sonička
22.01.07,06:42
Želám všetkým pekný pracovný týždeň a idem sa niečo poradiť:

V uvedenom tlačive v r. 02 a v r. 03 sa píšu čiselné označenia mesiacov:kde
r 02 - uvedie sa počet mesiacov za kt. boli zúčt.a vyplatené príjmy

a v r 03 - uvedie sa zase číselné označenie mesiacov kedy si v priebehu roka uplatnil nezd.čiastku a mňa zaujíma, lebo som čítala že keď zamestnanec nemal v priebehu roka v danom mesiaci zdaniteľný príjem čiže hrubú mzdu /bol celý mesiac PN napr. 03/06/ tak číselné označenie bude v riadku 03 1-2, 4-12 je to správne?
Čiže potom aj do riadku 02 sa uvednie označenie 1-2, 4-12, je to správne?
sonička
22.01.07,07:08
Môžte má niekto ujasniť či moje tvrdenie je správne!
vema
22.01.07,13:58
Je to tak správne.Potom si 7568 vynásobíš počtom mesiacov,kedy ju mal uplatnenú a tú sumu tam uvedieš.
mara234
01.02.07,07:25
Prosím Vás, ako sa vyplní Potvrdenie...., ak mal zamestnanec nižší príjem/polovičný úväzok/ ako je nezdan. časť ?
napr. riadok 01 72 000,-
riadok 06 ?
uzivatel2
01.02.07,07:32
Pri podpísanom vyhlásení má nárok na celú nezdaniteľnú časť, na r.06 uvedieš celú sumu
mara234
01.02.07,08:07
Prečo mi to nesedí ? Ak na vyplnenom Potvrdení odpočítam od r. 01 r.03 a r. 06 z výsledku vypočítam daň 19% nie je to rovnaké číslo ako keď spočítam odvedenú daň po mesiacoch. Prečo? nemyslí mi to


Ja mám nejaké iné tlačivo ako píše úvodný príspevok. Ktoré platí ?
matafe
01.02.07,08:28
Prečo mi to nesedí ? Ak na vyplnenom Potvrdení odpočítam od r. 01 r.03 a r. 06 z výsledku vypočítam daň 19% nie je to rovnaké číslo ako keď spočítam odvedenú daň po mesiacoch. Prečo? nemyslí mi to


Ja mám nejaké iné tlačivo ako píše úvodný príspevok. Ktoré platí ?

Prvá dôležitá vec - na potvrdenie do riadku 05 je potrebné zapísať úhrn preddavkov na daň - t.j. súčet preddavkov za všetky mesiace roku 2006.

Hodnota na riadku 05 (súčet za jednotlivé mesiace) skutočne nemusí sedieť s hodnotou vypočítanou z ročného pohľadu (r01-r03-r06)*0.19. Napríklad ak v niektorom mesiaci zamestnanec marodoval a jeho príjem bol v danom mesiaci nízky, tak sa v danom mesiaci nemusela uplatniť celá odpočítateľná položka.
magdalenaa
02.02.07,12:02
Práve vystavujem potvrdenia za rok 2006 a mám pár otázok, aby to bolo správne.
1. Zamestnanec bol PN dva mesiace 9,10/06, celkom bol zamestnaný od 2-10/06./čo je uvedené aj v r.02/, ale v r. 06 nezdaniteľná čast mi soft vyhodil 2-8/06/ je to správne, nemalo tam byť predsa 2-10/06, aj keď nemal počas PN žiadny príjem?

2. Zamestnanec pracoval v období 1,2/06 , potom mal v 8/06 DoVP a potom riadne zmluva 9-12/06 vystavím mu len jedno potvrdenie?

3. Ďalší zamestnanec mal absenciu jeden a pol mesiaca, za ten jeden celý mesiac nemal žiaden príjem, boli zaňho odvedené odvody na ZP, ale jemu zostalo k výplate -276,- Sk - čo s tým.Okamžité zrušenie PP - nezaplatil to. V potvrdení mi vyšli odvody znížené o túto čiastku. Taktiež za ten mesiac absencie nie je odpočitateľná položka.

4. Zamestnanec na neplatenom voľne celý mesiac , taktiež odvedené odvody na ZP vo výške 276,-Sk, ako mám dostať do mzdového listu, to že si tie odvody zaplatil? Lebo mi to taktiež ukáže v r. 03 odvody znížené práve o túto čiastku. Má byť taktiež uplatňovaná nezdaniteľná časť, ak nebol príjem v danom mesiaci?

Možno sú to pre Vás skúsených malichernosti, ale rada by som to urobila správne. ĎAKUJEM
magdalenaa
02.02.07,12:43
Dúfam, že sa niekto na do mnou zľutuje...., lebo som sľúbila, že to dnes pošlem :mee:
endrju
02.02.07,13:18
Dúfam, že sa niekto na do mnou zľutuje...., lebo som sľúbila, že to dnes pošlem :mee:

Pri nicku magdalenaa svieti "používam draka na mzdy"

Ako je to teda? Používam alebo nepoužívam Draka na mzdy? :rolleyes:

Návod:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=35649

Príklady:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=36680
http://www.porada.sk/showthread.php?t=36679
http://www.porada.sk/showthread.php?t=36678

:cool:
magdalenaa
02.02.07,15:05
Viem, že budete na mňa naštvaní a máte pravdu som používateľom DRAKA, ale aj tak si neviem rady s otázkou č. 3 a 4.
Taktiež po preštudovaní si pokynov mi to vychádza tak, že pre dohodárov - zrážková daň majú byť v potvrdení vyplnené len riadky č. 12.-14., ale mne program udáva aj mesiace v r. 2. /môžem to tam nechať - ja si myslím, že nie/.
Prosím, ešte raz prepáčte.
Janka6685
02.02.07,15:09
Viem, že budete na mňa naštvaní a máte pravdu som používateľom DRAKA, ale aj tak si neviem rady s otázkou č. 3 a 4.
Taktiež po preštudovaní si pokynov mi to vychádza tak, že pre dohodárov - zrážková daň majú byť v potvrdení vyplnené len riadky č. 12.-14., ale mne program udáva aj mesiace v r. 2. /môžem to tam nechať - ja si myslím, že nie/.
Prosím, ešte raz prepáčte.

Ak bola zrážaná len zrážková daň, tak vyplňuješ len riadky 12-14. Toto som sa už na porade pýtala aj ja a bolo mi toto povedané:)
magdalenaa
02.02.07,16:14
Prosím Vás mám troch zamestnancov, ktrorí mali celý mesiac absenciu. Keďže v uvedenom mesiaci nemali žiaden príjem, boli za nich zaplatené odvody do ZP vo výške 276,- za zamestnanca a 690,- za zamestnávateľa.
Bol s nimi ukončený PP, takže oni tie odvody nezaplatili.
Keď im vystavujem potvrdenia, tak mi to automaticky berie do riadku č. 3 - Poistné a príspevky - o tú sumu 276,- menej -MÁ TO TAK BYŤ????
Lebo v mesačnom výkaze na ZP sú tie odvody uvedené aj zaplatené, ale zamestnávateľom./ak by si trebars žiadal od ZP potvrdenie o výške zaplatených odvodov-preddavkov, tak tam budú aj s tou sumou zaplatenou zamestnávateľom za zamestnanca, nie?!/ - nemalo by sa to zhodovať s potvrdením, ktoré vystavím ja?
Prosím Vás usmernite ma ako to mám urobiť. Alebo mi pomôžte nájsť, ak sa to tu už riešilo, lebo ja som snáď slepá....a už vôbec nie som schopná rozmýšľať!!
endrju
02.02.07,19:01
Viem, že budete na mňa naštvaní a máte pravdu som používateľom DRAKA, ale aj tak si neviem rady s otázkou č. 3 a 4.
Taktiež po preštudovaní si pokynov mi to vychádza tak, že pre dohodárov - zrážková daň majú byť v potvrdení vyplnené len riadky č. 12.-14., ale mne program udáva aj mesiace v r. 2. /môžem to tam nechať - ja si myslím, že nie/.
Prosím, ešte raz prepáčte.

Ak máš pochybnosti o správnom fungovaní programu, spýtaj sa najprv dodávateľa programu ako to myslel. Žiaden mzdový program nie je bez jedinej chyby. Možno dodávateľ vyrieši Tvoj problém na počkanie bez toho, aby sme museli problém riešiť na Porade takouto formou diskusie.

Som programátor. Ak zákazník vyjadrí pochybnosť o správnosti výstupov vychádzajúcich z mnou vytvoreného programu, diskutujeme vždy o probléme na základe prezerania konkrétnych údajov. Vtedy sa najrýchlejšie dostaneme k uspokojivému výsledku.
Niekedy ide o moju chybu pri programovaní.
Inokedy býva "pochybný" výsledok spôsobený nesprávne nahranými vstupnými dátami.
Vyskytujú sa aj prípady, keď ide iba o domnelú chybu vyplývajúcu z nejakej medzery v znalostiach legislatívy na strane mzdovej účtovníčky.

Slovenská legislatíva v oblasti pracovného práva je tak "zamotaná", že na väčšinu Tvojich otázok by som dokázal reagovať iba veľmi všeobecne. Stačí malý detail, ktorý má za následok to, že odpoveď na zdanlivo rovnakú otázku je úplne iná.
Takže nie je to tu o "naštvaní", ale o tom, že asi málokto porozumel Tvojim otázkam tak, aby dokázal na tieto otázky odpovedať bez zaváhania o správnosti odpovede.
Patrím tiež do skupiny tých, ktorí Tvojim otázkam akosi nedokázali porozumieť v dostatočnom rozsahu.
*agatha*
16.02.07,06:08
dobre rano, ak u nas zamestnanec pracoval len jeden mesiac, v r. 06 bude suma 90816? dakujem.
evina
16.02.07,06:12
dobre rano, ak u nas zamestnanec pracoval len jeden mesiac, v r. 06 bude suma 90816? dakujem.


A keď mu pozrieš na výplatnú pásku uplatnila si mu 90816??

Samozrejme tam bude suma, ktorú si mu uplatnila t.j. 7 568, lebo vydávaš Potvrdenie o vyplatených .... a nerobíš RZP...
*agatha*
16.02.07,06:15
dakujem pekne.
*agatha*
16.02.07,06:21
este jeden dotaz. prave pozeram na to potvrdenei, kt. som jej dala uz v r. 2006, ked od nas odchadzala. v r. 06 mam sumu 7328. je to zle vsak? ma ta byt ta suma, kt. si mi napisala, teda 7568.
evina
16.02.07,06:23
este jeden dotaz. prave pozeram na to potvrdenei, kt. som jej dala uz v r. 2006, ked od nas odchadzala. v r. 06 mam sumu 7328. je to zle vsak? ma ta byt ta suma, kt. si mi napisala, teda 7568.

Áno lebo 90816 deleno 12 = 7 568...
Uplatnila si NČ r. 2005

Bolo to zle spravené vo výplatách, ale na Potvrdenie by si mala asi napísať, čo si skutočne urobila, aj keď v ročnom zúčtovaní vlastne na tom nezáleží, lebo sa jej uplatní správna NČ.
*agatha*
16.02.07,06:32
jasne, diiik.
*agatha*
16.02.07,06:33
a este jednu vec, ak neotrevujem. ja som z toho uz popletenaa. nie som mzdarka a tak nerobim z tymito vecami casto. v r. 03 pisem odvody, ktore sme strhli zamestnancovi, alebo to, co sme zaplatili my? asi to, co sme jej strhli, nie?
evina
16.02.07,06:36
a este jednu vec, ak neotrevujem. ja som z toho uz popletenaa. nie som mzdarka a tak nerobim z tymito vecami casto. v r. 03 pisem odvody, ktore sme strhli zamestnancovi, alebo to, co sme zaplatili my? asi to, co sme jej strhli, nie?

Potvrdenie vydávaš pre potreby zamestnnaca, aby si mohol urobiť DP sám, resp. požiadať iného zamestnávateľa o vykonanie RZD, t.j. odvody odvedené za zamestnanca...
*agatha*
16.02.07,06:38
diik naozaj pekne. je to tazke robit pre mna taketo veci. pisem si vsetko do zosita, ale kazdy rok sa nieco zmeni. casom sa snad naucim aj ja. pekny den.
endrju
16.02.07,06:42
Áno lebo 90816 deleno 12 = 7 568...
Uplatnila si NČ r. 2005

Bolo to zle spravené vo výplatách, ale na Potvrdenie by si mala asi napísať, čo si skutočne urobila, aj keď v ročnom zúčtovaní vlastne na tom nezáleží, lebo sa jej uplatní správna NČ.

Presne tak.
Na potvrdení riadok 06 s uplatnenou nezdaniteľnou čiastkou je skôr zbytočný ako užitočný.

Ak je možné nezdaniteľnú čiastku uplatniť, v ročnom zúčtovaní alebo v daňovom priznaní sa uvádza nezdaniteľná čiastka za celý rok nezávisle od toho, aké údaje boli uvedené v potvrdeniach.
Problém s prípadným uplatnením nesprávanej nezdaniteľnej čiastky sa musí aj tak vyriešiť niekde inde ako v potvrdení.
Paula
16.02.07,06:44
K rozoberanému príkladu iba poznamenám: Všetky potrebné údaje do potvrdenia sa prenášajú zo mzdového listu...ak je ten "správny", niet čo pokaziť:)