 vlastní pracovný stroj a chce SZČO 2 zamestnať,alebo dať pracovať ako strojníka na na uvedený prac (stavebný ) stroj.
Asi najčistejšia by bola pracovná zmluva.
ekopo
21.01.07,21:02
SZČO 1 vlastní pracovný stroj a chce SZČO 2 zamestnať,alebo dať pracovať ako strojníka na na uvedený prac (stavebný ) stroj.
Staviaš to do pracovnoprávneho pomeru. SZČO 2 má na výkon uvedených prác živosť? Pre LUBABU - hneď sem nejakú prilepím.
ekopo
21.01.07,21:07
zmluva o dielo : vzor
Orsz
21.01.07,21:15
Asi najčistejšia by bola pracovná zmluva.

Nepovažujem pracovnú zmluvu v tomto prípade za "najčistejšiu" - jedna SZČO si to odskáče - a to na odvodoch. Takto si platí každá SZČO odvody sama za seba podľa dosiahnutých príjmov. Je to spravodlivejšie - ale činnosť sa musí odvíjať od možností živnostenského oprávnenia.
tinaM
21.01.07,21:25
Nepovažujem pracovnú zmluvu v tomto prípade za "najčistejšiu" - jedna SZČO si to odskáče - a to na odvodoch. Takto si platí každá SZČO odvody sama za seba podľa dosiahnutých príjmov. Je to spravodlivejšie - ale činnosť sa musí odvíjať od možností živnostenského oprávnenia.
Z otázky zadávateľa som pochopila, že sa jedná o dlhodobejšiu činnosť, preto som volila pracovnú zmluvu. S tými odvodmi máš pravdu.To si SZČO odskáče.
Zita5
21.01.07,21:26
Nepovažujem pracovnú zmluvu v tomto prípade za "najčistejšiu" - jedna SZČO si to odskáče - a to na odvodoch. Takto si platí každá SZČO odvody sama za seba podľa dosiahnutých príjmov. Je to spravodlivejšie - ale činnosť sa musí odvíjať od možností živnostenského oprávnenia.


Prečo by nebola najčistejšia . Z položenej otázky mám dojem , že sa obchádza práve táto pracovná zmluva , a smeruje zamestnaniu na ŽL.
Lubaba
21.01.07,21:32
zmluva o dielo : vzor

ďakujem pekne :)
Orsz
22.01.07,12:35
Prečo by nebola najčistejšia . Z položenej otázky mám dojem , že sa obchádza práve táto pracovná zmluva , a smeruje zamestnaniu na ŽL.

Áno, v tomto máš pravdu. Ale je to problém zvlášť vo väčších firmách - ktoré vyžadujú radšej ŽL - a pritom by to mohlo podliehať pracovnej zmluve, pretože takíto ľudia prichádzajú o mnohé výhody, ktoré majú zamestnanci. Ale ja som sa vyjadrila k tomuto konkrétnemu prípadu - SZČO a SZČO - treba vychádzať z toho do akej miery to jednu SZČO zaťaží - podnikanie na ŽL nie je vždy miliónový obrat, a preto si to musí posúdiť sám - tu bola len rada, na čo sa má pozrieť, aby na to nedoplatil.
popleta
22.01.07,15:50
Staviaš to do pracovnoprávneho pomeru. SZČO 2 má na výkon uvedených prác živosť? Pre LUBABU - hneď sem nejakú prilepím.


Áno, živnosť má na tieto práce a tiež aj preukaz strojníka.
popleta
22.01.07,15:56
Takže čo mi radíte? - pracovnú zmluvu
- zmluvu o dielo
- príp. nejakú formu objednavky ?
Ak je to možné prosim aj nejaký vzor.
Zita5
22.01.07,16:02
Áno, v tomto máš pravdu. Ale je to problém zvlášť vo väčších firmách - ktoré vyžadujú radšej ŽL - a pritom by to mohlo podliehať pracovnej zmluve, pretože takíto ľudia prichádzajú o mnohé výhody, ktoré majú zamestnanci. Ale ja som sa vyjadrila k tomuto konkrétnemu prípadu - SZČO a SZČO - treba vychádzať z toho do akej miery to jednu SZČO zaťaží - podnikanie na ŽL nie je vždy miliónový obrat, a preto si to musí posúdiť sám - tu bola len rada, na čo sa má pozrieť, aby na to nedoplatil.

Všetko je v poriadku , ja som reagovala , nakoľko som z toho mala taký pocit ako som uviedla a či to je veľká firma alebo malá firma , vždy ale vždy takz. zamestnanci na živnostenský list sú vo veľkej nevýhode , nakoľko si musia plniť svoje pracovné povinnosti voči tzv.zamestnávateľovi , ako zamestnanci ......a pri tom všetkom svoje práva z takéhoto pracovného zväzku uplatniť nemôžu ......no ale to my dve nevyriešime ....
Šelinka
05.05.08,14:57
Poraďte mi prosím, akú zmluvu môžeme uzavrieť so SZČO? Sme s.r.o. - SBS-ka a mal by pre nás robiť strážnika.
Ďakujem
Šelinka
09.05.08,14:34
Prosím, poraďte mi, súrne to potrebujem :(
antiny
21.05.08,05:55
určite to riešiť fakrúrou