IvetaH
22.01.07,07:17
Zdravím všetkých,
prosím o radu ako zaradiť majetok:
tri PC + 3 tlačiarne + 3x soft. Všetko je na jednej faktúre. Musím zaviesť kartu pre každú zostavu zvlášť, alebo to môže byť v kope?
Umiestnené to bude každé v inej predajni ale v jednom meste.
A jednu tlačiareň za 4000 mám bez PC, pretože je farebná a bude používaná podľa potreby. Môžem ju dať ako DHM alebo priradiť k niektorému PC. A odpisujem aj so softom komplet? Ten soft je za 15 000 pre jeden PC.
Ďakum za každú radu.
sway
22.01.07,06:30
Zdravím všetkých,
prosím o radu ako zaradiť majetok:
tri PC + 3 tlačiarne + 3x soft. Všetko je na jednej faktúre. Musím zaviesť kartu pre každú zostavu zvlášť, alebo to môže byť v kope?
Umiestnené to bude každé v inej predajni ale v jednom meste.
A jednu tlačiareň za 4000 mám bez PC, pretože je farebná a bude používaná podľa potreby. Môžem ju dať ako DHM alebo priradiť k niektorému PC. A odpisujem aj so softom komplet? Ten soft je za 15 000 pre jeden PC.
Ďakum za každú radu.
ja osobne by som účtovala každy PC samostatne a to podľa jeho vstupnej ceny, ale asi to pôjde do HIM (nad 30 000), nakoľko SW sa účtuje priamo k PC ak je zakúpený priamo s ním - tak tu písali viacerí, tada sa Sw nenahadzuje do NIM. A tlačiareň farebnú by som zaúčtovala priamo do nákladov, nakoľko nepatrí k žiadnej zostave.
ak sa mýlim doplňte ma ;)
MartinkoK
23.01.07,07:48
Ahojte,
prosím Vás mám unimobunku, ktorej OC je 30 000,- Sk bez DPH, sme plátcovia dph, môžem ju zaradiť do drobného hmotného majetku a odpísať ju za dva roky. Alebo musí ísť do HM a odpisovať ju 4 roky
martinius
23.01.07,11:30
Ahojte,
prosím Vás mám unimobunku, ktorej OC je 30 000,- Sk bez DPH, sme plátcovia dph, môžem ju zaradiť do drobného hmotného majetku a odpísať ju za dva roky. Alebo musí ísť do HM a odpisovať ju 4 roky
1. O tomto majetku môžeš účtovať ako o "drobnom" hmotnom majetku na majetkovom účte-neodpisuje sa!
Náklady sa účtujú až pri jeho vyradení.
2. Keďže cena je 30 tis.,môžeš unibunku účtovať priamo na nákladový účet.
V žiadnom prípade sa tento majetok nebude odpisovať.
MartinkoK
23.01.07,12:01
1. O tomto majetku môžeš účtovať ako o "drobnom" hmotnom majetku na majetkovom účte-neodpisuje sa!
Náklady sa účtujú až pri jeho vyradení.
2. Keďže cena je 30 tis.,môžeš unibunku účtovať priamo na nákladový účet.
V žiadnom prípade sa tento majetok nebude odpisovať.

To znamená, že ju mám zaúčtovať priamo do spotreby - 501?