Marína
22.01.07,07:28
Ako vyriešiť, prosím, „technicky“ vo WIN_JU prepočet ZA a PO v CM k 31.12. tak, aby sa mi verne zobrazoval stav vo Výkaze o majetku a záväzkoch? (ZU_§24_ods.1_pism.b a ZU_§24_ods.2 ) Bližšie v http://www.porada.sk/t39920-uctovanie-kr.html od prísp.č.15.
Marína
24.01.07,20:19
MRP-áci, neskúsi niekto?
andrej_rv
24.01.07,20:26
Ja síce v MRP neúčtujem, ale predpokladám, že v knihe záväzkov a pohľadávok sú faktúry pri vzniku nahodené okrem cudzej meny aj v prepočítanej mene. Ak by to vzhľadom na možnosti softu ináč nešlo, tak by som hodnotu fa v Sk manuálne opravil z pôvodne zadanej na hodnotu prepočítanú podľa kurzu k 31.12. A na fyzickú faktúru by som dopísal poznámku - stav prepočítaný k 31.12. = ....... Sk.
lenkak
24.01.07,20:36
Už som sa stretla aj s týmto názorom, a v MRP sa to dá spraviť.
Marína
24.01.07,20:55
Lenka a Andrej, ďakujem. Chcela som to technicky elegantnejšie vyriešiť, ale ak sa nedá....Viac by sa mi páčilo možnosťou zápisu.
andrej_rv
24.01.07,21:04
Chcela som to technicky elegantnejšie vyriešiť, ale ak sa nedá....Viac by sa mi páčilo možnosťou zápisu.
Evi, niečo som našiel na stránke MRP:

1. ÚHRADA FAKTÚRY V ZAHRANIČNEJ MENE (ÚHRADA V TEJ ISTEJ MENE, V KTOREJ BOLA FAKTÚRA VYSTAVENÁ)

V prípade, že na konci účtovného obdobia faktúra nie je uhradená, alebo je uhradená len čiastočne :
Nastavte sa na faktúru, a kliknite na tlačítko "Uhradiť". V otvorenom okne zadajte kurz na konci účt. obdobia (napr. k 31.12) a kliknite an tlačítko "Kurzový rozdiel" Program vypočíta sumu kurzového rozdielu v Sk a sumu v zahr. mene vynuluje. Po kliknutí na tlačítko "OK" zaúčtujete úhradu (interným dokladom). Po zaúčtovaní kurz. rozdielu ku koncu účt. obdobia bude zostávajúca suma faktúry na úhradu upravená o prepočet kurzovým rozdielom (ako keby bola faktúra vystavená s kurzom ku koncu účtovného obdobia).
Marína
24.01.07,21:14
Vďaka Andrej, máš odo mňa(ako by povedala Vlastička) pekný-maľovaný.:)
andrej_rv
24.01.07,21:20
Vďaka Andrej, máš odo mňa(ako by povedala Vlastička) pekný-maľovaný.:)
Ď. :) ;):)
lenkak
25.01.07,18:58
Evi, niečo som našiel na stránke MRP:

1. ÚHRADA FAKTÚRY V ZAHRANIČNEJ MENE (ÚHRADA V TEJ ISTEJ MENE, V KTOREJ BOLA FAKTÚRA VYSTAVENÁ)

V prípade, že na konci účtovného obdobia faktúra nie je uhradená, alebo je uhradená len čiastočne :
Nastavte sa na faktúru, a kliknite na tlačítko "Uhradiť". V otvorenom okne zadajte kurz na konci účt. obdobia (napr. k 31.12) a kliknite an tlačítko "Kurzový rozdiel" Program vypočíta sumu kurzového rozdielu v Sk a sumu v zahr. mene vynuluje. Po kliknutí na tlačítko "OK" zaúčtujete úhradu (interným dokladom). Po zaúčtovaní kurz. rozdielu ku koncu účt. obdobia bude zostávajúca suma faktúry na úhradu upravená o prepočet kurzovým rozdielom (ako keby bola faktúra vystavená s kurzom ku koncu účtovného obdobia).

už to funguje?
Lebo minulý rok s týmto bol problém...
Marína
25.01.07,21:14
Lenka, ešte som sa k tomu nedostala.:rolleyes: Hádam bol dosť dlhý čas, aby problém odstránili.