striebro1
22.01.07,07:54
Dobry den,
moj sef ma automobil, ktory je leasovany v cechach, na organizacnej zlozke. tj je na ceskych evidencnych cislach. automobil sa bude pouzivat aj v cechach aj na slovensku. je mozne dph si narokovat na slovensku u matky a cesku dph u org zlozky? je potrebne zaplatit cestnu dan aby som mohla dph a spotrebu uctovat do uctovnictva matky a ak sa bude nakupovat benzin v cechach tak sa bude uctovat do organizacnej zlozky? Existuje takato moznost?
dakujem za kazdu odpoved
Milan Benka
22.01.07,07:21
Čo sa týka používania - môže.
Čo sa týka DPH - môže.
čo sa týka spotreby- spotreba sa bude účtovať v org. zložke
Čo sa týka vedenia účta - účt. sa vedie za účt. jedn. ako celok
striebro1
22.01.07,11:14
musim ale zaplatit cestnu dan aj na slovensku? alebo cim je podmienene aby som mohla odpocitat dph z nakupovanych spotrebnych hmot na slovensku?? na slovensku matka je platitelom dph a takisto organizacna zlozka v cechach je platitel dph.... ako budem uctovat,ked si dph mozem odpocitat ale spotreba sa bude uctovat na org zlozke????
Milan Benka
22.01.07,12:39
musim ale zaplatit cestnu dan aj na slovensku? Podľa mňa nie.
alebo cim je podmienene aby som mohla odpocitat dph z nakupovanych spotrebnych hmot na slovensku?? na slovensku matka je platitelom dph a takisto organizacna zlozka v cechach je platitel dph.... ako budem uctovat,ked si dph mozem odpocitat ale spotreba sa bude uctovat na org zlozke???? Preúčtovanie na org. zložku na základe internej fa.



zvýraznené
striebro1
06.02.07,09:00
originalne doklady o nakupe phm musi mat u seba organizacna zlozka alebo ja ako matka??? lebo na zaklade vnutornej faktury jej to vyfakturujem, to chapem. ale slovenske phm blocky maju ostat u mna v dokladoch alebo iba kopie si mam urobit a postupim ich do dokladov do ciech????
dakujem...))))
Milan Benka
06.02.07,09:22
originalne doklady o nakupe phm musi mat u seba organizacna zlozka alebo ja ako matka??? lebo na zaklade vnutornej faktury jej to vyfakturujem, to chapem. ale slovenske phm blocky maju ostat u mna v dokladoch alebo iba kopie si mam urobit a postupim ich do dokladov do ciech????
dakujem...))))

spotrebu phm si dcéra urobí s pomocou int. fa. Originál dokladov o nákupe PHM bude mať matka. (kópie dokladov o nákupe môžu tvoriť prílohu k int. fa)
striebro1
06.02.07,09:42
benka dakujem za odpoved. chcela by som vediet, kde by som si mohla v zakonoch najst tento postup vyssie uvedeny. Teraz som volala na DU na sluzby zakaznikom a oni ma odporucili napisat dopyt na danove riaditelstvo....
vy to tak robite? mate to odobrene nejakymi paragrafmi, zakonmi??? potrebovala by som to niecim dolozit, ked sa ma bude sef pytat odkial to mam...
dakujem za odpoved...
Milan Benka
06.02.07,09:49
Vyplýva to zo zákona o účtovníctve, §4-8.
striebro1
06.02.07,10:09
dakujem za odpoved...
striebro1
06.02.07,10:17
z toho mi vychadza, ze ja budem slovenske blocky uctovat normalne do nakladov a na konci mesiaca vystavim internu fakturu na preuctovanie mojich nakladov do nakladov organizacnej zlozky, ktora ma v evidencii motorove vozidlo. Dobre tomu rozumiem? a ta interna faktura uz bude obsahovat iba zaklad, teda iba vysku nakladoveho uctu, vsak???