mojik
22.01.07,08:33
Prosím Vás, ako je to je to na konci roka s kurzovým rozdielom, mám odb. faktúru vystavenú v EUR tuzemskému odberateľovi. Mám na konci roka fa.prerátať kurzom? Posledný kurz je 29. 12. 2006 a nie 31. 12. 2006. Ďakujem:p
Tweety
22.01.07,07:34
Prosím Vás, ako je to je to na konci roka s kurzovým rozdielom, mám odb. faktúru vystavenú v EUR tuzemskému odberateľovi. Mám na konci roka fa.prerátať kurzom? Posledný kurz je 29. 12. 2006 a nie 31. 12. 2006. Ďakujem:p
ÁNo, je to povinné, použiješ kurz NBS k 29.12.06, ten platí aj pre 31.12.
mojik
22.01.07,07:36
Ďakujem pomohla si mi
mojik
22.01.07,07:46
Chcem sa ešte spýtať, dodávateľská faktúra zo zahraničia mi príde na prelome rokov - horor. Vystavená je napr. 5.1.2007, zdaniteľné plnenie je 31.12.2006, akým kurzom prerátať účtovanie. Vďaka
martinius
23.01.07,11:51
Pozri si http://www.ceniga.sk/materialy/piestany2006/uctovaTrieda_3_4.doc str.4
V tomto prípade je viac vecí na riešenie,pretože neviem,kde je miesto zdaniteľného plnenia,či si nárokujete vrátenie zaplatenej DPH a pod.
Tak či onak k 31.12. by si mala účtovať 5xx/326tku kurzom NBS.
5.1. účtuješ opäť kurzom NBS 326/321 + kurz.pohyb
Deň úhrady záväzku opäť kurzom NBS 321/2xx + kurz.pohyb
Jarusik
02.02.07,04:19
ÁNo, je to povinné, použiješ kurz NBS k 29.12.06, ten platí aj pre 31.12.

Dobré ránko,

chcem sa spýtať, či je možné nájsť niekde v zákone (usmernení, opatrení...), že ak 31.12 padne na víkend, tak sa použije na výpočet kurzových rozdielov posledný známy kurz.

Ďakujem, pekný deň,

Jarka
STRELEC
02.02.07,05:17
..... chcem sa spýtať, či je možné nájsť niekde v zákone (usmernení, opatrení...), že ak 31.12 padne na víkend, tak sa použije na výpočet kurzových rozdielov posledný známy kurz...... Jarka
NBS cez voľné dni proste nepracuje:).
Účt. a daň. zákony, predpisy sa odvolávajú na platný kurz NBS. NBS oznamuje kurzy každý pracovný deň s platnosťou kurzu do nastávajúceho dňa 9:00. Ak príde víkend, tak piatkový kurz platí do pondelka rána.
Jarusik
02.02.07,05:22
NBS cez voľné dni proste nepracuje:).
Účt. a daň. zákony, predpisy sa odvolávajú na platný kurz NBS. NBS oznamuje kurzy každý pracovný deň s platnosťou kurzu do nastávajúceho dňa 9:00. Ak príde víkend, tak piatkový kurz platí do pondelka rána.

Vďaka za promtnú odpoveď, ale ja som bola v tom, že mám použiť kurz nasledujúceho pracovného dňa. Rada by som to videla čierne na bielom, istota je gulomet... :D
Dada
02.02.07,05:25
Vďaka za promtnú odpoveď, ale ja som bola v tom, že mám použiť kurz nasledujúceho pracovného dňa. Rada by som to videla čierne na bielom, istota je gulomet... :D

Už len keď logicky na to ideš, ako môžeš použiť kurz z pondelka 1.1., keď účtuješ o sobote 30.12. (napríklad)??? Musíš predsa použiť posledný známy kurz. :D
STRELEC
02.02.07,05:27
Vďaka za promtnú odpoveď, ale ja som bola v tom, že mám použiť kurz nasledujúceho pracovného dňa. Rada by som to videla čierne na bielom, istota je gulomet... :DAk sa zákon hovorí .... použije platný kurz NBS ..... (to nebol citát), nuž iný kurz nie je, ako na ten deň , dni vyhlásený. Zrejme asi niekde v zákone o NBS by malo byť niečo bližšie o kurzoch, ale ....
liba2
02.02.07,06:38
Vďaka za promtnú odpoveď, ale ja som bola v tom, že mám použiť kurz nasledujúceho pracovného dňa. Rada by som to videla čierne na bielom, istota je gulomet... :DNiekedy stačí logické uvažovanie - viď príspevok od Dada :) .
Kokoška
06.02.07,12:27
Prosím o pomoc pri účtovaní kurzových rozdielov k 31. 12. 2006- PU. Nie som si istá, či dobre chápem... Neuhradené fa na konci roka prepočítam kurzom NBS, kurz. rozdiel vyznačím len do knihy faktúr, ale na účtoch 563 resp. 663 neúčtujem nič. Potom celý rozdiel naúčtujem pri úhrade v novom roku. Dobre? Našla som tu zopár príspevkokv, v ktorých sa píše, že rozdiely z ocenenia faktúr v cudzej mene k 31.12. sa zaúčtujú na 563 a 663 ???
Tweety
06.02.07,12:30
Prosím o pomoc pri účtovaní kurzových rozdielov k 31. 12. 2006- PU. Nie som si istá, či dobre chápem... Neuhradené fa na konci roka prepočítam kurzom NBS, kurz. rozdiel vyznačím len do knihy faktúr, ale na účtoch 563 resp. 663 neúčtujem nič. Potom celý rozdiel naúčtujem pri úhrade v novom roku. Dobre? Našla som tu zopár príspevkokv, v ktorých sa píše, že rozdiely z ocenenia faktúr v cudzej mene k 31.12. sa zaúčtujú na 563 a 663 ???
Na konci roka prepočítaš kurzom NBS k poslednému dňu účt. obdobia, a tento zaúčtuješ. Buď ako náklad 563, alebo výnos.663 oproti 321,alebo 311.
Kokoška
06.02.07,12:33
Potom prečo v x príspevkov sa píše, že kurz. rozdiel naúčtujem až pri úhrade, inkase alebo odpisu pohľadávky? :eek:
martinius
06.02.07,12:41
Prosím o pomoc pri účtovaní kurzových rozdielov k 31. 12. 2006- PU. Nie som si istá, či dobre chápem... Neuhradené fa na konci roka prepočítam kurzom NBS, kurz. rozdiel vyznačím len do knihy faktúr, ale na účtoch 563 resp. 663 neúčtujem nič. Potom celý rozdiel naúčtujem pri úhrade v novom roku. Dobre? Našla som tu zopár príspevkokv, v ktorých sa píše, že rozdiely z ocenenia faktúr v cudzej mene k 31.12. sa zaúčtujú na 563 a 663 ???
Kurzové rozdiely zaúčtuješ priamo voči účtu dodávateľa alebo odberateľa v SKK.Tým sa len upravuje ocenenie na týchto účtoch v slovenskej mene,hodnota pohľadávky alebo záväzku v cudzej mene ostáva nezmenená.Napr.:
1.12. si zaúčtoval 311/6xx napr. 100EUR = 3 500 Sk kurz NBS.
31.12. 563/311 vplyvom zmeny kurzu 150 SK
Na účte 311 mám stále pohľadávku 100 EUR,ale tá má pre mňa dňa 31.12. hodnotu už len 3 350 SK.
Pri úhrade a inkase musíš opäť účtovať kurzové rozdiely,a to dňom,kedy sa platba uskutočnila (ibaže by bol ten istý kurz,ale to je malá pravdepodobnosť) :-)
Tweety
06.02.07,12:43
Potom prečo v x príspevkov sa píše, že kurz. rozdiel naúčtujem až pri úhrade, inkase alebo odpisu pohľadávky? :eek:
To je síce pravda, ale neúhradené ku dňu zostavenia uzávierky sa musia prepočítať kurzom NBS 31.12.06. §24 Postupov účtovania.
Kokoška
06.02.07,13:01
OK, takže doúčtujem tie rozdiely. Dakujem za rady.
mato.daco
07.02.07,08:46
Mam par otazok ku kurzovym rozdielom, skor z danoveho hladiska.

Slovenska s.r.o. kupila akcie zahranicnej spolocnosti (Litva). Zavazok z tejto transakcie je splatny po dobu troch rokov (ine zavazky). Vynosy z tychto cennych papierov zatial neplynu.

Ovplyvni kurzovy rozdiel z tohto zavazku (kurzovy zisk) vysledok hospodarenia?
Ovplyvni kurzovy rozdiel z hodnoty akcii (kurzova strata) vysledok hospodarenia?

Okrem toho ma firma prijate preddavky na buduce dodavky tovarov zo
zahranicia (v USD).
Ovplyvni aj kurzovy rozdiel z tychto preddavkov vysledok hospodarenia?



Dalsi pripad - zmluvne pokuty a penale - fakturovane v zahranicnej mene podla zmluvy. Sud potvrdil tento narok. Je mozne, aby niekolkomilionova kurzova strata z tychto doteraz nezaplatenych penale a pokut ovplyvnila vysledok hospodarenia?


Pripadne, kde je mozne obratit sa so ziadostou na odpoved. Uz som sa obratil na niektore pracoviska Danoveho riaditelstva, zatial neuspesne.
martinius
07.02.07,10:33
Mam par otazok ku kurzovym rozdielom, skor z danoveho hladiska.

Slovenska s.r.o. kupila akcie zahranicnej spolocnosti (Litva). Zavazok z tejto transakcie je splatny po dobu troch rokov (ine zavazky). Vynosy z tychto cennych papierov zatial neplynu.

Ovplyvni kurzovy rozdiel z tohto zavazku (kurzovy zisk) vysledok hospodarenia?
Ovplyvni kurzovy rozdiel z hodnoty akcii (kurzova strata) vysledok hospodarenia?

Okrem toho ma firma prijate preddavky na buduce dodavky tovarov zo
zahranicia (v USD).
Ovplyvni aj kurzovy rozdiel z tychto preddavkov vysledok hospodarenia?



Dalsi pripad - zmluvne pokuty a penale - fakturovane v zahranicnej mene podla zmluvy. Sud potvrdil tento narok. Je mozne, aby niekolkomilionova kurzova strata z tychto doteraz nezaplatenych penale a pokut ovplyvnila vysledok hospodarenia?


Pripadne, kde je mozne obratit sa so ziadostou na odpoved. Uz som sa obratil na niektore pracoviska Danoveho riaditelstva, zatial neuspesne.

Ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, sa kurzový rozdiel z ocenenia majetku a záväzkov podľa § 4 ods. 7 zákona účtuje na ťarchu účtu 563 – Kurzové straty alebo v prospech účtu 663 – Kurzové zisky, s výnimkou prípadov podľa odsekov 4 a 5. Rovnako sa postupuje pri účtovaní kurzových rozdielov z opravných položiek a rezerv v cudzej mene.

Existujú 2 možnosti,ako budú KR účtované na 563 a 663 ovplyvňovať základ dane podľa ZDP:
A. budeme 563 považovať za daňovo uznaný náklad a 663 bude taktiež vstupovať do základu dane
B. budeme postupovať podľa § 17 odst. 17 zákona o dani z príjmov - Ak daňovník pred začatím zdaňovacieho obdobia doručí správcovi oznámenie o nezahrnovaní kurzových
rozdielov vznikajúcich v účtovníctve z dôvodu nezrealizovaného inkasa pohľadávok alebo neuhradených
platieb záväzkov ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, do základu dane v období, v ktorom
o nich účtuje, zahrnú sa tieto rozdiely do základu dane v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k inkasu alebo
odpisu pohľadávky alebo platbe alebo odpisu záväzku. V zdaňovacom období, v ktorom tento daňovník
doručí správcovi dane oznámenie o ukončení nezahrnovania týchto kurzových rozdielov do základu dane,
zahrnie do základu dane aj kurzové rozdiely vyčíslené v účtovníctve, nezahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach.
mato.daco
07.02.07,12:01
Spravcovi dane nebolo dorucene ziadne oznamenie. Tzn. ze kurzove rozdiely ovplyvnia ZD aj ako vynosy a aj ako naklady. Aj ked to bude niekolkomilionova kurzova strata z jedinej pohladavky?
martinius
08.02.07,06:26
Spravcovi dane nebolo dorucene ziadne oznamenie. Tzn. ze kurzove rozdiely ovplyvnia ZD aj ako vynosy a aj ako naklady. Aj ked to bude niekolkomilionova kurzova strata z jedinej pohladavky?
Potom musíš kurzové rozdiely zahrnúť do základu dane,presne tak.Teraz môžeš mať z obchodu stratu,ale vieš ty,či pri úhrade nebude taký kurz,že budeš mať zas zisk.
Lila
08.02.07,07:16
Áno, ak ste nedoručili na DÚ oznámenie o nezahrňovaní KR...., tak vypočítané kurzové straty alebo zisky sú riadnym daň. nákladom či výnosom spoločnosti.
jenny7
08.02.07,07:56
Kurzové rozdiely zaúčtuješ priamo voči účtu dodávateľa alebo odberateľa v SKK.Tým sa len upravuje ocenenie na týchto účtoch v slovenskej mene,hodnota pohľadávky alebo záväzku v cudzej mene ostáva nezmenená.Napr.:
1.12. si zaúčtoval 311/6xx napr. 100EUR = 3 500 Sk kurz NBS.
31.12. 563/311 vplyvom zmeny kurzu 150 SK
Na účte 311 mám stále pohľadávku 100 EUR,ale tá má pre mňa dňa 31.12. hodnotu už len 3 350 SK.
Pri úhrade a inkase musíš opäť účtovať kurzové rozdiely,a to dňom,kedy sa platba uskutočnila (ibaže by bol ten istý kurz,ale to je malá pravdepodobnosť) :-)

Chcem sa ešte vrátit k tomu príspevku - to čo je tu popísané mi nejak nesedí z mojím zaúčtovaním - mám takýto problém a neviem, či to mám dobre? Kurzový rozdiel z neuhr.faktúry k 31.12. som zaúčtovala cez ID minulý rok 2005. V roku 2006 nám bola faktúra uhradená, čo sa týka účtu 311 - tá bola v roku 2005 o ten kurzový rozdiel upravená, ale celková hodnota faktúry, keď ju idem likvidovať, tak ju program ponúka, budem sa držať horeuvedeného príkladu, ako hodnotu napr.100 EUR - 3500Sk a z tej mám vlastne počítať kurz.rozdiel. Nie som si istá, či je to takto dobre. Ako píše Martinius, tak by mi ju malo ponúkať ako 3350,-Sk ak som to správne pochopila. Používam Pohodu a teraz som z toho príspevku zmätená, keď som to likvidovala, tak som si myslela, že je to ok, ale teraz fakt neviem, či je to dobre:confused: Zhrniem to jednou vetou - kurzový rozdiel som vyčíslila z hodnoty faktúry 3500Sk a úhrada nám prišla 8.5.2006. neviem, či som to napísala zrozumiteľne, dúfam, že ste pochopili, čo tým presne myslím...vie mi niekto na toto odpovedať?Moc ďakujem za rady:o
Lila
09.02.07,06:11
V r. 2005 k 31.12. ste ocenili faktúru 25 EUR kurzom NBS 40.- Sk Suma fa po tomto prepočte Vám vyšla napr. 1.000 Skk. KR, ktorý vyšiel z tohto prepočtu ste dali riadne do daň. nákladov /563 resp.663/. Lebo ste nezaslali oznámenie na DÚ... .
Dňa 5.5.2006 bola fa uhradená 25 EUR v kurze NBS 38,- Skk...t.j. 950,-Skk. Kurz. rozdiel počítate podľa už ocenenej faktúry z 31.12.2005, ktorú máte vo výške 1.000 Skk.
T.j. v tomto prípade je kurzový rozdiel 50 Sk, ktorý je samozrejme daňový.

DOPĹŇAM: Keďže Ty uvádzaš príklad od MARTINUSA , tak v tomto príklade, ktorý vyššie rozoberáš, musíš vychádzať a počítať kr zo sumy 3.350,-Sk. Teda zo sumy po precenení faktúry k 31.12.2005.
martinius
12.02.07,08:26
Chcem sa ešte vrátit k tomu príspevku - to čo je tu popísané mi nejak nesedí z mojím zaúčtovaním - mám takýto problém a neviem, či to mám dobre? Kurzový rozdiel z neuhr.faktúry k 31.12. som zaúčtovala cez ID minulý rok 2005. V roku 2006 nám bola faktúra uhradená, čo sa týka účtu 311 - tá bola v roku 2005 o ten kurzový rozdiel upravená, ale celková hodnota faktúry, keď ju idem likvidovať, tak ju program ponúka, budem sa držať horeuvedeného príkladu, ako hodnotu napr.100 EUR - 3500Sk a z tej mám vlastne počítať kurz.rozdiel. Nie som si istá, či je to takto dobre. Ako píše Martinius, tak by mi ju malo ponúkať ako 3350,-Sk ak som to správne pochopila. Používam Pohodu a teraz som z toho príspevku zmätená, keď som to likvidovala, tak som si myslela, že je to ok, ale teraz fakt neviem, či je to dobre:confused: Zhrniem to jednou vetou - kurzový rozdiel som vyčíslila z hodnoty faktúry 3500Sk a úhrada nám prišla 8.5.2006. neviem, či som to napísala zrozumiteľne, dúfam, že ste pochopili, čo tým presne myslím...vie mi niekto na toto odpovedať?Moc ďakujem za rady:o
8.5. keď ti prišla úhrada bol už iný kurz,ktorým pohľadávku preceníš,takže ti vznikne ďalší kurz.rozdiel.
Budeš mať síce ocenenie pohľadávky na účte 311 z 31.12. na čo ja viem 3350 Sk,ale 8.5. môžeš mať kurz 36 Sk/Eur,teda 100Eur = 3600 Sk musí byť na 311.Musíš naúčtovať teda 250 Sk kurz.rozdiel - zisk ako 311/663.
jankajese
19.02.07,09:14
Prosím Vás ak mám fa vo výške 1000 eur, kurz NBS 38,567 38567,-sk, úhrada je zrealizovaná z bežného účtu v eur 500,- eur kurzom komerčnej banky vo výške 19.875,50. Prepočítajú sa aj takto zrealizované úhrady kurzom NBS? Vznikajú aj pri takýchto platbách kurzové rozdiely ku dňu úhrady, alebo KR vznikne len k 31.12. po prepočte záväzku.
Prosím Vás vysvetlite mi to, lebo som sa hrozne zamotala v tých príspevkoch.
Tweety
19.02.07,09:18
Prosím Vás ak mám fa vo výške 1000 eur, kurz NBS 38,567 38567,-sk, úhrada je zrealizovaná z bežného účtu v eur 500,- eur kurzom komerčnej banky vo výške 19.875,50. Prepočítajú sa aj takto zrealizované úhrady kurzom NBS? Vznikajú aj pri takýchto platbách kurzové rozdiely ku dňu úhrady, alebo KR vznikne len k 31.12. po prepočte záväzku.
Prosím Vás vysvetlite mi to, lebo som sa hrozne zamotala v tých príspevkoch.
KR vznikajú pri úhrade záv. alebo pohľadávky. Účtovná jednotka má povinnosť ku koncu ÚO, ku dňu zostavenia uzávierky, zaúčtovať kurzom k 31.12 KR k neuhradeným pohľ. a záv.
Lila
19.02.07,09:34
Janka, ku 31.12.2006 máte neuhradenú časť DF vo výške 500 EUR. Len týchto 500 EUR oceníte k 31.12.2006 kurzom NBS.

Ešte doplním: V priebehu roka ste uhradili 500 EUR /keďže ste to hradili z korunového Skk účtu/, tak správne použijeme komerčný kurz banky. Aj tu Vám vznikne kurzový rozdiel. Pretože tento komerčný kurz bol určite iný ako kurz, ktorý ste použili pri zaúčtovaní DF.
T.j. zaúčtované kurzom NBS 38,567 Sk/EUR
uhradené kurz komerčný 39,751 Sk/EUR
rozdiel kurzov je Vaša kurzová strata 1,184 x 500 EUR ...592,- Skk MD 563/DAL 321, tento rozdiel ste mali zaúčtovať dátumom uhradenia tých 500 EUR.
jankajese
19.02.07,09:34
Takže, ak uhradím 500 EUR z bežného účtu vedeného v SKK, kde mi odpíšu z účtu čiastku prepočítanú kurom komerčnej banky. Mám účtovať KR podľa kurzu NBS, alebo nie.
Tweety
19.02.07,10:27
Takže, ak uhradím 500 EUR z bežného účtu vedeného v SKK, kde mi odpíšu z účtu čiastku prepočítanú kurom komerčnej banky. Mám účtovať KR podľa kurzu NBS, alebo nie.
Ak uhradíš 500 EUR- použiješ kurz KB, okrem tohto KR budeš účtovať ešte o jednom KR, k 31.12.06. Neuhradených 500 EUR prepočítaš kurzom NBS k 31.12.06.
Vladimír Ozimý
20.02.07,08:26
hm len sa chcem informovať ako to je v prípade čerpania kreditnej karty v zahraničnej mene pričom k 31.12.2006 nemám zúčtované nietkoré platby a ukážu sa mi na výpise z kreditnej karty až po 1.1. 2007 napr. čerpal hotel dňa 29.12.2006 doklad mám a zúčtovavám ho na 335 ale samozrejme na kreditke sa mi to ukáže až 2.1.2007 aj v takomto prípade mám preúčtovať kurzom k 31.12.2006 NBS?
martinius
20.02.07,08:41
Pre pochopenie...kurz NBS sa v podstate používa v tých prípadoch,keď neviem zistiť ocenenie žiadným iným spôsobom,nemám k tomu podklad.Jednoducho pri vzniku pohľadávky alebo záväzku by ste nemali ako oceniť ich hodnotu.Pri pohyboch na bank.účtoch však už NBS kurz netreba,pretože existuje komerčný kurz,ktorým to viem zaúčtovať:-) Ak neviem,platí,že účtujem kurzom NBS.
martinius
20.02.07,08:43
hm len sa chcem informovať ako to je v prípade čerpania kreditnej karty v zahraničnej mene pričom k 31.12.2006 nemám zúčtované nietkoré platby a ukážu sa mi na výpise z kreditnej karty až po 1.1. 2007 napr. čerpal hotel dňa 29.12.2006 doklad mám a zúčtovavám ho na 335 ale samozrejme na kreditke sa mi to ukáže až 2.1.2007 aj v takomto prípade mám preúčtovať kurzom k 31.12.2006 NBS?
Nie je treba,výpis príde do zostavenia účtovnej závierky.Ak si platil kartou,tak ak máš napr.doklad za ubytovanie z 29.12.,ktorý si v ten deň aj zaplatil,tak aj na výpise budeš mať dátum tejto transakcie 29.12. a nie 2.1.:-) Tým pádom ku dňu 31.12. máš účet 335 vyrovnaný.
Vladimír Ozimý
20.02.07,09:08
no ja som to zle napísal :(....myslel som tým čerpaná služba napr..27.12. ano príde mi výpis z kreditky čerpania k tomuto dátumu ale firma prevedie peniaze na kreditku až napr. 15.2007 a túto úhradu ja zúčtovavám medzi analytiku 335 podľa čerpania ale dovtedy to mám ako pohľadávku lebo ja na základe kreditky neúčtujem...
martinius
20.02.07,10:57
no ja som to zle napísal :(....myslel som tým čerpaná služba napr..27.12. ano príde mi výpis z kreditky čerpania k tomuto dátumu ale firma prevedie peniaze na kreditku až napr. 15.2007 a túto úhradu ja zúčtovavám medzi analytiku 335 podľa čerpania ale dovtedy to mám ako pohľadávku lebo ja na základe kreditky neúčtujem...
Robíš si starosti zbytočne,aj ja som chcela byť strašne dôsledná v tomto účtovaní,nakoniec však zistíš,že si tým narobíš len viac starostí.Ja jednoducho pekne počkám na výpis,aj keď už mám blok napr.v EUR.Potom mi odpadá účtovanie KR,pretože ten ti ani nemôže vzniknúť,tá 335 je tam len ako preúčtovací účet.Účtovanie bez výpisu z kreditky nerobíš?ako je to možné???
martinius
20.02.07,10:59
Pozri,noch einmal....používaj dátum transakcie a nie dátum výpisu.
Tým pádom 27.12. blok 5xx/335
Výpis - daná položka s rovnakým dátumom transakcie 335/261
Úhrada dlžnej sumy... 261/221
Vladimír Ozimý
20.02.07,12:04
ide o to že ja zúčtovávam 335 vždy k poslednému dňu v mesiaci keď mi to donesú...takže logicky k 27 bude iný kurz ako k 31.12. teraz to mám zúčtované k 31.12. takže nemám dôvod niečo robiť ale pri zúčtovaní v januári úhrady tam bude kurzový rozdiel keďže to bude uhradené kurzom z 27.12.2006...
martinius
20.02.07,12:38
Ale však platba kartou prebehla v decembri.Účtujem kred.karty,zbytočne si komplikuješ účtovanie s kurzovými rozdielmi,ale ak ti to tak vyhovuje:-)
Neviem,čo chceš v januári zúčtovať,podľa mňa ku dňu,ku ktorému sa uskutočňuje závierka nemáš mať na účte 335 nič,my ich dokonca musíme mať vyčistené!!!!! - myslím analytiku ku kred.kartám.
press
21.02.07,07:04
Robim prvy krat Uctovnu zavierku.. a mam taku podotazku:
Ak mam ku koncu roka nezaplatene dve faktury z ciech za prepravu a tieto faktury su vyjadrene v SKK - tak netreba nic pri tychto fakturach prepocitavat co sa tyka kurz.rozdielov, nie ?
martinius
21.02.07,07:08
Robim prvy krat Uctovnu zavierku.. a mam taku podotazku:
Ak mam ku koncu roka nezaplatene dve faktury z ciech za prepravu a tieto faktury su vyjadrene v SKK - tak netreba nic pri tychto fakturach prepocitavat co sa tyka kurz.rozdielov, nie ?
Ak ich vystavili v SKK,máte záväzok v SKK a preto nie je čo preceňovať:-) presne tak.