pumpkin_eater
22.01.07,07:08
Ahoj,
do dani sa vobec nevyznam, takze mam takuto hlupu otazku:

Ak si teraz zalozim s.r.o. a kupim si na nu auto za 1.190.000,- sk tak v priebehu 4 rokoch mi stat vrati 190.000,- sk? Ake podmienky este musim naviac splnit?
Anja111
22.01.07,06:30
Ahoj,
do dani sa vobec nevyznam, takze mam takuto hlupu otazku:

Ak si teraz zalozim s.r.o. a kupim si na nu auto za 1.190.000,- sk tak v priebehu 4 rokoch mi stat vrati 190.000,- sk? Ake podmienky este musim naviac splnit?

Ak budeš mať s.r.o., ktorá bude platiteľom DPH a kúpiš auto zaradené ako N1 (v TP), tak ešte záleží na tom, akou formou ho uhradíš. Či to bude v hotovosti, na úver, alebo na lízing... Podľa toho sa postupuje pri uplatňovaní výšky nároku na odpočet DPH, (môže to byť už aj pri kúpe auta). Auto musíš, samozrejme, zaradiť do DHM a využívať na dosahovanie príjmov, prihlásiť sa za platiteľa dane z MV,...
bepo
22.01.07,08:29
DPH sa neodpisuje ale uplatňuje nárok na odpočet.
ALBO
22.01.07,09:35
Ahoj,
do dani sa vobec nevyznam, takze mam takuto hlupu otazku:

Ak si teraz zalozim s.r.o. a kupim si na nu auto za 1.190.000,- sk tak v priebehu 4 rokoch mi stat vrati 190.000,- sk? Ake podmienky este musim naviac splnit?

Pri osobnom aute Kat. M1. nevráti nič a celá hodnota auta vrátane DPH vám vstupi do obstarávacej ceny, ktorú dáte do nákladov formou odpisov počas 4 rokov.
Ak je nákladné (pozrite v TP kategóriu) tak si uplatníte DPH hneď z Faktúry( prípadne postupne z jednotlivých Fa ak je na lízing). Cenu bez DPH budete odpisovať 4 roky.
pumpkin_eater
22.01.07,12:49
Pri osobnom aute Kat. M1. nevráti nič a celá hodnota auta vrátane DPH vám vstupi do obstarávacej ceny, ktorú dáte do nákladov formou odpisov počas 4 rokov.
Ak je nákladné (pozrite v TP kategóriu) tak si uplatníte DPH hneď z Faktúry( prípadne postupne z jednotlivých Fa ak je na lízing). Cenu bez DPH budete odpisovať 4 roky.

To znamena, ze sa mi kazdy rok znizi danovy zaklad o 1/4 sumy auta? Takze aby som mal z toho nejaku vyhodu, musi moja firma generovat zisk aspon 1/4 hodnoty auta?

Neviete mi odporucit nejaky pocitacovy program, kde by som si vytvoril akoze firmu, prihodil tam veci ako auto a ine vybavenie, moj zisk, vydavky a neviem co este a ten program by mi vypocital presne ake by som musel platit odvody, zdravotne poistenie, dane statu, co by som mal v nakladoch atd? Nieco na com by som sa to mohol naucit.

Diki.