merk
22.01.07,05:44
Ahojte poradaci, som zaciatocnik a potreboval by som poradit.

mozem SF viest aj napr. v samostatnej evidencii resp. zosite, kde si budem evidovat pohyby na ucte SF a nemusim vytvarat dalsi ucet v banke alebo pokladnu?
mozme potom stravne ktore plati zamestnanec uctovat mimo pokladne resp. zrazkou zo mzdy - aky by bol uctovny zapis v tomto pripade
dakujem
Anja111
22.01.07,05:39
Ahojte poradaci, som zaciatocnik a potreboval by som poradit.

mozem SF viest aj napr. v samostatnej evidencii resp. zosite, kde si budem evidovat pohyby na ucte SF a nemusim vytvarat dalsi ucet v banke alebo pokladnu?
mozme potom stravne ktore plati zamestnanec uctovat mimo pokladne resp. zrazkou zo mzdy - aky by bol uctovny zapis v tomto pripade
dakujem


Tvorbu a čerpanie SF budeš vieť v Knihe SF. Finančné prostriedky SF nemusíš viesť samostatne. Úhrady za stravné od zamestnanca môžeš riešiť zrážkou zo mzdy. O tvorbe a čerpaní SF účtuješ v JU v peňažnom denníku a v PU na účtoch 527 a 472,...
merk
23.01.07,06:21
Tvorbu a čerpanie SF budeš vieť v Knihe SF. Finančné prostriedky SF nemusíš viesť samostatne. Úhrady za stravné od zamestnanca môžeš riešiť zrážkou zo mzdy. O tvorbe a čerpaní SF účtuješ v JU v peňažnom denníku a v PU na účtoch 527 a 472,...

dakujem
-a za Zakladnu pre urcenie tvorby SF mozem brat plan hrubych miezd na r. 2007?
Anja111
23.01.07,06:32
dakujem
-a za Zakladnu pre urcenie tvorby SF mozem brat plan hrubych miezd na r. 2007?

Ja beriem za podklad k tvorbe SF skutočne priznané mesačné hrubé mzdy, (bez náhrad). Po skončení roka ich prepočítam na ročné hrubé mzdy a upravím tvorbu SF podľa skutočnosti.
endrju
23.01.07,06:33
Dovoľujem si ako moderátor vstúpiť do tejto diskusie jedným vyjadrením mimotemy

Prosím všetkých, aby si občas osviežili v pamäti "pravidlá hry", ktoré sú dohodnuté na tomto diskusnom fóre. Jedno z pravidiel hovorí:

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

Pri zakladaní tejto témy sa tak nestalo - moderátorovi pribudla "zbytočná" robota spojená so zmenou pôvodného názvu témy.

Súbor "pravidiel hry" má pomenovanie "Etiketa Porady" a môžete si ich prečítať, napríklad, po kliknutí na tento link:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886

Ďakujem za porozumenie :cool:
merk
24.01.07,04:58
Odpust Endrju, do buducna sa polepsim

a dakujem, ste super