pete777
22.01.07,08:20
Zdravim vsetkych,
moze mi niekto pomoct s touto otazkou? Podnikam na zivnost a zaroven som sa tento rok stal konatelom v s.r.o.(nie som v nej spolocnikom) Budem dostavat mesacnu odmenu ako konatel. Ako je to s platenim odvodov? S.r.o. bude platit z tej odmeny iba do ZP alebo aj do SP? Ked odvadzam zo zivnosti aj ZP aj SP je nutne duplicitne odvazdat aj z konatelskej odmeny?
DAkujem
mysimis
22.01.07,07:27
Zdravim vsetkych,
moze mi niekto pomoct s touto otazkou? Podnikam na zivnost a zaroven som sa tento rok stal konatelom v s.r.o.(nie som v nej spolocnikom) Budem dostavat mesacnu odmenu ako konatel. Ako je to s platenim odvodov? S.r.o. bude platit z tej odmeny iba do ZP alebo aj do SP? Ked odvadzam zo zivnosti aj ZP aj SP je nutne duplicitne odvazdat aj z konatelskej odmeny?
DAkujem

Z odmeny konateľa sa platí len do ZP a daň, do SP sa neodvádza nič. Ako SZČO si ďalej normálne platíš odvody.
pete777
22.01.07,09:16
Dakujem za odpoved. Cize ked je odmena napr.10000, z toho sa zrazi suma do ZP?Toto zaplati sro a ja zo zvysku odvediem dan z prijmu?(uplatnujem si pausalne vydavky).
Majka
22.01.07,18:58
ako je to s platenim odvodov ked konatel je v jednej firme a ma tam TPP+mzdu+plati si odvody, ma poritom zivnost ktoru zrusil koncom roka a zalozil si svoju s.r.o v ktorej je aj spolocnikom...... okrem tych odvodov kt. plati v prvej firme kde na na tPP musi platit aj ine dovody do zdravotky ?
Ivonn
22.01.07,19:10
Ja mám rovnaký ( problém ) zatiaľ som to riešila mesačnými
fakturami na základe zmluvy ktoru sme uzavreli ešte pred tým ako som sa stala konateľkou a odvody platím len z SZČ. Jeto OK ?
:D
josh
23.01.07,13:04
skor by Ta mal trapit zakaz konkurencie - trestny cin podla trestneho zakona :)
mysimis
23.01.07,13:20
Dakujem za odpoved. Cize ked je odmena napr.10000, z toho sa zrazi suma do ZP?Toto zaplati sro a ja zo zvysku odvediem dan z prijmu?(uplatnujem si pausalne vydavky).

Nie, s.r.o. Ti vystaví odmenu konateľa, z nej Ti strhne odvody do ZP a zrazí Ti aj daň, ktorú s.r.o. odvedie na DÚ. Ty neodvádzaš nič, robí to sro.
pete777
23.01.07,14:36
dakujem Miska za presnu odpoved. uz v tom mam jasno:)